Pomocníci zadara

Dnes si opět představíme několik zajímavých prográmků, které mohou usnadnit život a práci. Tentokrát budeme převádět fyzikální jednotky, „zabíjet“ automaticky vyskakující okna a také se podíváme na vzdálenou správu počítače.
Autorem tohoto programu je Jiří Bureš a vychází ve freewarové verzi 1.30. Základní informace a možnost stáhnutí je na webových stránkách autora. O co se vlastně jedná? Jde o program, který slibuje převod mezi cca 500 fyzikálními jednotkami, což některým uživatelům jistě dokáže do určité míry usnadnit práci. Najdeme zde jednotky používané nejen nyní a u nás, ale i starší a jednotky používané v jiných částech světa. Dále umí program převádět čísla do různých soustav (binární, oktální, hexadecimální,…) a převádí čísla na římské symboly, které také dokáží potrápit. Program je do značné míry editovatelný ve vestavěném editoru, měnit se dá mnoho položek. Dále se dá definovat přesnost čísel (jednoduchá, vědecká,…) Pokud vás tento program zaujal, stačí se podívat na tyto stránky a stáhnout si soubor o velikosti cca 2,74 MB. Testován je pro Windows 95,98,ME.

KillAd

Jde o freewarovou utilitu pro práci s Internetem, která „likviduje“ automaticky vyskakující okna, která na pomalejších počítačích značně zpomalují práci a na všech podle složitosti i částečně rychlost připojení. Konfigurovat se dají všechny jeho vlastnosti a to poměrně jednoduchým způsobem. Podporuje Netscape Navigator 3 – 4, IE 3 – 5, Operu. Na domovské stránce se dá stáhnout soubor o délce pouhých 41 kB, který by vás měl této nepříjemné zkušenosti zbavovat. Opět funguje pod Windows 95 a vyšších.

REMOTE PC

Jedná se o program pro vzdálené ovládání jiných počítačů přes síť. Důležitým znakem je, že jako klienta používá Telnet, který je součástí Windows. Je naprogramovaný v MS visual basicu a potřebuje ke své funkci komponentu winsock.ocx. Pokud je spouštěn v systému NT nebo 2000, je třeba trochu poupravit strukturu programu pomocí přidaného balíčku. Více informací naleznete na wps.d2.cz, ke si také můžete stáhnout plnou verzi programu, stejně jako jeho zdrojové kódy. Velikost je 900 kB a jedná se opět o freeware.

Diskuze (5) Další článek: Tým iPaqu k pronajmutí

Témata článku: Windows, Download, Vyskakující okno, Pomoc, Dali, Nepříjemná vlastnost

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu