zkousel jsem starou pripojit na wifi a noc ji to nerozchodilo
Já budu rýpal ...Kdysi jsem si obdobou této váhy hrál a dovolím si upozornit, že je velmi, ale opravdu velmi citlivá na teplotu (prosím, pokud se mnou budete chtít diskutovat o můstkovém zapojení, posun jednoho senzoru vykompenzuje stejný posun druhého, ... a nějak tak dále, tak si to předem zkuste. S těmi čínskými senzory z té váhy.) Vtip, že to skoro funguje, je totiž v tom, že váha se pravidelně "nuluje". Vy ji probudíte, slezete, ona se vynuluje a pak se zvážíte ... Tedy vliv teploty je odečten těsně před vážením.Možná jsem nečetl pozorně, ale tento velmi podstatný krok jsem nezaregistroval. Bez toho totiž vyrobíte spíše teploměr než váhu. Nežertuji, v mém případě byla odezva na změnu o 1°C zhruba stejná jako odezva na změnu o 8kg.
Já si pod pojmem stará váha představuji trochu něco jiného. Ty nadpisy jsou tady fakt hrůza.
Ono je to složitější. Tenzometrická čidla reagují na deformaci, ale mnohem více na teplotu. Proto se používá zapojení, kde jsou snímače zapojeny tak, aby se teplotní závislost kompenzovala. Třeba tak, že jeden snímač je napodél, druhý napříč deformaci, nebo tak, že jeden je nahoře a druhý dole na ohýbaném nosníku. Ale je možné (pravděpodobné), že to, co se prodává jako tenzometrické čidlo, je už takto zapojeno uvnitř.
To by mělo řešit právě zapojení ve Wheatstonově můstku, ne?
Škoda, že se s námi pan Čížek nepodělil o výsledek měření své hmotnosti...
Moc škudlil na velikosti intu a vyšlo mu něco zápornyho
Od váhy očekávám jediné, aby mě přesně zvážila. Ne že na rovné podlaze váží pokaždé jinak, dle toho na jakou světovou stranu směřuje displej. Rozdíl je víc než kilogram. Je to značka Se..or
Pěkné, ale daleko elegantnější je tohle řešení: https://hackaday.com/2014/10/18/reverse-engine...kde je odposlechnutá komunikace po IR a tedy bez nutnosti zasahovat jakkoliv do konstrukce váhy :)PS: Autor by neměl používat technické termíny, kterým nerozumí, protože váha není hmotnost a naopak. První je měřidlo a druhé fyz. veličina...
Ještě jsem zapomněl, že tuhle váhu z toho článku na hackaday měli dokonce i v alze za dvě stovky.Potom kalibrace znamená ověření zdali měřidlo měří správně, ten správný termín na nastavení je justování.A nakonec, nastavovat váhu s 5 kg je také blbost, protože váhy mají ze své fyzikální podstaty nejmenší chybu a tím i nejistotu měření na konci rozsahu.
Ja tedy pro nastavení klidně používám slovo nastavení a všichni mi rozumí.
Ale dekódovať IR je úplne ale fakt úplne niečo iné.
V čem, když výsledek je potom stejný?Jakmile mám hodnotu přes IR v Arduino/RaspberryPi/ESP32, tak už ji mohu poslat paralelně k původnímu displeji do Cloudu úplně stejně a za jedno odpoledne to mám hotové.Tady je odkaz na původní článek: https://irq5.io/2014/09/25/cloud-enabling...
Ale veď tu neide o to aby si si vyrobil presne taku váhu. Tu ide o vysvetlenie princípu akým váha funguje.
Jako návod je to moc pěkný článek. Principiálně lze použít pro jiná čidla.Na druhé straně - k čemu mi to bude v případě osobní váhy? Nechci takovou, která má Bluetooth, Wi-Fi a ráno v koupelně mě pozdraví.
Co třeba starý dobrý záznam a graf?
Zas tak moc mne hmotnost netíží.To už bych ta čidla zabudoval rovnou do konstrukce WC ...
Pachová?A snesou tak extrémní zatížení?V článku popisované připojení – "Velmi citlivý zesilovač…" bych v tomto případě neriskoval.
Ako prepáč ale to je ako keby si v diskusii o bágroch napísal na čo mi je báger.A len tak mimochodom tento princíp sa dá použiť napr. aj pri konštrukcii lisu ...
Moc pěkný článek, děkuji. Vůbec jsem netušil, že jdou čidla váhy připojit k úplně jinému kontroleru...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.