Rozšířená realita | Pokémon Go

Policejní hlídka v L.A. měla zamířit k loupeži, strážnici ale raději sbírali pokémony. Teď nesouhlasí s výpovědí

Mobilní terénní hry založené na bázi rozšířené reality své uživatele nejednou dovedly na cizí pozemek nebo na okraj útesu a někteří kvůli nim i přišli o práci. Své o tom vědí bývalí strážníci Louis Lozano a Eric Mitchell z losangeleského policejního sboru. Kvůli jejich drzosti se o nich nyní dozvěděl celý svět.

Je to vlastně poměrně stará kauza z dubna 2017, kterou nyní připomněl páteční zamítavý postoj tamního soudu (PDF), ke kterému se odvolali. O co přesně tehdy šlo?

15. dubna 2017 okolo šesté hodiny  podvečerní získal operátor hlášení o loupeži v jednom z obchodů řetězce Macy’s. Lozanova hlídka sice byla tehdy nejblíže, jenže patrola neodpovídala a na místo se tak museli sjet vzdálenější kolegové, kteří se věnovali mnohem závažnějšímu případu vraždy.

Na rohu 46. a Leimertu je Snorlax!

V 18:09, jen několik minut od hlášení ve vysílačce, Lozano před kolegou odsekl „zapomeň na to“ a není divu, Mitchell jej totiž upozornil, že se „na rohu 46. a Leimertu právě objevil Snorlax!“ Jedna z figurek AR hry Pokémon Go.

Klepněte pro větší obrázek
Lozano a Mitchel chytají pokémony (úryvek ze soudního rozhodnutí)

Posádka se v dalších dvaceti minutách dohadovala, jak se ke Snorlaxovi nejlépe dostat a ukořistit jej dříve, než jej objeví ostatní hráči ve městě. Během té doby Mitchell hlásil další postavičky v okolí a strážnici je zvesela chytali.

Vše zaznamenal palubní mikrofon

Vůbec si přitom neuvědomovali, že vše celou dobu zaznamenává palubní systém DICVS (Digital In-Car Video System), který známe z policejních honiček a zásahů zveřejněných na YouTube a Facebooku. Právě ten nakonec pomohl nadřízeným, kteří se pídili, proč posádka nereagovala na hlášení operátora.

Klepněte pro větší obrázek
Postavička Snorlax ze hry Pokémon Go

Lozano s Mitchelem dostali později výpověď, se kterou se ale nehodlali smířit, a proto se obrátili na soud. V pátek konečně rozhodl v jejich neprospěch. Lozano a Mitchel přitom napadli své výpovědi z poměrně bizarního důvodu. LAPD měla záznamem soukromé komunikace skrze systém DICVS porušil jejich právo na soukromí. Tolik tedy k drzosti obou zapálených hráčů Pokémon Go.

Celé znění rozsudku odvolacího soudu:

Diskuze (7) Další článek: Twitter testuje nahrávání živých diskuzí ve Spaces. Na tweety zareagujete i krátkým videem

Témata článku: Facebook, YouTube, USA, Bulvár a vtípky, PDF, Rozšířená realita, Policie, Pokémon Go, LAPD, Výpověď, Strážnice, Pokémon, Hlášení, Loupež, Operátor, Policejní hlídka, MitchelŠedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

Olympiáda vzbuzuje strach ze sledování. Sportovci mají do dějiště her raději přijet s tlačítkovými telefony

** Letošní olympiáda může být pro samotné sportovce velkou hrozbou ** Mimo pandemie se musí obávat i o sledování na každém kroku ** Čína monitoruje internetový i mobilní provoz

Martin Chroust
ŠpionážSoukromíČína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku
Jak vytvořit vlastní podcast pomocí služby Anchor

Jak vytvořit vlastní podcast pomocí služby Anchor

S podcasty se v poslední době obrazně roztrhl pytel. Pokud si i vy myslíte, že máte světu co sdělit, není nijak složité se do komunity podcasterů zapojit. Třeba prostřednictvím služby Anchor.

Jan Spěšný
SlužbyJak na InternetSpotify
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix