Spotify | Hudba, filmy, seriály | Služby

Pojďte si zazpívat. Spotify nově zobrazuje texty písniček synchronizované s hudbou

Streamovací hudební služba Spotify po letech čekání konečně přichází s jednou z nejžádanějších funkcí – zobrazováním textů přehrávaných písniček v reálném čase synchronizovaným s hudbou. Novinka byla oznámena ve čtvrtek s tím, že je k dispozici všem uživatelům – tedy platícím i neplatícím.

Nová služba, označovaná jako Lyrics, je dostupná na celém světě a lze ji používat na zařízeních s operačními systémy Android, iOS, na počítačích, herních konzolích i chytrých televizích. Funkci zajišťuje poskytovatel textů Musixmatch s tím, že jde o rozšíření předchozí dohody, v jejímž rámci mohli využívat texty uživatelé v Indii, Latinské Americe a jihovýchodní Asii.

Texty písniček na Spotify

V loňském roce Spotify představilo texty písní synchronizované s hudbou v reálném čase uživatelům na 26 světových trzích. Tato dohoda se později rozšířila na 28 trhů. Uživatelé Spotify v Japonsku měli navíc přístup k textům písní také díky samostatné dohodě se společností SyncPower. Musixmatch tvrdí, že nabízí texty „více než 8 milionů“ písniček.

Uživatelé na ostatních trzích měli přístup pouze k funkci „Behind the Lyrics“, jež byla spuštěna v roce 2016 ve spolupráci se společností Genius a která nabízela texty písní proložené zajímavostmi o skladbě, jejím významu, interpretovi a dalšími komentáři. V komunitním fóru však tisíce uživatelů vyjádřily názor, že by daly přednost funkci, jež by poskytovala texty písní bez přerušování fakty a dalšími informacemi.

Těmto uživatelům se nyní splní jejich přání. Spotify potvrdilo, že ukončí funkci „Behind the Lyrics“, jež uvolní místo nové funkci Lyrics. Texty písní budou na všech platformách k dispozici v zobrazení „Now Playing“ nebo na liště, v závislosti na platformě.

Na mobilních zařízeních mohou uživatelé přejet po obrazovce prstem nahoru a zobrazit text skladby, který se posouvá v reálném čase během přehrávání. V desktopové, respektive webové aplikaci stačí klepnout na ikonu mikrofonu v dolní liště.

Tak si zazpívejte!

Kromě možnosti používat texty písní k vlastnímu zpěvu je k dispozici také sociální prvek, který dovoluje sdílet texty písní na sociálních sítích. Spotify uvádí, že tato funkce bude k dispozici ve „většině“ jeho hudební knihovny.

Spotify uvádí, že zobrazování textů bude k dispozici také na velkých televizních obrazovkách prostřednictvím aplikací pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Android TV, Amazon Fire TV, Samsung, Roku, LG, Sky a Comcast.

„Nová funkce Lyrics je příkladem dvou věcí, na kterých nám záleží: vytváření co nejlepšího zážitku z poslechu a naslouchání zpětné vazbě od našich uživatelů. Zůstaňte tedy naladěni, protože toho bude ještě více – tato píseň se stále píše.“ zakončuje zprávu Spotify.

Diskuze (19) Další článek: Nový notebook? Jedině od MSI

Témata článku: Japonsko, Spotify, Asie, Android, Samsung, iOS, Amazon, Indie, Hudba, filmy, seriály, Playstation, Xbox One, Služby, Genius, Dispozice, Písnička, Sky, Latinská Amerika, Text písniček, Fire TV, Text písní, Funkce, Comcast, Now Playing, Text, Lyrics, Telefony s Androidem na Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

Pro práci i pro zábavu, pod stromeček. Vybrali jsme 15 tabletů, které se dnes vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
Tablety
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy