všiml jsem si že je tam i měření CO2. To by mě docela zajímalo. Hlavně typ čidla a kód, popřípadě knihovnu. Zároveň jestli jsi si to ověřoval proti nějakému účelovému čidlu CO2.
Laická otázka - dá se daná věc sestavit jen prostým spojením jednotlivých elektronických komponentů a čidel, aniž by člověk cokoliv musel programovat ? Programovací kód, který Jakub vždycky uvádí, mi připadá složitější než čínština. Jsem už starší ročník a studovat 5 let IT školu kvůli tomu opravdu nehodlám. Když koupíte sadu čidel na zabezpečení svého bytu, vím že tam nic programovat nemusíte, jednoduše sestavíte, čidla rozmístíte podle potřeby a nastavíte, jak to má fungovat dle srozumitelného návodu.
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 7. 2017 15:52
Nie. Arduino bolo navrhute prave preto, aby bolo programovatelne, co mu dava v podstatne neobmedzene moznosti pouzitia. Je mozne, ze v sade cidiel na zabezpecenie bytu bezi prave nejako konkretne naprogramovane auduino alebo iny mikrokontololer.V kazdom pripade ten kod je na druhy alebo treti pohlad relativne jednoduchy a najma, nikto to nepise z hlavy a nezacina na prazdnej stranke. Ku vsetkemu su priklady, ktore staci vykuchat alebo nejako minimalne pozmenit. Ak vsak clovek v zivote nenaprogramoval ani casove nahravanie na videu, moze to byt problem, kedze na arduine sice nie je nic konkretne neprekonatelne zlozite, ale clovek tam pouzije kopu postupov a skusenosti z roznych oblasti kym to nastavi a odladi.
Video, ktere se samo spusti, reklama ve videu, dekuji, to ne, priste radeji pro informace jinam.
bohužel tohle pablbům na lživě nevzsvětlíš... není to ani tak chyba redaktorů jako spíše majitelů webu...
Také díky této reklamě ve videu mohou pablbové na Živě včetně redaktorů připravovat tyto články. Bez reklamy by nebyly.
Pouze za sebe: Jde o to, ze nikde, podtrhuju nikde, kam chodim neni tech reklam ani tretina a nikde nejsou tak agresivni (viz spousteni videa). Cestny pionyrsky. Kdyz se vam to nakombinuje s tim, ze se ta nevyzadana reklama pusti nekde, kde je to nevhodne nebo pri tom, kdyz vam nekdo serviruje velmi odbyty nebo jak je ted u vas moderni recyklovany clanek, tak pochopte, ze to namichne.
Dotaz:Zkoušel jste někdo omezit všesměrovost toho mikrovlnného čidla? Například dát kolem čidla krabičku částečně vylepenou uzemněným alobalem a pod. ? Jak to dopadlo?PaRi
Ano jde to odstinit a nebo muzete koupit senzor treba jen na 180 stupnu.
Oblíbené články to pořád nejsou, ale seznam všeho co se kdy na Arduino dělalo by byl.https://www.zive.cz/pojdme-programovat-elektr...
Vďaka tomuto seriálu už mám objednané arduino.
Mila redakce,vazte si Jakuba Cizka a delejte vsechno pro to, aby vam neodesel. Mam-li soudit podle sebe, tak jeho clanky jsou temer jedine, kvuli cemu se sem vracim...
Ty máš Arduino? A k čemu smysluplnému jsi ho využil? Já uvažoval, že ho za stovku koupím na aukru, ale říkám si, k čemu by mi bylo?
Nemam a zadne z techto zarizeni si nikdy skladat nebudu. Ale pripomina mi to klukovska leta a inspiruje k bastleni, jen to bude s iPadem nebo necim takovym a bez kalafuny.Ale prave to hledani, k cemu to pouzit, k cemu by to mohlo byt, to nejvic rozhybe kreativitu.
Tak třeba se dá udělat věc co loguje teplotu na SD kartu ... aha, to není smysluplné. Sakra. Jinak.Máš lego/merkur? K čemu smysluplnému jsi to použil?Prostě je to spíš pokročilejší hračka.
Od Atmelu existuje celá řada procesoru od těchto jednoduchým až po Xmegu. Já osobně jsem si vyhrál s výrobou regulátoru s lineariaci výstupu s Pt teploměru a řízením chlazení či ohřevu. A pro štouraly, i obyč Arduino či jiné duino dokáže teměř realtime měřit z několika desítek termočidel najednou a stejně tak i regulovat( zapínat či vypínat) nebo PWM po doplnění integračním členem s výsledným napětím řídit 0-5V..
Já si udělal domácí osvětlení s proměnlivou teplotou bílé - koupil jsem LED pásek, který má proměnlivou teplotu světla, připojil k rozšířenému ESP2866 a bylo hotovo.Teplota se mění sama podle denní doby, případně se dá ovládat přes WiFi jak teplota tak i jas. No a pokud není poruce nic s připojením, dá se to vypnout/zapnout klasickým vypínačem. 😉Jinak je to především zábava a něco užitečného je spíš výjimka. Jedna z věcí na kterou se chystám, je udělat "autonomní" vozítko z autíčka na dálkové ovládání co se válí na půdě - užitečnost nulová, ale zábava neskutečná. 🙂
Vypina mi start-stop system v aute, meria teplotu a zapisuje na tmep.cz, zobrazuje ceny akcii, ktore mam nakupene, na 20x4 displayi....
Mam na chate 3 bezdratovy cidla, ktery mi reknou kdy se teplota blizi k nule, a ze bych mel zapnout topeni, aby mi nezamrzla voda...
LED - luminate diod = světelná diodakdyž říkáš LED dioda, tak říkáš světelná dioda dioda, neříkej to prosím, to celému videu snižuje kvalitu profesionality
LED není luminate diod ale Light Emitting Diode proto LED, LD se používá pro Laser Diode, jen pro upřesnění, nic méně výraz led dioda opužívají i profesionálové a málo kdo se nad tím pozastavi.
LED dioda je naprosto běžný termín, a jeho používáním se žádná profesionalita nesnižuje, neb jej používají všichni (profesoři, konstruktéři, obchodní zástupci prodejců součástek...). To jen pár hnidopichů si myslí, že maj patent na ...
Že něco používají všichni ještě neznamená, že to je dobře. Mě to zásadně nevadí, ale taky si myslím, že to je zbytečné opakování.
Ono je to dobré pro upřesnění. Právě že technologií a zkratek je tolik, že právě ty obchodní zástupci naschál zdůrazňují, že myslí "LED diody", ne LED televize, displeje, pásky, světla atd. Stejně tak "CD disk" zjevně není "compulsive disorder" a tak dále. A ano, jazyková pravidla jsou stavěná (díky tomu máme bohužel paskvili typu jutůbr) používáním většiny, takže dost rozšířené špatné věci se stávají dobrými věcmi, takhle jazykověda funguje.
Tak sa skus zacat obavit o LE diodach, LC a OLE displayoch, C/DV/SS/H diskoch, FT/HTT protokole a uvidis ake prakticke to bude ;).
Já jsem především opravdu velmi rád, že se někdo pustil do sepsání těchto článků v českém jazyce a zpřístupnil tak tuto tématiku téměř všem v této zemi. Já osobně si bez problémů poradím i s články v angličtině, případně zvládnu požádat o radu, nicméně spousta lidí může mí problémy především s technickými pojmy a od vlastních pokusů je může odrazovat třeba obava, že si něco chybně vyloží, udělají chybu a své Arduino třeba odpálí. Myslím, že takové zpopularizování a zpřístupnění problematiky procesorové techniky pro opravdu širokou veřejnost může mnohé lidi posunout kupředu.
Názor byl 2× upraven, naposled 2. 7. 2017 22:58
To je sice pravda, na druhou stranu se domnívám, že bastlíři (a technici obecně) by měli být schopni komunikovat (nebo alespoň číst) v angličtině a tak si mohou najít na internetech stovky různých zapojení a hotových návodů (včetně samozřejmě tohoto čidla). Navíc, je-li tam zapojení a zdrojový kód, tak je to pochopitelné i v esperantu a tak je tato série téměř zbytečná; ovšem netvrdím, že se Kuba nesnaží a že takové snažení je vlastně fajn.
Pokud někomu dělá problém čtení nejsem si jist že ho posune tato vědecka studie dále. Velmi si vážím že pro mladé ptáky někdo podává jednoduchou skoro dětskou hrou první seznámení s elektronikou.
chtěl jsem si to přečíst, ale automatické spuštění videa mě zase nasralo
Opět smekám kloubouk, je to super série. Neuvažovali jste o nějakém celistvém vydání všech článků? Ať už formou ebooku nebo třeba přílohy ke computeru?
Ono by vůbec bylo dobrý mít někdy obsah takovýchto sérií nebo když už je zde přihlašování, tak označovat články "oblíbené" a "přečíst později"
Statistika míry nočních aktivit tedy a to i u sousedů...
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jenze, je soused divoch, nebo prostatik?
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.