Pomocníci „zadara“

Myslím, že v dnešní době vysokých cen za kvalitní nástroje pro správu systému i za zajímavé a užitečné aplikace se mnoho lidí poohlédne raději po freewarových prográmcích, které mohou někdy svým „příbuzným“ docela směle konkurovat. Dnes se na některé z nich podíváme.
Fallback 2.0

Jedná se o freewarovou utilitu pro zálohování důležitých i nedůležitých souborů ve vašem počítači. Samozřejmě se nejedná o aplikaci obsahující všechny funkce profesionálních zálohovacích programů, za které jsou lidé schopni zaplatit někdy až astronomické ceny, ale pro „lehčí“ použití naprosto dostačuje.

Klepněte pro větší obrázek

Program funguje na principu komprimace zálohovaných dat do formátu PkZip, což je užitečné zejména u větších zálohovaných souborů. Celý program se dá samozřejmě nastavit tak, aby předem definované soubory zálohoval bez asistence uživatele, tj. automatizovaně. Po instalaci 2,6 MB velkého souboru a následném vyžádaném restartu aplikace funguje bezproblémově a určitě dokáže posloužit velice dobře. Instalační soubor se dá nalézt na stránkách společnosti Arkban.

QuickSysInfo 1.0

Jedná se o freewarovou utilitu pro rychlé zobrazení informací o počítači. QuickSysInfo zobrazí přibližně tyto údaje: uživatelské jméno/jméno domény (u NT), primární IP adresu počítače, verzi, build, temp a systémové adresáře operačního systému, přehled pevných disků v počítači, současné i maximální rozlišení a barevnou hloubku monitoru, volné systémové zdroje, počet, druh a rychlost procesorů, koprocesorů, počty a porty modemů, informace o připojených tiskárnách, přehled právě spuštěných aplikací a některé další. Program pochází z dílny Widsom Software Inc. a instalační soubor má velikost cca 333 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Texture processor 1.3

S tímto nástrojem asi nebude pracovat každý; slouží ke generování textur prakticky v nekonečném množství, které se mohou použít např. pro různá pozadí apod. Prakticky v několika okamžicích se s tímto programem dá vytvořit pomocí naprogramovaného algoritmu nekonečné množství textur v nejmenším čase a s nejmenší námahou, a to posouváním osmi táhel při zvoleném základním tvaru.

Klepněte pro větší obrázek

TP 1.3 představuje užitečný nástroj nejen pro 3D umělce a webové návrháře, ale stojí určitě za vyzkoušení i pro jednoduchou tvorbu desktopu místo oněch „okoukaných“ fotografií celebrit nebo západů slunce nad krajinou.J Jde o jednoduše ovladatelný program, u něhož lze mimo jiné editovat každý jednotlivý krok, přes který se přešlo, a má jistě ve svém oboru velký potenciál. K jeho provozu stačí kromě 1 MB volného prostoru na disku také dvousetmegahertzový procesor, alespoň 32 MB operační paměti, rozlišení 800x600 True Color a „Okna“ od verze 95. Další informace a instalační soubor o velikosti cca 500 kB se dají nalézt na stránkách výrobce.

Témata článku: Software, Systémový program, Pomoc, Dali, Velké jméno, Volná tvorba

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jojo 29. 8. 2001 7:33:13

    Tady je odkaz na nejaky dalsi free zalohovace, ale ten Fallback tam...

  • Michal Malich 28. 8. 2001 19:14:53

    pro program QuickSysInfo je to opravdu odkaz...

  • Zdenek 28. 8. 2001 10:20:33
    Fajn programky, ale myslim ze Zive by melo myt na vic nez jen zkopirovat...
Určitě si přečtěte

Co mohou USA poslat Japonsku a Jižní Koreji proti Kimovi?

Co mohou USA poslat Japonsku a Jižní Koreji proti Kimovi?

** Donald Trump nedávno zatweetoval, že USA nabídnou Japonsku a Jižní Koreji podstatně větší množství výzbroje ** Postavit nové lodě, letadla nebo rakety ale zabere hodně dlouhou dobu ** Pokud to USA myslí s pomocí vážně, tak Američané zřejmě sáhnou do vlastních zásob

13.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 3

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

Včera | David Polesný | 45

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky