Yahoo | USA | Marissa Mayer

Politici si chtěli postěžovat vedení Yahoo. Omylem ale napsali ředitelce z roku 2017

Foto: Pixabay
Politici si chtěli postěžovat vedení Yahoo. Omylem ale napsali ředitelce z roku 2017 | Foto: Pixabay

V americkém Kongresu se opět ukázalo, že minimálně část politiků příliš bedlivě technologické trendy nesleduje. Skupina tamních republikánů poslala dopis šéfům velkých technologických společností, ve kterém urguje, ať firmy nespolupracují s vyšetřováním lednového útoku na Kapitol. Jenže jej poslala i bývalé šéfce Yahoo Marrise Mayerové, která ve funkci skončila už v roce 2017.

Dopis obsahuje výhrůžku právními kroky, pokud společnosti poskytnou záznamy ze svých stránek, na kterých se demonstranti domlouvali na lednovém útoku. O tyto záznamy a další formu spolupráce žádala firmy komise, která vtrhnutí na Kapitol vyšetřuje.

Mezi autory dopisu jsou republikáni dříve se identifikující s narativem „Stop the Steal“. Pro připomenutí, to bylo hnutí vyvolané bývalým americkým prezidentem Donaldem Trumpem, jenž dlouho tvrdil, že výsledek prezidentských voleb byl zfalšovaný a že Joe Biden vyhrál neprávem. Právě propagování tohoto názoru nakonec vedlo k ničivému útoku na Kapitol a jak spekuluje Forbes, podepsaní republikáni jsou dost možná rovněž předmětem vyšetřování. Tlakem na technologické společnosti tak chtějí předejít možnému stíhání.

Dopis, jenž byl jeden z mnoha, odeslali ředitelům Amazonu, AOL, Applu, AT&T, Facebooku, Googlu, Microsoftu, Snapu, T-Mobile, Twitteru, U.S. Cellular Corporation, Verizonu a Yahoo. Kongresmani v něm uvádějí, že zásadně nesouhlasí s tím, aby společnosti data a telefonní záznamy pro účely vyšetřování poskytly.

Věrohodnost snahy si ale podkopali tím, že mezi adresáty zařadili i Marrisu Mayerovou, která v čele Yahoo skončila už v roce 2017. Není to tedy žádný nedávný odchod, kongresmani pracovali s hodně starými informacemi. Navíc dopis neposlali dalším firmám, které v rámci vyšetřování byly osloveny, jako Reddit, Telegram a TikTok. Tedy vynechali ty sítě, kde spíš nějaké kompromitující informace existují.

Dopis adresovaný špatným společnost a špatným ředitelům je jen úsměvná záležitost, kterou lze jednoduše hodit za hlavu. Ale znovu se tím připomnělo, jak někteří politici technologické novinky sledovat nezvládají - doslova se zasekli před čtyřmi lety. Tito lidé ale pak tvoří legislativu, kterou se musí řídit všichni.

Facebook Messenger slaví 10 let:

Diskuze (4) Další článek: Řešení: Spočítali jste úhel a obvod trojúhelníku?

Témata článku: Microsoft, Google, Apple, Facebook, Yahoo, Twitter, Telegram, Facebook Messenger, USA, Amazon, Reddit, TikTok, Donald Trump, T-Mobile, Marissa Mayer, ATT, America Online, Snap, Záznam, Kapitol, Kongres, Trend, Republikáni, Vyšetřování, Dopis, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru