Alda236
14. 5. 2020 • 9:46

Pěkný článek, ale po něm zůstává více otázek než před ním. Tedy aspoň pro mě. Je tam že lampa pošle : REGISTRACE/Ambientni lampa/1/0,1,2,3/60:01:94:0b:64:04. Super, ale podle čeho se tento kód vygeneroval ? Jsou na to nějaká pravidla ? Co znamená 0,1,2,3 ? Pokud ho RPi zachytí, super, ale nikde nevidím popsáno, jak s touto zachycenou informací pracuje dál a už vůbec nikde nečtu, jaký je princip toho dynamického webu, který podle této informace zobrazí jednotlivé akční položky. Moc by mě to zajímalo, protože něco podobného řeším a problematika mě zajímá. Díky

Matouš Bendl
Matouš Bendl
22. 5. 2018 • 18:25

Co když mám Raspberry pi b, které nemá WiFi ale jen enthernet? Když tedy zapojím Raspberry pi do WiFi routeru přes kabel a pak ke stejnému WiFi routeru pripojim přes WiFi esp, bude to fungovat?

Jiří Budín
23. 10. 2017 • 10:59

Sleduji tento seriál, ale zatím jsem ještě nezačal, ale určitě začnu tuto zimu.
Chci se pustit do jednoduché aplikace, kdy bych chtěl měřit na dálku (na chalupě) meřit cca 3 teploty a mít možnost sepnout max 3 relé + max 3binární vstupy.
konkrétně chci na dálku zapnout přímotop na temperování/před příjezdem.poradíte mi někdo jaký modul by byl pro tuto aplikaci vhodný? ty čidla teplot bych chtěl na samostatných modulech. Nemám internet, předpokládám že to vyřeším nějakou SIM + WIFI.

lacog
23. 10. 2017 • 8:14

Tak toto je už na mňa asi príliš veľké sústo - aspoň po prvom rýchlom prečítaní.
Pre mňa elektronika nie je viac menej problém ale to programovanie :-O
Niekto sa trápi so spájkovačkou iný s klávesnicou 😉
Navrhujem aby sa striedali diely HW / SW.
A bolo by fajn ak by vznikol nejaký zoznam zaujímavých modulov s nejakým stručným popisom a prípadne odkazom na podrobný popis. A zoznam priebežne dopĺňať.
Napr. INA219 si nám ešte "oficiálne nepredstavil" a pri tom taký zaujímavý obvod 😉

Anonymizovaný
22. 10. 2017 • 23:37

Zajímavý systém, ale nenapadlo tě použít třeba MQTT? Potom by úplně vypadla možnost této identifikace, jednotlivá zařízení by si buď "subscribli" téma, a nebo do nějakého téma publikovali. V malině pak může běžet MQTT Broker a třeba Node-RED, a k tomu nějaké to pěkné webové rozhraní.

Ev Lo
22. 10. 2017 • 22:57

Absolutne nechapu co tohle dela na zive. Vedle tech sracek bez informacni hodnoty se to fakt nehodi.

Vit Jadrnicek
22. 10. 2017 • 22:17

Ahojte, tento seriál pozoruji delší dobu a je to pěkný návod na bastelní. Kódím PLCka podle IEC 61131-3 už delší dobu a otázka k čemu takový "hlouhý" např. siemens je velmi dobrá. Nejprve je tu otázka determiničnosti a jak procesor přistupuje k vykonávání kódu. PLC funguje na otočkách a výsledek je vždy deterministký narozdíl do raspberry. Vemtesi se by se Vám v autě sekl linux, který ovládá časování vstřikovacích ventilů, nebo jen začal neco řešit. No a co takový stoj, do kterého pracovník musí strčit ruce. Kdo bude zodopvědný za to, že mu je stroj usekl? Když linux něco řešil. Tonto je automatizace úkonů, ne průmyslová automatizace, ale mají k sobě blízko.
Dále je tam zásadní rozdíl v kvalitě dílů, čidel, teplotních rozsahů, proudových rozsahů, jednotnosti vstupů výstupů.
Další otázka je jak Vám dlouho zaručuje výrobce udržitelnsto výrobku? 20 let? Například nasadím na ovládání stavidla Prýglu ESPcko? Kdo mi bude garantovat, že dalších 20 se tento model bude vyrábet, abych byl schopen vyměnit řídící systém do jednoho dne a zabezpečit řádnou fukčnost?Existuje dost alternativ, které spadají do aliance plcopen
České https://www.tecomat.cz/
Japonské http://www.mitsubishielectric.com/fa/products/cnt/plc/index...
https://www.schneider-electric.com/en/product-category/3900-...
http://new.abb.com/plc
a další Rozhodně neříkám, že tato cesta je špatně, taky mám do PLCka, integrované yeelight od Xiaomi, nebo lan rele od i4Wifi, ale jsou to pro mě periferie, které když nepojedou, tak mě to fakt vadit nebude, ale například to, že nenastartuju motor v autě mě fakt vadit bude. Chtějte nebo ne, 80% autu má ten simenes jako jednu z řídících jednotek v sobě a jedou Vám ty octavie i v zimě? :)A jestě taková věc chytrá domácnost není o světelch, ale o řízení technologie, zdorjů (teplo, voda, slunce, vzduch, přítomnost) a vyhodnocováních jejich stavů poruchy, servisu, udržby, motohodin. Následně chování techto technologí dohromady jako jeden fuční celek.

syney
22. 10. 2017 • 19:46

Super návod. Vypadá to všechno tak jednoduše. Už mi to doma bliká.. 😉 [Pro znalce co chtěj poradit] Jen ve mě klíčí myšlenka - co dělá ta armáda firem a startupů v domácí automatizaci nebo v průmyslu a co jim tak dlouho trvá na tom, ten produkt vydat nebo udělat funkční? Občas si hraji s Arduinem.. a za pár dolarů a za pár minut blikám.. v práci máme Siemens PLC a za pár desítek tisíc a za pár dnů konfigurace taky blikáme 😃 a neskutečná tragédie (nastavovací prostředí se seká, padá, potřebujete historický počítač, nesehnatelný mega drahý konektory), skoro nic to neumí.. podpora ze strany Siemens nulová..
a přesto na trhu moc alternativ není.... (Prosím nejsem Profesionál) Tak jestli mi někdo vysvětlí jak velkou propast je třeba vyřešit z Arduina na třeba na Alze prodávatelnou chytrou věc - nebo chytré PLC. Příklad zklamání je u mě třeba u meetangee.com/ - co jsem si koupil a čekám na něj už 2 roky) Dík.

Určitě si přečtěte

Články odjinud