PolyView 3.40 Beta 0: Prohlížeč grafiky s řadou užitečných funkcí

PolyView od firmy Polybytes je program pro prohlížení a konverzi obrázků, který si poradí se spoustou formátů.
PolyView od firmy Polybytes je program pro prohlížení a konverzi obrázků, který si poradí s formáty BMP, GIF, JPEG, photo-cd, PNG, TIFF, SGI, FlashPix, Casio Digital Camera, Paint Shop Pro, Wireless Application Protocol WBMP, komprimovanými Targa soubory a řadou dalších. Kromě toho s ním můžete provádět i editaci, jako je nastavování vyváženosti barev, kontrastu, jasu, reliéfu, a všechny způsoby rotace.

Své využití jistě najde slide show, která umožňuje postupné zobrazování jednotlivých souborů na obrazovce, a to buď v sekvenčním nebo nahodilém pořadí. Kromě toho si můžete zvolit, jak dlouho mají být obrázky zobrazovány a kolikrát se má celá prezentace promítnout. Celou slide-show si lze uložit jako album s náhledy pro pozdější použití.

Dalším zajímavým rozšířením je tzv. Print Composer, který umožňuje tisk jednoho nebo více obrázků na jeden list, což je dobré zejména tehdy, chcete-li ušetřit papír. Po vyvolání Print Composeru se zobrazí okno, ve kterém si vyberete způsob rozvržení obrázků na stránce, zvolíte obrázky, jež mají být vytištěny, a program sám nastaví jejich rozměry tak, aby se vešly na stránku.

Vytváření webových stránek s grafikou je možné provést přes menu File-Publish Web Pages. Tím se otevře okno, v němž můžete vybrat cílové umístění souborů, název dokumentu a složek, do kterých budou uloženy obrázky, náhledy a samotné HTML dokumenty. Lze si též vybrat, v jakém formátu mají být uloženy náhledy i obrázky a parametry stránek, jako je obrázek a barva na pozadí, barva textu a popisek. Bohužel betaverze trpí dost zásadní chybou: vytvoří sice jednotlivé stránky i náhledy, ovšem nezkopíruje samotné obrázky, takže je nutné tuto operaci provést ručně.

Jistě využijete i dávkovou konverzi obrázků z jednoho formátu do jiného. Nejprve v menu File zvolíte Format Conversions, pak vyberete obrázky, jež chcete převést do jiného formátu, zvolíte cílovou složku a formát (na výběr je JPG, BMP a GIF), případně nastavíte, zda chcete transformovat rozměry všech obrázků na určitou výšku nebo šířku.

Potřebujete-li vytvořit animovaný GIF, vystačíte si také s PolyViewem. Tentokrát v menu File zvolíte položku Create Animated GIFs, vyberete jednotlivé rámečky, nastavíte dobu prodlevy mezi snímky a po stisku tlačítka Build máte animovaný GIF přesně podle svých požadavků.

Další vlastnosti vyjmenujeme pouze stručně:

  • náhled obrázku v menu File-Open
  • podpora metody "táhni a pusť"
  • nový export do formátu PNG
  • uložení obrázku jako tapety na pracovní plochu
  • podpora zařízení připojených přes rozhraní TWAIN, takže můžete zobrazovat snímky přímo ze scanneru nebo digitálního fotoaparátu.
  • podpora DDE
  • optimalizace pro procesory s technologií MMX při čtení prokládaných souborů PNG

PolyView nepatří k nejrychlejším programům svého druhu, ale zato nabízí poměrně velké množství dodatečných funkcí, jež najdou využití například u amatérských webmasterů nebo uživatelů, kteří si chtějí uspořádat svou sbírku obrázků do přehledných kolekcí. Na to, že se jednalo o "nultou" betaverzi, překvapila i vysoká stabilita a funkčnost.

Zbývá jen dodat, že program můžete používat po dobu 30 dnů a pak byste si jej měli zaregistrovat. Poplatek za registraci činí 25 dolarů.

Shareware, Download, velikost: 1,65 MB

Váš názor Další článek: Panasonic má také vlastní MP3man

Témata článku: Jednotlivý snímek, Celá prezentace, Camera, Dobrá optimalizace, Grafika, Fun, Graf, Animovaný GIF, Webmaster, Print, Prohlížeč, Reliéf, Grafik, Funkce, Vysoká stabilita, Slide, Casio


Určitě si přečtěte

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Vyšel Windows 10 October 2020 Update. Poradíme, jak je stáhnout a co je nového
Vladislav Kluska
October 2020 UpdateWindows 10
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 43

David Polesný
Notebooky
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5