Spotify | Hudba, filmy, seriály | Služby

Pojďte si zazpívat. Spotify nově zobrazuje texty písniček synchronizované s hudbou

Streamovací hudební služba Spotify po letech čekání konečně přichází s jednou z nejžádanějších funkcí – zobrazováním textů přehrávaných písniček v reálném čase synchronizovaným s hudbou. Novinka byla oznámena ve čtvrtek s tím, že je k dispozici všem uživatelům – tedy platícím i neplatícím.

Nová služba, označovaná jako Lyrics, je dostupná na celém světě a lze ji používat na zařízeních s operačními systémy Android, iOS, na počítačích, herních konzolích i chytrých televizích. Funkci zajišťuje poskytovatel textů Musixmatch s tím, že jde o rozšíření předchozí dohody, v jejímž rámci mohli využívat texty uživatelé v Indii, Latinské Americe a jihovýchodní Asii.

Texty písniček na Spotify

V loňském roce Spotify představilo texty písní synchronizované s hudbou v reálném čase uživatelům na 26 světových trzích. Tato dohoda se později rozšířila na 28 trhů. Uživatelé Spotify v Japonsku měli navíc přístup k textům písní také díky samostatné dohodě se společností SyncPower. Musixmatch tvrdí, že nabízí texty „více než 8 milionů“ písniček.

Uživatelé na ostatních trzích měli přístup pouze k funkci „Behind the Lyrics“, jež byla spuštěna v roce 2016 ve spolupráci se společností Genius a která nabízela texty písní proložené zajímavostmi o skladbě, jejím významu, interpretovi a dalšími komentáři. V komunitním fóru však tisíce uživatelů vyjádřily názor, že by daly přednost funkci, jež by poskytovala texty písní bez přerušování fakty a dalšími informacemi.

Těmto uživatelům se nyní splní jejich přání. Spotify potvrdilo, že ukončí funkci „Behind the Lyrics“, jež uvolní místo nové funkci Lyrics. Texty písní budou na všech platformách k dispozici v zobrazení „Now Playing“ nebo na liště, v závislosti na platformě.

Na mobilních zařízeních mohou uživatelé přejet po obrazovce prstem nahoru a zobrazit text skladby, který se posouvá v reálném čase během přehrávání. V desktopové, respektive webové aplikaci stačí klepnout na ikonu mikrofonu v dolní liště.

Tak si zazpívejte!

Kromě možnosti používat texty písní k vlastnímu zpěvu je k dispozici také sociální prvek, který dovoluje sdílet texty písní na sociálních sítích. Spotify uvádí, že tato funkce bude k dispozici ve „většině“ jeho hudební knihovny.

Spotify uvádí, že zobrazování textů bude k dispozici také na velkých televizních obrazovkách prostřednictvím aplikací pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Android TV, Amazon Fire TV, Samsung, Roku, LG, Sky a Comcast.

„Nová funkce Lyrics je příkladem dvou věcí, na kterých nám záleží: vytváření co nejlepšího zážitku z poslechu a naslouchání zpětné vazbě od našich uživatelů. Zůstaňte tedy naladěni, protože toho bude ještě více – tato píseň se stále píše.“ zakončuje zprávu Spotify.

Diskuze (19) Další článek: Nový notebook? Jedině od MSI

Témata článku: Japonsko, Spotify, Asie, Android, Samsung, iOS, Amazon, Indie, Hudba, filmy, seriály, Playstation, Služby, Xbox One, Text, Genius, Text písniček, Now Playing, Latinská Amerika, Hudba, Text písní, Dispozice, Comcast, Lyrics, Píseň, Písnička, Uživatelé, Telefony s Androidem na Heureka.czJak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress