Pomocníci zadara 17.

Dnes budeme převádět tabulky do HTML a také odhalíme všechny programy, které bez našeho vědomí používají připojení k Internetu.
HTML Tabulka

Klepněte pro větší obrázek Samozřejmě existují i jiné cesty k vytvoření tabulek v HTML včetně různých stylů a jejich změn v závislosti na umístění buněk. Tento program bude jistě oceněn těmi, kteří si s těmito činnostmi nechtějí dělat velké starosti a raději si nainstalují malý prográmek, který tyto tabulky vytvoří za nás. Takže co budeme potřebovat: hodí se nám tabulka v textovém formátu, vytvořená v nějakém textovém editoru a tento program. Program umožňuje nastavit záhlaví tabulek, střídání stylů mezi buňkami a řádky a má některé další funkce. I když jsou k tomuto i jiné cesty, program je i přesto užitečný a určitě si najde místo v počítači. Na domovských stránkách JNF si můžete najít další informace a také si zde můžete stáhnout instalační soubor o velikosti cca 260 kB.

Ad-aware

Dnes lidé používají spoustu programů stažených z Internetu, které bez jejich vědomí odesílají více či méně důvěrné informace o uživateli do svého „domovského prostředí). Těmto společnostem, které tyto programy vydávají a pouštějí do sítě tak přibývají informace o uživatelích, jejich zájmech, nákupech a podobně. Tento program tyto aplikace okamžitě odhalí a znemožní jim odeslání těchto někdy dost soukromých informací. Více informací o tomto programu a např. o jeho doplňku jménem Ad-watch, který kontroluje registry počítače a okamžitě odstraňuje všechny spyware, můžete včetně instalačních souborů ke stažení naleznete na stránkách Lavasoft.
Váš názor Další článek: Registrace domény po česku

Témata článku: Buňka, Pomoc


Určitě si přečtěte

Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5