Windows | Monitory | PowerToys

Pokročilé rozložení oken ve Windows. Pro extrémní monitory nutnost, dobrou službu udělá i při běžné práci

Užitečný balík miniaplikací PowerToys obsahuje i utilitu pro rychlou správu více otevřených oken. Na rozdíl od základního chování ve Windows umožňuje i nastavení vlastní šablony.

Windows disponují už od verze Vista povedenou organizací otevřených oken, která se původně podle názvu tehdejšího prostředí jmenovala AeroSnap. Zprvu umožňovala okna rychle rozdělit na poloviny, nyní ve Windows 11 zvládne i čtvrtiny, případně vlastní nastavení pomocí šablon. Pro pokročilou správu oken však přímo Microsoft nabízí další povedenou utilitu v rámci nástroje PowerToys. Jmenuje se FancyZones a funguje na jednom i více monitorech.

Na poměru nezáleží

V případě, že se tak ještě nestalo, nainstalujte si doplněk PowerToys běžnou cestou z Microsoft Store, díky kterému se bude aplikace průběžně aktualizovat. Po otevření zamiřte do FancyZones  1  v levém panelu a zatrhněte možnost Povolit FancyZones.  2  Nyní si rovnou můžete vyzkoušet, zda je doplněk aktivní – uchopte libovolné okno za jeho záhlaví a zároveň stiskněte levý Shift. Pod oknem se vytvořila šablona několika zón, do kterých je možné okno umístit, a tím pádem změnit jeho velikost a přednastavenou lokalitu na obrazovce.

image.png

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Domácí kino nikdy nebylo dostupnější… Máte doma projektor?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,