Web | Peníze | Předplatné

Pornhub chce bojovat s nelegálním obsahem ověřováním identity prostřednictvím třetí strany

Web Pornhub se počátkem prosince loňského roku dostal do nepříjemné situace. Kvůli prokazatelně nelegálním videím mu platební společnosti Visa a Mastercard přerušily možnost přijímat platby od zákazníků. Pro provozovatele jsou přitom platby za prémiové členství jedním z hlavních zdrojů příjmu.

Bylo zřejmé, že chce-li web s obsahem pro dospělé pokračovat, bude muset nastolit přísnější pravidla a vymáhat jejich dodržování. Počátkem tohoto týdne vydala mateřská společnost MindGeek prohlášení, ve kterém deklaruje nové standardy pro zásady bezpečnosti.

Opatření proti nelegálním videím

Základní pointou zaváděných novinek mají být „komplexní opatření pro ověřování, moderování a detekci“ nahrávaného obsahu. Těmi chce MindGeek zabránit tomu, aby uživatelé publikovali obsah, který je v rozporu s platnými zákony.

Ještě před tímto krokem Pornhub zastavil možnost nahrávání jakýchkoli videí a odstranil všechna videa vystavená neověřenými uživateli. Jednalo se o poměrně zásadní zásah – ze stránek tak zmizelo téměř osmdesát procent veškerého hostovaného obsahu. Přesto to nestačilo a karetní společnosti zablokovaly možnost platit na tomto webu jejich kartami.

Nové zásady podstatně rozšiřují moderování obsahu. To bude spočívat nejen v automatické softwarové analýze, ale nahraná videa budou také ručně (v prohlášení je skutečně použit obrat „manually“) kontrolovat k tomu určení zaměstnanci.

Další novinkou je program pro nahlašování, který umožní vybraným organizacím (např. Národnímu centru pro pohřešované a zneužívané děti) označovat videa s potenciálně nelegálním obsahem. Taková videa pak budou až do kontroly neprodleně deaktivována.

Ověřování třetí stranou

Kromě rozšířeného moderování zavede Pornhub ověřování uživatelů prostřednictvím služby Yoti. Nahrávat nebo stahovat obsah tak budou moci pouze ověření uživatelé. Společnost Yoti byla založena v roce 2004 v Londýně a má fungovat jako prostředník.

V praxi by to mělo probíhat tak, že uživatel poskytne službě biometrický identifikátor, jako je videozáznam nebo hlasový záznam, a prokáže se dokladem totožnosti. Yoti pak Pornhubu pouze potvrdí, že je uživatel věrohodně ověřen, ovšem neposkytne mu žádné osobní údaje.

Společnost označuje svůj přístup jako „etický“ a založený na soukromí. Mimo jiné slibuje, že při ověřování uchovává identifikační údaje pouze po dobu sedmi dnů, a poté ukládá informace o uživatelských účtech šifrované a zabezpečené i před sebou.

Diskuze (22) Další článek: Chcete rychlejší internet? Cetin už opět na VDSL nabízí bonding

Témata článku: Internet, Web, Peníze, Předplatné, MasterCard, Visa, Londýn, Nelegální obsah, Ověřování, Mindgeek, Prostřednictví služby, Moderování, Obsah, Uživatelé, Ověřování identity, Platba, Web PornhubSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru