Pomocníci zadara

Dnes si opět představíme několik zajímavých prográmků, které mohou usnadnit život a práci. Tentokrát budeme převádět fyzikální jednotky, „zabíjet“ automaticky vyskakující okna a také se podíváme na vzdálenou správu počítače.
Autorem tohoto programu je Jiří Bureš a vychází ve freewarové verzi 1.30. Základní informace a možnost stáhnutí je na webových stránkách autora. O co se vlastně jedná? Jde o program, který slibuje převod mezi cca 500 fyzikálními jednotkami, což některým uživatelům jistě dokáže do určité míry usnadnit práci. Najdeme zde jednotky používané nejen nyní a u nás, ale i starší a jednotky používané v jiných částech světa. Dále umí program převádět čísla do různých soustav (binární, oktální, hexadecimální,…) a převádí čísla na římské symboly, které také dokáží potrápit. Program je do značné míry editovatelný ve vestavěném editoru, měnit se dá mnoho položek. Dále se dá definovat přesnost čísel (jednoduchá, vědecká,…) Pokud vás tento program zaujal, stačí se podívat na tyto stránky a stáhnout si soubor o velikosti cca 2,74 MB. Testován je pro Windows 95,98,ME.

KillAd

Jde o freewarovou utilitu pro práci s Internetem, která „likviduje“ automaticky vyskakující okna, která na pomalejších počítačích značně zpomalují práci a na všech podle složitosti i částečně rychlost připojení. Konfigurovat se dají všechny jeho vlastnosti a to poměrně jednoduchým způsobem. Podporuje Netscape Navigator 3 – 4, IE 3 – 5, Operu. Na domovské stránce se dá stáhnout soubor o délce pouhých 41 kB, který by vás měl této nepříjemné zkušenosti zbavovat. Opět funguje pod Windows 95 a vyšších.

REMOTE PC

Jedná se o program pro vzdálené ovládání jiných počítačů přes síť. Důležitým znakem je, že jako klienta používá Telnet, který je součástí Windows. Je naprogramovaný v MS visual basicu a potřebuje ke své funkci komponentu winsock.ocx. Pokud je spouštěn v systému NT nebo 2000, je třeba trochu poupravit strukturu programu pomocí přidaného balíčku. Více informací naleznete na wps.d2.cz, ke si také můžete stáhnout plnou verzi programu, stejně jako jeho zdrojové kódy. Velikost je 900 kB a jedná se opět o freeware.

Témata článku: Windows, Download, Dali, Vyskakující okno, Pomoc, Nepříjemná vlastnost

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 32

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

Co je to láska? Milujeme se pouze kvůli chemickým látkám, nebo je v tom něco víc?

** Co je to vlastně láska? Dá se vysvětlit vědecky? ** Výzkum ukázal, že zamilovaní jedinci mají mj. zvýšenou hladinu fenyletylaminu a množství testosteronu ** Je ale rozdíl mezi zamilovaností a láskou

21.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje