Poměry prohlížečů na trhu nejasné, budoucnost stejně tak

Kolik lidí, tolik názorů: ač samozřejmě není vůbec obtížné zjistit přístupy z jednotlivých...
Kolik lidí, tolik názorů: ač samozřejmě není vůbec obtížné zjistit přístupy z jednotlivých prohlížečů na důležité webové servery, je těžké usoudit, jaké procento lidí používá produkty od Netscape a jaké od Microsoftu. Firma Netscape sama hovoří o 67 %, přičemž toto číslo získala kompilací návštěv význačných serverů v USA (Excite, Yahoo, Infoseek, LookSmart). Nezávislý Dataquest hovoří o 57 % vs. 39 %, nicméně čísla jsou vzatá pouze ze serveru AltaVista, který je kmenovým vyhledávačem America Online – a ta používá klon Internet Exploreru. Pro změnu, společnost Media Metrix uvádí další výzkumy, podle kterých je poměr uživatelů Exploreru k Navigatoru v poměru dvě ku jedné.

Jak často se ale zaměňuje Amerika se světem, protože je to pohodlné a analytické firmě stačí jen pár telefonátů do Yahoo či AltaVisty. Přitom je známé, že přítomnost Exploreru u uživatelů ve zbytku světa je mnohem větší, a to jednak z historických důvodů, jednak z lepší funkčnosti lokálních zastoupení firmy Microsoft než Netscape (což platí beze zbytku i pro ČR).

Spoluzakladatel Netscape Marc Andreessen, kterému je teprve 26 let (!), však pravil na konferenci v Paříži, že si firma tento podíl "udrží či ještě zvýší", a potvrzuje to plánovaným uvedením "vzrušujících produktů". Andreessen zatím nebyl konkrétní, ale naznačoval, že půjde o internetovou komerci. Je ale nepochybně jasné, že i Microsoft si je těchto oblastí naprosto stejně vědom a že s podobnými produkty či technologiemi přijde také – dříve než Netscape nebo později, to nikdo netuší. A jeho rychlejší lokalizace a strategické smlouvy, podle kterých velké světové web servery optimalizují svůj vzhled pro Explorer 4.0, se jeví být silnějším argumentem.

Váš názor Další článek: Británie přiznává problémy s rokem 2000

Témata článku: Microsoft, Budoucnost, Trh, Paříž, Poměr, Prohlížeč


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF