Populární eltéčko a MechSoft–PROFI LT 2000

Stále oblíbená platforma AutoCADu LT má od konce minulého roku další aplikaci MechSoft–PROFI 2000pro AutoCAD LT. Děčínská firma CAdis připravila ve velmi krátké době novou verzi a využila zkušenosti, které získala z dlouholetého vývoje strojírenského řešení nejenom pro platformu Autodesku.
Stále oblíbená platforma AutoCADu LT má od konce minulého roku další aplikaci MechSoft–PROFI 2000pro AutoCAD LT. Děčínská firma CAdis připravila ve velmi krátké době novou verzi a využila zkušenosti, které získala z dlouholetého vývoje strojírenského řešení nejenom pro platformu Autodesku.

MechSoft–PROFI LT 2000 využívá všech možností nové verze AutoCADu a klade důraz na podporu strojírenského návrhu. Je logickým následovníkem předešlé verze MechSoft–PROFI pro AutoCAD LT 97/98. Pravděpodobně největší přidaná hodnota aplikace MechSoft–PROFI je v UniTools, které podporuje několik set tisíc normalizovaných součástí podle norem ČSN, STN, DIN, ISO, BS, NF, ANSI, JIS a postupně se připravují další. Najdeme zde spojovací materiál, profily, ložiska, těsnění, části tlakových nádob a další. Všechny pohledy vkládané do výkresu obsahují veškeré nutné informace a to nejenom pro kusovník, ale i pro řešení viditelnosti či pro skládání součástí do funkčních celků. UniTools dále obsahuje širokou škálu výpočtů, které umožňují geometrický návrh a pevnostní kontrolu čelního, vnějšího i vnitřního ozubení, ozubení kuželového a šnekového. Dále je k dispozici návrh a kontrola řemenového převodu (klínový i ozubený), řetězového převodu, návrh a pevnostní výpočet hřídele, výpočet vačky, výpočet pera, klínu a čepu, nalisovaného spojení, evolventního drážkování, výpočet pružin (tažná, tlačná, talířová, zkrutná), výpočet a návrh svarů, lepeného spojení a pájeného spoje. Dalším často používaným výpočtem je výpočet nosníku a šroubového spoje.

Vedle UniTools ční i Správce vazeb. Jde o zcela novou technologii vycházející z orgánového přístupu ke konstrukci výrobků. Správce vazeb umožňuje spojení strojírenských objektů nejenom na úrovni rozměrové, ale i na úrovni funkční. Můžeme spojit do jednoho funkčního celku například části převodovky, jako je ozubení, hřídel, ložiska a spojení perem, přičemž objekty si mezi sebou dokáží inteligentně předávat informace. Pouhou změnou vstupních podmínek (jiný přenášený výkon a jiné výstupní otáčky) lze získat zcela jiný strojírensky správný model. Takto definované skupiny součástí tvořící funkční celek – orgán, který je možné vkládat do výkresu najednou a najednou ho měnit. Můžeme si připravit celou řadu konstrukčních řešení, které pak můžete bez problémů kdykoliv snadno použít a modifikovat.

MechSoft–PROFI LT 2000 obsahuje dále velkou podporu strojírenského značení a umožňuje vkládání značek drsností, svarů, tolerancí, zápichů, důlků, označení řezů či rozvinutých pohledů. Všechny značky jsou vkládány do výkresu pomocí přehledných dialogových panelů ve shodě s aktuálně nastavenou normou a měřítkem. Značky jsou reprezentovány jako objekty, takže je možné kdykoliv měnit jejich vlastnosti, tvar či hodnoty. Nově byla přidána hladina pro hydraulické značky. Na tvorbu kusovníku a pozicování jsou k dispozici další nástroje a funkce. Pozicovat lze několika způsoby, od automatického až po ruční výběrem součásti. Veškeré informace o normalizovaných i vyráběných součástkách mohou být přenesené z výkresu do kusovníku. Kusovníkové informace lze třídit a upravovat v jednoduchém dialogu a hotový kusovník můžeme vložit zpět do výkresu, nebo jej exportovat například do prostřední MS Excelu nebo některé databázové aplikace. Další výraznou vlastností je objektovost. Stačí ukázat na libovolný prvek ve výkrese a MechSoft-PROFI sám nabídne kurzorové menu s příkazy, které vybraný prvek vytváří či modifikují. Menu voleb je dalším velice efektivním nástrojem. Při spuštění libovolného příkazu je zobrazeno malé plovoucí menu definované pro tento příkaz, které obsahuje všechny volby aktivního příkazu nebo nejčastěji používané hodnoty. MechSoft-PROFI plně podporuje nové vlastnosti AutoCADu 2000, jako kontextové menu nebo možnost otevření neomezeného počtu výkresů současně.

Živě komentuje: Aplikace MechSoft–PROFI LT 2000, která je v českém jazyce a v mezinárodní anglické verzi, podstatně rozšiřuje funkčnost AutoCADu LT 2000. Je vhodná pro potřeby strojírenských designérů a konstruktérů ve velmi širokém spektru. Pokud bychom měli shrnout vlastnosti nové verze MechSoft–PROFI LT 2000 nesměli bychom zapomenout vedle zmíněných funkcí také na nastavení prostředí podle zvolené normy, hladinový systém, textové a kótovací styly, nastavení měřítek, práce s rámečky, rohovými razítky a další. MechSoft–PROFI LT nabízí vysokou užitnou hodnotu a díky pořizovací ceně (19.950 Kč, upgrade 9.750 Kč) je velmi zajímavým řešením pro všechny uživatele, kterým platforma AutoCADu LT stále vyhovuje. Autodesk, který nedávno oficiálně oznámil ukončení vývoje aplikací pro AutoCAD LT (Genius LT), tak otevírá širší pole působnosti právě firmě CAdis. Jak bude CAdis na tuto situaci reagovat prozradil Otto Matoušek, ředitel firmy CAdis a.s. "Ukončení vývoje strojírenských aplikaci pro LT Autodeskem je z pohledu českého a slovenského trhu nezajímavé, jejich podíl na trhu byl nízký. Určitě reagovat budeme, zejména v zahraničí, kde se nám otevírá nový segment trhu." Tyto odvážné a smělé plány nebude jednoduché naplnit, ale předpoklady pro jejich úspěšné splnění CAdis v rukou má: silného zahraničního partnera a široké portfolio produktů pro rozhodující CADovské aplikace.

Váš názor Další článek: Ďábelsky rychlé disky

Témata článku: Nová součást, Libovolná aplikace, ELT, Profi, Prof, Odvážný plán, Autocad Lt, Razítka, Oblíbená platforma, Mec, POP, Otto, Vnitřní orgán, Otta, Funkční celek, Nosník, Ruční výběr, Tolerance, Popular9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft