Pročpak autor ignoruje YandexCloud?Nejvýhodnější co do ceny , 200GB dávají za 1.2 dolarů měsíčně.
Yandex není jenom ruský, je pod přímou kontrolou ruských tajných služeb.
Jako že Google a One není pod kontrolou pro změnu amerických tajných služeb 🤔🤣?.V obou případech mi to je úplně jedno, pokud hledám co nejvýhodnější úložiště a zálohu na fotky .Potencionálně citlivá data nedávám ani na jednu zmíněnou službu, od toho mám Mega a offline zálohu na HDD.
I kdyby byla data v USA pod státní kontrolou, budu tam svoje data posílat 1000x raději než do Ruska.A jsem ochoten věřit, že soudy v USA mezi státem a soukromými společnostmi o zpřístupnění dat nebyly fake, a že společnosti data svých klientů skutečně chrání.https://en.wikipedia.org/wiki/Apple%E2%...on_dispute
No a co máš proti Rusku?
Jako vtip dobrý
To není vtip.. myslím to vážně 😀
Vzhledem k tomu, jak stále víc významně rostou nároky na velká cloudová úložiště, nepochopím, proč premiér Fiala nebo rozvědčík z hradu, vysoké ceny za tato různě velká úložiště nedotují ze svých platů - a bez odmlouvání či výmluv. Jejich platy jsou jedny z nejvyšších v celé EU, teď si ještě přidali, ale vlastnímu národu "pijí nenasytně krev", ničí průmysl a myslí jen na sebe...
tak ty jsi zoufalec 😀 Jsem zvědav, jestli to budeš chtít i po Burešovi, až ho půjdeš letos volit ty fraško 😀
Článek mi přijde jen jako vykopírované ceníky z webu. Kde je nějaká reálná praxe, jako třeba jestli dokáži ti klienti využít celý bandwith, jestli je u nich verzování souborů, jak starou zálohu (verzi folderu, souboru) jsem schopen obnovit, jestli lze udělat limitace na IP adresu atd...
Na mega se mi líbí, že má klienta od windows přes android až po linux. Stihl jsem ho ještě aktivovat v počátcích - mám 50gb free.
Nejlepší je mega.nz...Proč? Měl jsem google drive celkem cca 9TB a přišel jsem o učet kvůli porušovaní pravidla....Měl jsem spoustu warez, film, hry ,atd....Nesdílel jsem vůbec a měl jsem soukromý soubory.....Mě to nelíbí, že google kontroluje pořad....Nejlepší řešení je mega.nz nebo uloz.to a mám klid 🙂
Kontrolovat musí naprosto všichni a to bez výjimek. Zákon mluví dost jasně a při sdílení dvojnásobně. Jedinou možností je mít data kompletně šifrované. Metoda není podstatná, kontejner, on the fly ...
Ulož.to je mrtvý Dejve
IIRC tak uloz.to nakonec otevřelo sdílení soukromých souborů
Není mrtvý...Uloz.to není veřejné, soubory byly změněny na soukromé. Můžete je tam zálohovat, jak chcete, ale nelze sdílet odkazy.
Jó odpověděl sis ty warezáku 😂
Degoo - zakoupil jsem life-time 10 TB.No a pak, přesně jak píšou recenzenti po 3M jsem po "content alert" - nevinné fotky rodiny, dokumenty...přišel o vše včetně účtu - SCAM
pCloud s doživotní licencí zněl moc dobře, ale pro jednoduchost a rodinný sdílení sem zvolil Google One. 100GB zatím do rodiny pro fotky, videa a data stačí. V dalších pár letech pravděpodobně aktivuju 200GB. A jestli na to někdy přijde, budeme mazat. 2TB už si platit nechci 😀 Možná bych pak zvolil ten pCloud jen na zálohu větších dat, jestli bude ještě existovat.Jinak anketa na toto téma by mohla bejt fajn.
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 10. 2024 11:20
Ze vsech sluzeb jsem nakonec kdysi vybral pCloud one-time payment. Prislo mi to nejvyhodnejsi. Akorat synchronizace a prohlizeni fotek pres appku bylo velmi pomale. Narozdil od toho Mega byla suprove rychle. Mega vyuzivam i nadale, ale jen nejakych 50GB, ktere rozdavali na zacatku. Sync.com byl take fajn a GoogleOne je velmi sikovny pro sync fotografii z mobilu. A behem psani tohoto komentare mi asi 10x vyjela reklama, kterou jsem musel zavrit 😀 Silene.
Taky jsem si pořídil pCloud 500 GB, funguje to velice spolehlivě včetně synchronizace mezi více počítači, takže jsem mohl vypnout Synology, kterou jsem pro to používal předtím. Pravidelně mívají nabídku s cca 50% slevou, pak je to cenově bezkonkurenční, jen pořád otravují s nějakými placenými novinkami - šifrování, zálohování z mobilu... chce to odolat.Kromě toho bezplatné Onedrive 25 GB a Mega pro nějaké dodatečné zálohy a sdílení.
Používám backblaze. Účtuje podle přesné hodnoty uložených dat + přenos dat. Navíc je to jediná služba kde mi kloudně funguje sync z NASkama od Synology. Aktuálně tam mám cca 900GB a i se synchronizacema mě stojí cca 9 doláčů za měsíc.
A nejlepší je office 365 pro rodiny. Cena asi 1490/rok v akci pro šest lidi = 1 TB pro každého za 250 Kč ROCNE.
Jediný problém je, že funkčnost OneDrivu není úplně konkurenceschopná. Na uložení záloh v pohodě, na každodenní používání synchronizovaných složek nic moc.
Používám každodenně synchronizované složky ve OneDrivu a nemám žádný problém, co konkrétně máš na mysli?
Třeba odhlášení. Je fakt dost problém, když se OneDrive odhlásí a přestane synchronizovat. Třeba u Dropboxu se to nikdy nestane. Stejně je problém se synchronizací fotek z mobilu. Obrovský problém je, že neumí synchronizovat lokálně (teda všechna data tahá z internetu) - zkuste si nainstalovat nový počítač a tahejte třeba 1 TB dat znovu z netu, přestože máte v lokální síti jiný počítač, kde ta data jsou.Přijde mi, že OneDrive je spíše taková záloha jednoho lokálního počítače, že když chcípne, tak o data nepřijdete. Že by to bylo použitelné na něco složitějšího, se mi nezdá.
Lokální data si překopírujte a nechte OneDrive jenom ať zkontroluje že jsou stejná, jaký problém?
Tahle synchronizace je 1 TB dost pomala. Třeba u mě se bavíme o asi 250 tisíci souborech. Rychlejší to bylo stáhnout znova.
Ohledně toho tahání 1TB, vy potřebujete celých těch 1TB dat hned po instalaci systému? Že ve výchozím stavu si onedrive lokálně natahá, jenom co člověk otevírá. Tak není problém pustit lokální sync z cloudu přes noc a zbytek dosynchronizovat. Jako lokální sync by byl super, ale novej komp si instaluju tak jednou za rok (starám se o všech těch 6 userů v domácnosti) a nějak zvlášť mi to nevadí. Jako největší výhodu vidím v tom zabudování do systému tudíš blbuvzdornost.
No vidíte. A mně to vadí. Od té doby, co jsem vyzkoušel Dropbox, tak bych neměnil a to i za tu cenu, že Dropbox si musím platit, zatímco OneDrive mám zadarmo.Internet nemám taky rychlý, aby mi to 1 TB stáhlo přes noc. Při plné rychlosti linky je to záležitost na 2 dny a to ještě mi to brzdí ostatní věci. Otázkou je, proč Microsoft není schopen implementovat něco tak jednoduchého.Další otázkou je, proč nejde u OneDrivu nastavit účet, na který to bude přihlášeno a nikdy ho neodhlásit. Potřebuju, aby mi to synchronizovalo pro různé uživatele. Jsou to hlouposti, ale pijou mi krev natolik, abych se jich vyvaroval a zaplatil si ty cca 3 stovky měsíčně za něco, co funguje vždy a všude.
"zkuste si nainstalovat nový počítač a tahejte třeba 1 TB dat znovu z netu, přestože máte v lokální síti jiný počítač, kde ta data jsou."No a v čem je problém? Prostě se ten 1 TB znova stáhl...
Jeste by ste mohli sdelit, jak se u googlu dostanu k tem 200GB? Asi jen upgradem z 100GB nebo jak? Google zadny Standard normalne nenabizi...
Já tam měl vždycky v nabídce 100GB, 200GB, 2TB. Jak v Česku tak i v jiným regionu. I než sem začal platit. Zvláštní, jestli se to někomu nezobrazuje.
Google to nejak skryva, aby bylo slozitejsi downgradovat, napr. kdyz mas 200 GB tak 100 GB neni v prehledu tarifu videt, musi se jit do spravy predplatnyho.
To by mě taky zajímalo, dřív se mi běžně zobrazoval tarif s 200 GB za 800 Kč, ale nyní už několik měsíců nikde není k vidění a to mám jen ten základní bezplatný s 15 GB.
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 10. 2024 22:12
10TB na cloudové úložiště? Řekl bych že pokud má člověk tolik dat, tak už se vyplatí na to mít spíš vlastní HW.Například IDrive: 288kč/měsíc = 3456kč/rok = 34560kč/ 10 let Pokud bych počítal životnost NASky s diskama na 10 let tak vlastní NAS vyjde za deset let pro 10TB levněji např.:10TB disky : 6000kč /kus (12kkč)NAS: 6200kčVejde se to do 20kkč a za těch 10let na kterou jsem životnost počítal(obvykle HW přežije víc) se ušetří 14kkč a k tomu má člověk jistotu že mu cloudový poskytovatel neprochází uložená data.Ono obecně, čím větší kapacity člověk potřebuje tím dřív se mu vyplatí provozovat/pořídit vlastní úložiště místo cloudového providera.
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 10. 2024 05:47
Ještě doplním že sám jsem ve stavu, ve kterém mě vyjde levněji platit housing vlastního serveru v datacentru, než pro ukládání využívat cloudové úložiště. Když člověk řeší několik desítek TB(Aktuálně 24TB, za pár let víc - aktuálně roste využití o 1TB/měsíc) tak se to počítá úplně jinak...Cloudová úložiště bohužel nejdou s žádanou kapacitou lineárně s cenou. Čím větší kapacitu člověk chce, tím víc ta cena neúměrně roste (člověk by čekal slevu, když chce využívat úložiště ve velkém, ale je to naopak.) Mezi 5-10TB je bod zlomu, kde ceny začnou vůči kapacitě neúměrně růst. Naštěstí alespoň samotné disky zlevňují. V roce 2019 jsem pořizoval 8TB disky kdy každý stál kolem 6k, teď za 6k koupím 10TB disky...
Názor byl 2× upraven, naposled 18. 10. 2024 06:05
Za 6.3K na Mironetu 14TB Toshiba MG07, vážně o tom uvažuju, nebo 16TB seagate exos/ironwolf pro, ale mám celkem strach z hlučnosti při nějakých sedmi nebo osmi plotnách. Na druhou stranu, teď mám v kompu seagate constellation, což je starý enterprise disk a je to celkem v pohodě
Evidentně jste nepochopil význam cloudového úložiště. To, že ho člověk má synchronizované i někde doma třeba v tom NASu, je samozřejmost. Já svůj 2TB Dropbox synchronizuju doma na serveru, doma na stolním počítači a některé složky mám synchronizované i se svým počítačem v práci, s manželčiným počítačem v práci a se všemi ostatními počítači doma.Cloudové úložiště si nikdo nepořizuje proto, aby jím nahradil vlastní harddisk. Ten bude samozřejmě vždycky levnější. Ale těžko zajistí geografickou zálohu, těžko zajistí nonstop dostupnost, těžko zajistí takovou propustnost a takovou rychlost synchronizace na všech zařízeních.
Poukazoval jsem na cenovou nevýhodnost ve vyších kapacitách. Zkuste si někde nechat nacenit cloudové úložiště o kapacitě 20; 30TB... Buď vám řeknou že takové kapacity nenabízí, nebo si řeknou klidně o vyší tisíce měsíčně.Synchronizace napříč zařízeními umí i NASky, když si člověk stahne aplikaci od výrobce, tak synchronizace obvykle funguje taky.
Pokud opravdu někdo potřebuje synchronizovat desítky TB mezi jednotlivými zařízeními, tak platby v řádu tisíců měsíčně jsou jen drobné.
Neřekl bych že jsou tisíce drobné (je to pro mě docela dost peněz) a přitom ukládám desítky TB na úložiště, které potřebuji mít dostupné napříč zařízeními. Tolik dat se dá nahromadit jednoduše.
Doma mám na serveru dva disky s celkovou kapacitou 38 TB a jsou plné. Sdílím je mezi zařízeními v domácí lokální síti. Ale asi běžný člověk nebude potřebovat takovou kapacitu sdílet napříč internetem. A pokud ano, tak si je holt stáhne z toho domova. Kdybych to měl ale stahovat z domova těmi svými 10 Mbps uploudu, tak těch 38 TB stahuju rok.A naopak, podobnou kapacitu sdílenou napříč internetem mohou potřebovat třeba firmy, kde jednotlivé pobočky potřebují mít stále dostupná všechna data plnou rychlostí. A tam jsou náklady v řádu tisíců měsíčně směšné.
Porovnavate sluzbu a hardware.Prekonvertujte si ten hardware na sluzbu (instalace, udrzba) a pak to srovnejte.A nezapomente pri tom vzit v potaz spolehlivost a predvidatelnost. Na NAS muzete zapomenout, muzou vam ho ukrast, muze nastat silent data corruption. Nebo na nej spadne meteorit.Oproti tomu cloudove sluzby jsou daleko spolehlivejsi. Maji sva rizika, jineho charakteru, ale v souctu daleko mensi.
Cloudová služba by pak ale měla být striktně oddělena od mailu, komunikátoru a sociálních sítí. Pošlete babičce fotku mimíska u bazénu a máte ban za dětské porno.
To ať už si rozliší zákazníci, nepřísluší mi říkat, co by se mělo bundlovat dohromady a co ne.Podle mě narážíte spíš na hyperkorektnost, která je ale problém i tam, kde dohromady více služeb nekombinují; třeba právě na Google Drive nebo OneDrive. I když budete využívat jen cloudové úložiště, stále v něm můžete mít něco, co se jim nebude líbit a účet vám zablokují.
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 10. 2024 11:00
To je taky takova urban legend... zajimave ze presne toto jsem delal a zadny ban, nic.
Moderní NASky? Instalace a nastavení 30 minut a dokud funguje bez problému tak na ni šáhnout nemusím... Při závadě disku přijde email s informací, vyměním disk a často se začně RAID pole obnovovat automaticky samo. (údržba: nula prd, vše důležité probíhá automatizovaně)Pád meteoritu je příliš nepravděpodobný scénář na to aby jste ho tady vytahoval. (těžké klišé)Proti náhodnému poškození dat se snažím bojovat využíváním ZFS. pokud se data nepoškodí již při nahrávání na úložiště, tak jsou dostatečně zajištěny pravidelnými kontrolami integrity. (ZFS je v jádru navrženo na maximální ochranu dat)Neřekl bych že jsou cloudové služby o tolik spolehlivější(předvídatelnější) V poslední době bylo několik výpadků a google dokonce přišel o nějaká data uživatelů v google disku. Čím větší a složitější systém, tím je větší riziko poruchy a výpadku(taky složitější obnovování). Za posledních 10 let mi neodešel ani jeden disk, PC/Server/NAS (Disky jsem nahrazoval, ale z důvodu nedostatečné kapacity a starší disky mi leží funkční v šuplíku, případně jedou v testovacím labu - U produkčního úložiště držím co největší jednoduchost, aby bylo co nejméně věcí které se můžou pokazit)
a co elektřina?při spotřebě 20W za rok 175,2kWh, při ceně 10Kč je to ročně 1752,-Kč, za 10 let 17520,-
10kč/kWh? To to máte cosi drahý. Elektřina je velká neznámá proto není započítána. Někdo má elektřinu za 10 jiný za 1 další ještě za méně. Sám ji mám za málo, takže kdybych napočítal mou sazbu za energii, tak by to bylo terčem že cenu elektřiny podhodnocuji
Tak nějak si zapomněl na elektřinu co to sežere za 10let. A kde je záloha toho NASu? I NAS se musí zálohovat aby nedošlo ke ztrátě dat.
Elektřina je v dnešní době příliš velká neznámá. někdo ji ma za 6kč/kWh jiný za pár haléřů. Osobně ji mám za pár haléřů, takže těžko můžu napočítat reálné číslo, které by nebylo terčem že je mimo realitu
Mohu se zeptat, jak se ziska tarif za par haleru? Vlastni FVE?
Ano vlastní FVE.
A ta fve se na střeše zjevila sama? Bojujes tu dost zbytečný boj - srovnávat službu a HW je jako srovnávat pronájem auta s řidičem a nákup vlastního auta. Sic oboje slouží k přepravě typicky se to použije pro jiná užití - zákazniky. Tobě se vyplatí mít nas - v pořádku - jiným ne a i při stejném objemu je pro ně lepší služba. Akorát nechápu proč to furt všem tlacis.
A na elektrinu jste napichnuty na souseda? Protoze muj propocet pri provozovani meho Nas mi rika, ze prave elektrina je ta nejvetsi polozka celeho provozu. A vychazi to zhruba tak, ze za tech 10 let zaplatite na elektrine tu vami zminovanou usporu a jste na nule
Na cloudová úložiště bych ukládal jen u velkých firem, u kterých nemůže dojít k tomu, že prostě jednoho dne zkrachují a data budou ztracená.Pro ukládání fotek je taky dobrý Amazon. Pro předplatitele Amazon Prime je prostor pro ukládání fotek neomezený. A je to v plné velikosti s podporou formátů jak heif a avif.https://www.amazon.com/Amazon-Photos/...3234696011
Názor byl 1× upraven, naposled 18. 10. 2024 01:14
Velikost provozující firmy by asi nemělo být jediné kritérium.Megaupload, one of the largest file-sharing services in the world, reached its peak popularity around 2010. At that time, it was estimated to be the 13th most visited website on the internet. The site had around 150 million registered users and received about 50 million hits a day.
Jasně, já jsem myslel spíš jako blue-chip firmě typu Google, Microsoft, Apple, Amazon, atd., u níž je malá pravděpodobnost, že zkrachuje nebo ten cloud z jiného důvodu vypne.
zásadní problém ovšem nastává, pokud byste fotky a videa chtěl stáhnout a předplatné zrušit.
V zemích, kde je Amazon doma, tak se předplatné vyplatí, protože předplatitelé dostanou za 89,9 eur ročně (dle ceny v zemích DACH) zdarma nejen dopravu z Amazonu, ale i přístup ke streamovací službě Prime Video, knihovně e-knih na Kindle, hudební knihovně Amazon Music (ale ne úplnému katalogu) i Prime Gaming. A právě i k tomu neomezenému cloudu pro fotky... To už se v podstatě vyplatí téměř každému.
"zdarma nejen dopravu z Amazonu, ale i přístup ke streamovací službě Prime Video, knihovně e-knih na Kindle, hudební knihovně Amazon Music (ale ne úplnému katalogu) i Prime Gaming."Doslova NIC Z TOHO NEPOTREBUJI
Chyba mi tu sync.com s jeho neobmedzenym uloziskom za 30$ mesacne (pri rocnej platbe) https://www.sync.com/pricing/
Zadny opravdu neomezeny uloziste neexistuje. Musel to utnout Google a po nem i Dropbox kdyz se k nemu zacali presouvat lidi se stovkama TB dat, takze nejakej Sync by to netahl vubec. Porad tu je treba Backblaze, ale tam je podminkou mit neustale disky pripojeny k PC, coz eliminuje naprostou vetsinu "datahoarderu".
Tak mozno nie opravdu, ale je to jedine "neobmedzene" aspon v cenniku a za 650 kc na mesiac zaroven najlacnejsie. Takze kym ma neobmedzuju a ze uz tam cez 6TB nahratych mam, tak je toto stale najvyhodnejsie cenovo.
Pokud mas jenom 6 TB, tak donedavna by byl Hetzner o dost levnejsi (5 TB za 13 Euro) a do 10 TB to vyjde cca nastejno (25 Eur), ale hlavne je to duveryhodnejsi spolecnost, jenom je to teda ciste uloziste.
Zajímavý je když to člověk využije s nějakou službou, třeba NordVPN pokud chce člověk VPN, tak u plánu na 2 roky za 4,89 eur měsíčně je 1TB zdarma. VPN bych si platil tak jako tak, tak proč to nespojit a platit si někde to samé za třeba ještě víc peněz. Kdo potřebuje Office, tak je to asi jasný. No a kdo je náročný, řeší rychlosti a funkce, tak tam je zase nepodstatná cena jestli dám 200 nebo 400 Kč v ten moment není podstatný.
Mám rád Dropbox a nedám na něj dopustit. Porovnávat úložiště podle ceny může jen někdo, kdo je nevyzkoušel. Přestože mám firemní Microsoftí i Googlovské úložiště, stejně si platím ten Dropbox.
Ze kdy je ten článek?idrive zrušil bezplatnou verzi cca před rokem.
Jeste pred chvili tu bylo 77 komentaru, co jsem si vsiml, tak z roku 2023.
Ze všech, co jsou tu jmenovaný, tak zkrátka Onedrive ( když je akce nějaká, tak 1300- 1400 Kč) na rok pro rodiny, 6 účtů pro každého uživatele (výhody co jsou jmenované) a pořád aktuální MS 365, integrace ve Windows, služba MS Defender i na Android, je toho více. Jediné co bych vytkl, tak je, že pokud sdílím odkaz třeba na WA, tak už se neudělá náhled, ale u Google Drive je to stejné ( jestli nějaký typ ochrany, že to je zneužitelné nevím, Dropbox to ještě stále umí). Mega v souvislosti s pohnutou minulostí, bych snad ani už nezařazoval, to je asi jako ,,české" Uloz.to v chlívci na Mostecku.
pcloud je sifrovanie za priplatokodporucam pozriet icedrive.net kde uz je to client-side encryption, kupil som dozivotne 1TB v nejakej akcii a pouzivam ho najviac
Google ma i tarif Basic se 100 GB za 50 Kc mesicne (pri rocni platbe 600).
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.