Cloud | Úložiště | Webový disk

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

  • Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data
  • Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť
  • Ceny se liší - často i velice výrazně!
Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Kam se vyplatí uložit svá data? Podívali jsme se na deset cloudových disků a zjišťovali, za jakou cenu získáte prostor pro uložení 100 GB, 1 TB a 10 TB dat. Výsledky jsme seřadili od nejvyšších cen po nejnižší za 1 TB, přičemž jsme brali v úvahu vždy tu nejvýhodnější variantu předplatného (zpravidla roční) přepočtenou na měsíční poplatek.

Box

Služba Box není v našich končinách příliš známá, přesto má co nabídnout. Primárně se však zaměřuje na firemní klientelu, s čímž souvisí fakt, že ceny pro jednotlivce rozhodně nelze označit jako lidové. Zdarma tu dostanete prostor velký 10 GB, ovšem s omezením maximální velikosti jednoho souboru na 250 MB.

Klepněte pro větší obrázek 
Box

Silnou stránkou služby je její webové rozhraní, poskytující solidní možnosti práce se soubory a podporu zobrazování náhledů. Oficiální klientské aplikace jsou k dispozici pro Windows, MacOS a všechny podstatné mobilní platformy.

Jak jsme uvedli v prvním odstavci – Box míří svou nabídku primárně na firmy, takže v jeho ceníku najdeme jen jeden jediný tarif pro jednotlivce, kde za 9 eur (235 Kč) měsíčně dostanete 100 GB místa. V rámci podnikových tarifů pak nabízí i neomezený prostor, jehož ceny začínají na 13,50 eurech (350 Kč) za uživatele a měsíc.

  • Prostor zdarma: 10 GB
  • Cena za uložení 100 GB dat: 235 Kč/měsíc (placený tarif za 9 eur měsíčně s prostorem 100 GB)
  • Cena za uložení 1 TB dat: pro jednotlivce nenabízí
  • Cena za uložení 10 TB dat: pro jednotlivce nenabízí
Diskuze (106) Další článek: Apple je první firmou na světě s hodnotou 2 biliony dolarů

Témata článku: Google, Microsoft, Apple, Cloud, Windows, Gmail, macOS, Android, iPhone, Dropbox, OneDrive, iPad, Skype, Úložiště, iCloud, Webový disk, Tarif, Data, IDrive, Aplikace, Uložení, Kim Dotcoma, Prostor, AES, Mega

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5