Samsung | Huawei | Týden mobilně

Polovina top smartphonů bude skládací. Kde může začínat jejich cena?

Polovina top smartphonů bude skládací. Kde může začínat jejich cena?

Smartphony se skládacím displejem jsou nový trend, který letos odstartovali Samsung a Huawei. Před nimi předvedlo svůj pokus Royole, ale produkt vypadal spíše jako demo verze. Pokusy typu ZTE Axon M nebo LG Dual Screen s pevnými displeji do nové éry řadit nelze.

Šéf Huawei Richard Yu vidí ve flexibilních panelech budoucnost – podle rozhovoru pro GSMArenu bude do dvou let polovina vlajkových modelů skládacích. To by přineslo pestrost, kterou současný trh tolik postrádá. Např. na jaře představí konvenční placku s pevným displejem, na podzim skládací smartphone.

Prostor se otevírá i pro cenově dostupnější zařízení (první Huawei Mate X má stát 60 tisíc). Pokud by se ušetřilo na displeji i komponentách, je reálná hranice okolo 30 tisíc korun.

A nemusí jít pouze o to, že současné telefony budeme rozkládáním zvětšovat na tablety. Skládací konstrukce může přinést i návrat kompaktních telefonů – startovat budeme na současných rozměrech, ale po složení získáme kompaktní smartphone. První takový má být Motorola Razr.

Cenově dostupnější skládací mobil chce nabídnout Xiaomi nebo TCL, zatím ale mají pouze různé koncepty a není ani moc jasné, jakým způsobem chtějí displeje ohýbat. Xiaomi chystá hned dva ohyby, TCL uvažuje nad vícero konstrukcemi. Pozadu prý nezůstane ani Sharp, který údajně chystá malé véčko s ohebným displejem. V jeho domovském Japonsku je tato konstrukce stále populární.

Diskuze (4) Další článek: Miniaturní vysílač Bluetooth má spotřebu jen 0,6 mW a je menší než mince

Témata článku: Technologie, Video, Japonsko, Mobility, Samsung, Huawei, Týden mobilně, Xiaomi, Smartphone, Royole, Sharp, Motorola Razr, Huawei Mást X, Samsung a Huawei, Displej, TCL, Konstrukce, Richard Yu


Určitě si přečtěte

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 115

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky