Pornhub chce bojovat s nelegálním obsahem ověřováním identity prostřednictvím třetí strany

Web Pornhub se počátkem prosince loňského roku dostal do nepříjemné situace. Kvůli prokazatelně nelegálním videím mu platební společnosti Visa a Mastercard přerušily možnost přijímat platby od zákazníků. Pro provozovatele jsou přitom platby za prémiové členství jedním z hlavních zdrojů příjmu.

Bylo zřejmé, že chce-li web s obsahem pro dospělé pokračovat, bude muset nastolit přísnější pravidla a vymáhat jejich dodržování. Počátkem tohoto týdne vydala mateřská společnost MindGeek prohlášení, ve kterém deklaruje nové standardy pro zásady bezpečnosti.

Opatření proti nelegálním videím

Základní pointou zaváděných novinek mají být „komplexní opatření pro ověřování, moderování a detekci“ nahrávaného obsahu. Těmi chce MindGeek zabránit tomu, aby uživatelé publikovali obsah, který je v rozporu s platnými zákony.

Ještě před tímto krokem Pornhub zastavil možnost nahrávání jakýchkoli videí a odstranil všechna videa vystavená neověřenými uživateli. Jednalo se o poměrně zásadní zásah – ze stránek tak zmizelo téměř osmdesát procent veškerého hostovaného obsahu. Přesto to nestačilo a karetní společnosti zablokovaly možnost platit na tomto webu jejich kartami.

Nové zásady podstatně rozšiřují moderování obsahu. To bude spočívat nejen v automatické softwarové analýze, ale nahraná videa budou také ručně (v prohlášení je skutečně použit obrat „manually“) kontrolovat k tomu určení zaměstnanci.

Další novinkou je program pro nahlašování, který umožní vybraným organizacím (např. Národnímu centru pro pohřešované a zneužívané děti) označovat videa s potenciálně nelegálním obsahem. Taková videa pak budou až do kontroly neprodleně deaktivována.

Ověřování třetí stranou

Kromě rozšířeného moderování zavede Pornhub ověřování uživatelů prostřednictvím služby Yoti. Nahrávat nebo stahovat obsah tak budou moci pouze ověření uživatelé. Společnost Yoti byla založena v roce 2004 v Londýně a má fungovat jako prostředník.

V praxi by to mělo probíhat tak, že uživatel poskytne službě biometrický identifikátor, jako je videozáznam nebo hlasový záznam, a prokáže se dokladem totožnosti. Yoti pak Pornhubu pouze potvrdí, že je uživatel věrohodně ověřen, ovšem neposkytne mu žádné osobní údaje.

Společnost označuje svůj přístup jako „etický“ a založený na soukromí. Mimo jiné slibuje, že při ověřování uchovává identifikační údaje pouze po dobu sedmi dnů, a poté ukládá informace o uživatelských účtech šifrované a zabezpečené i před sebou.

Diskuze (22) Další článek: Chcete rychlejší internet? Cetin už opět na VDSL nabízí bonding

Témata článku: Internet, Web, Peníze, Předplatné, MasterCard, Visa, Ověřování identity, Obsah, Londýn, Nelegální obsah, Ověřování, Mindgeek, Uživatelé, Moderování, Web Pornhub, Platba


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 53

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály