Pořádek na prvním místě aneb My Personal Diary 2000

Udržet pořádek v pracovních úkolech, kontaktech, poznámkách a heslech není zrovna jednoduchá záležitost.
Udržet pořádek v pracovních úkolech, kontaktech, poznámkách a heslech není zrovna jednoduchá záležitost. Možná by stálo za to občas zastavit, uvařit si kávu, sednout k počítači a zapsat vše důležité do elektronického diáře. Nejenže si při tom tak trošku odpočinete, ale zároveň získáte přehled o všem, co vás v nejbližších dnech čeká, nebudete půl hodiny marně hledat, kam jste založili lísteček s telefonním číslem důležitého obchodního partnera, ani láteřit nad zavřeným kufrem, k němuž jste zapomněli číselný kód. Ve všem vám může pomoci program My Personal Diary 2000, který si dnes stručně představíme.

Jestliže program spouštíte poprvé, budete muset ještě zadat umístění souboru, do kterého budou ukládána data, a své jméno a heslo (všechny údaje zapsané do deníku jsou šifrované a bez správného klíče se k nim nedostane nikdo nepovolaný). Poněkud nepraktické ale je, že program záhy potvrdí založení nového diáře a ukáže nejen vaše uživatelské jméno, ale i heslo v čitelné podobě (co kdyby za vámi stál zvědavý kolega?!).

Pokud jste dosud používali jiný software pro vedení diáře, máte možnost importovat denní záznamy ve formátu TXT nebo RTF (záznamy jednotlivých dnů musí být uloženy v souborech RRRRMMDD.TXT nebo RRRRMMDD.RTF.

Samotný diář je vlastně jednoduchým textovým editorem na úrovni WordPadu (na rozdíl od něj disponuje i kontrolou pravopisu, bohužel však jen anglickou). Můžete se v něm pohybovat několika způsoby, přičemž nejčastěji patrně použijete "listování" (po dnech, měsících, letech), které je prakticky umístěno v dolní části obrazovky. Chcete-li přejít na určité datum, můžete využít ikonky Jump to an Entry.

Kromě tlačítek k listování najdete v dolní liště také praktický adresář, do kterého můžete zadat kromě jména a příjmení také adresu domů a do práce, e-mail, fax, mobil, pager, adresu webových stránek a řadu dalších údajů. Nechybí ani prostor na poznámku. Chcete-li poslat e-mail někomu, koho máte v adresáři, stačí jej pouze označit myší a kliknout na hyperlinkový odkaz. Tím se otevře váš implicitní poštovní program s předvyplněnou adresou. V adresáři se dá hledat nastavením filtrů, což sice není nejpohodlnější metoda, ale až si na ni zvyknete, určitě se vám nebude zdát tak složitá.

Další částí je tzv. To Do List, neboli seznam úkolů. Ten je vhodný zejména pro ty, kdo mají problémy udržet pořádek ve svých pracovních a osobních úkolech. U každého úkolu můžete zadat datum, prioritu (tři stupně: high, normal a low), jak dlouho před vypršením termínu má být úkol připomínán, případně zda se jedná o periodicky se opakující událost (každý den, pracovní den, týdně, měsíčně nebo ročně). Dny, ve kterých na vás čeká nějaký úkol, jsou pak od ostatních odlišeny modrou barvou písma.

Další, tentokrát velmi jednoduchou částí diáře, je Notes, který připomíná systém malých papírových lístečků, na něž si můžete psát krátké poznámky.

Poslední je tzv. Password Vault, praktická pomůcka v případě, že často zapomínáte svá uživatelská jména a hesla. K přístupu do této databáze je nutné zadat správný kód, takže se o svá hesla nemusíte bát ani v případě, že necháte počítač se spuštěným My Personal Diary bez dozoru.

Důležitou součástí programu je export nebo záloha a obnovení dat.

My Personal Diary může být velmi šikovným programem pro zapomnětlivé nebo chaotické uživatele, kterým umožní vést přehlednou databázi kontaktů, úkolů, poznámek a hesel. Nezapomeňte ale, že bez vaší iniciativy je i ten nejlepší diář k ničemu.

Posledním bodem této recenze je odinstalace, která ani zdaleka není dokonalá. V registrech zůstaly větve HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\CAM Development a HKEY_CURRENT_USER\Software\CAM Development obsahující několik desítek záznamů a ve složce Windows pak zůstal zapomenutý téměř 100 KB velký soubor camuinst.exe. V této oblasti je tedy ještě co zlepšovat...

Download, velikost: 1,5 MB, shareware, zkušební doba 30 dnů, registrační poplatek 25 USD

Váš názor Další článek: Allaire HomeSite 4.5 se chystá

Témata článku: Windows, Software, Development, RRRR, Pořádek, Pager, Důležitý údaj, Jump, RRR, Personal, Složité heslo, Důležitá část, Praktická pomůcka, Složitá část, Určité datum, Diáře, Persona, Pracovní den, Uživatelské jméno, Důležitý soubor, Software na Heureka.czFrancie chce zablokovat Wish ve vyhledávačích, protože prodává padělané a nekvalitní zboží

Francie chce zablokovat Wish ve vyhledávačích, protože prodává padělané a nekvalitní zboží

** Francie vytáhla do boje proti nákupní platformě Wish ** Regulačním orgánům vadí například prodej padělků ** Trnem v oku je také nekvalitní a nebezpečné zboží

Karel Kilián
E-shopyFrancieVyhledávače
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy