Spotify | Hudba, filmy, seriály | Služby

Pojďte si zazpívat. Spotify nově zobrazuje texty písniček synchronizované s hudbou

Streamovací hudební služba Spotify po letech čekání konečně přichází s jednou z nejžádanějších funkcí – zobrazováním textů přehrávaných písniček v reálném čase synchronizovaným s hudbou. Novinka byla oznámena ve čtvrtek s tím, že je k dispozici všem uživatelům – tedy platícím i neplatícím.

Nová služba, označovaná jako Lyrics, je dostupná na celém světě a lze ji používat na zařízeních s operačními systémy Android, iOS, na počítačích, herních konzolích i chytrých televizích. Funkci zajišťuje poskytovatel textů Musixmatch s tím, že jde o rozšíření předchozí dohody, v jejímž rámci mohli využívat texty uživatelé v Indii, Latinské Americe a jihovýchodní Asii.

Texty písniček na Spotify

V loňském roce Spotify představilo texty písní synchronizované s hudbou v reálném čase uživatelům na 26 světových trzích. Tato dohoda se později rozšířila na 28 trhů. Uživatelé Spotify v Japonsku měli navíc přístup k textům písní také díky samostatné dohodě se společností SyncPower. Musixmatch tvrdí, že nabízí texty „více než 8 milionů“ písniček.

Uživatelé na ostatních trzích měli přístup pouze k funkci „Behind the Lyrics“, jež byla spuštěna v roce 2016 ve spolupráci se společností Genius a která nabízela texty písní proložené zajímavostmi o skladbě, jejím významu, interpretovi a dalšími komentáři. V komunitním fóru však tisíce uživatelů vyjádřily názor, že by daly přednost funkci, jež by poskytovala texty písní bez přerušování fakty a dalšími informacemi.

Těmto uživatelům se nyní splní jejich přání. Spotify potvrdilo, že ukončí funkci „Behind the Lyrics“, jež uvolní místo nové funkci Lyrics. Texty písní budou na všech platformách k dispozici v zobrazení „Now Playing“ nebo na liště, v závislosti na platformě.

Na mobilních zařízeních mohou uživatelé přejet po obrazovce prstem nahoru a zobrazit text skladby, který se posouvá v reálném čase během přehrávání. V desktopové, respektive webové aplikaci stačí klepnout na ikonu mikrofonu v dolní liště.

Tak si zazpívejte!

Kromě možnosti používat texty písní k vlastnímu zpěvu je k dispozici také sociální prvek, který dovoluje sdílet texty písní na sociálních sítích. Spotify uvádí, že tato funkce bude k dispozici ve „většině“ jeho hudební knihovny.

Spotify uvádí, že zobrazování textů bude k dispozici také na velkých televizních obrazovkách prostřednictvím aplikací pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Android TV, Amazon Fire TV, Samsung, Roku, LG, Sky a Comcast.

„Nová funkce Lyrics je příkladem dvou věcí, na kterých nám záleží: vytváření co nejlepšího zážitku z poslechu a naslouchání zpětné vazbě od našich uživatelů. Zůstaňte tedy naladěni, protože toho bude ještě více – tato píseň se stále píše.“ zakončuje zprávu Spotify.

Diskuze (19) Další článek: Nový notebook? Jedině od MSI

Témata článku: Japonsko, Spotify, Android, iOS, Samsung, Amazon, Hudba, filmy, seriály, Asie, Indie, Playstation, Xbox One, Služby, Písnička, Now Playing, Text písniček, Dispozice, Píseň, Genius, Hudba, Text písní, Funkce, Lyrics, Latinská Amerika, Comcast, Text, Telefony s Androidem na Heureka.czQR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína