Huawei | Samsung | Týden mobilně

Polovina top smartphonů bude skládací. Kde může začínat jejich cena?

Polovina top smartphonů bude skládací. Kde může začínat jejich cena?

Smartphony se skládacím displejem jsou nový trend, který letos odstartovali Samsung a Huawei. Před nimi předvedlo svůj pokus Royole, ale produkt vypadal spíše jako demo verze. Pokusy typu ZTE Axon M nebo LG Dual Screen s pevnými displeji do nové éry řadit nelze.

Šéf Huawei Richard Yu vidí ve flexibilních panelech budoucnost – podle rozhovoru pro GSMArenu bude do dvou let polovina vlajkových modelů skládacích. To by přineslo pestrost, kterou současný trh tolik postrádá. Např. na jaře představí konvenční placku s pevným displejem, na podzim skládací smartphone.

Prostor se otevírá i pro cenově dostupnější zařízení (první Huawei Mate X má stát 60 tisíc). Pokud by se ušetřilo na displeji i komponentách, je reálná hranice okolo 30 tisíc korun.

A nemusí jít pouze o to, že současné telefony budeme rozkládáním zvětšovat na tablety. Skládací konstrukce může přinést i návrat kompaktních telefonů – startovat budeme na současných rozměrech, ale po složení získáme kompaktní smartphone. První takový má být Motorola Razr.

Cenově dostupnější skládací mobil chce nabídnout Xiaomi nebo TCL, zatím ale mají pouze různé koncepty a není ani moc jasné, jakým způsobem chtějí displeje ohýbat. Xiaomi chystá hned dva ohyby, TCL uvažuje nad vícero konstrukcemi. Pozadu prý nezůstane ani Sharp, který údajně chystá malé véčko s ohebným displejem. V jeho domovském Japonsku je tato konstrukce stále populární.

Diskuze (4) Další článek: Miniaturní vysílač Bluetooth má spotřebu jen 0,6 mW a je menší než mince

Témata článku: Technologie, Video, Mobility, Huawei, Samsung, Xiaomi, Týden mobilně, Smartphone, Japonsko, Sharp, Displej, Huawei Mást X, TCL, Samsung a Huawei, Konstrukce, Motorola Razr, Richard Yu


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 47

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 56

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch