Pohodová čtyřka

Systém Pohoda 4 řeší ekonomické agendy jednoduchého a podvojného účetnictví, podle zakoupené licence program umožňuje vedení neomezeného počtu účetních agend včetně navazujících evidencí.
Robert Holubec: Systémy určené pro komplexní řešení ekonomické agendy menších a středních firem nejsou dnes již ničím zvláštním. Při jejich posuzování tedy přijdou na řadu aspekty, které vytváří tzv. nadhodnotu. Jsou to především funkce, které umožní větší komfort práce, maximálně zamezí vzniku chyb, poskytnou možnost automatizace opakujících se úkonů a v neposlední řadě je to samozřejmě cena a uživatelská podpora.

Systém Pohoda 4 řeší ekonomické agendy jednoduchého a podvojného účetnictví a disponuje mnoha těmito plusy. Podle zakoupené licence program umožňuje vedení neomezeného počtu účetních agend včetně navazujících evidencí.

Účtujeme v Pohodě
První upoutá pozornost tzv. Informační plocha, kterou má uživatel nejčastěji před očima. Poskytuje cenné a aktuální informace k právě zpracovávanému účetnictví. Okamžitý stav finančních prostředků, závazků a pohledávek nebo třeba nejbližší termíny daňových povinností se nemusí nikde hledat.

Uživatelské prostředí programu a především způsob ovládání se autorům povedl. Ovládání je maximálně intuitivní a uživatel má vždy všechny potřebné informace na obrazovce. Velkým pomocníkem je Panel Pohoda, který je neustále na pravé straně obrazovky (lze ho vypnout) a zobrazuje ikony otevřených agend. Umožňuje mezi nimi rychle přepínat a zobrazuje stavy vkládání dat z jedné agendy do druhé.

Pro bezproblémové zvládnutí a „osahání“ programu nabízí Pohoda hned při prvním spuštění zavedení zkušební firmy s fiktivními daty.

Přehledně a průhledně
Pohoda je složena z jednotlivých agend. Výběrem z nabídky nebo stiskem klávesové zkratky se agenda otevře. Je přínosné, že ve všech agendách probíhá provádění jednotlivých operací shodným způsobem a většinu z nich lze provést jak myší, tak pomocí klávesnice.

Účetní deník (v JÚ Peněžní deník) je automaticky tvořen zápisem prvotních dokladů v jednotlivých agendách. Zaúčtování se provádí především dle předdefinovaných kontací, což minimalizuje riziko nesprávného účtování. Přímé účtování bez použití předkontace samozřejmě není znemožněno. Perfektní je možnost použití předkontace Nevím, která má vlastně odkladný účinek pro zaúčtování dokladu.

Nic nechybí
Jsou tu všechny agendy potřebné pro komplexní vedení účetnictví. Asi nejpoužívanější je Fakturace. Ta je hodně důkladná a lze v ní například bez problémů vystavovat jak textové faktury, tak i faktury s položkami. Položky lze vkládat ze skladu, z příjemek, výdejek a objednávek. Program udržuje vazby mezi účetními doklady (např. fakturou, příkazy a hradícími doklady). Pouhým poklepáním myší lze svázaný doklad otevřít a editovat.

Příjemnou součástí je určitě Adresář. Kromě klasické evidence obchodních partnerů totiž umí organizovat veškeré dokumenty, které souvisí s danou adresou, a v historii lze evidovat průběh celého obchodního styku. K dispozici jsou také související doklady a sestavy například s vyhodnocením odběratelů.

Verze Standard a Komplet mají také agendu Mzdy. Výpočet je prováděn měsíčně dle údajů zadaných v personalistice a probíhá zcela automaticky. Veškeré údaje lze opravovat až do chvíle, kdy jsou zaúčtovány do účetnictví. Mzdová agenda je bohužel určena pro organizace do 25 zaměstnanců, za které provádí vyplácení dávek sociálního pojištění stát.

Veškeré agendy jsou vybaveny mnoha tiskovými sestavami včetně grafů, obálek, složenek nebo paragonů. Například v Účetním deníku jsou vždy 2 varianty sestav Hlavní kniha, Pohyb na účtech, Obratová předvaha, Obraty účtů a 4 varianty sestav Rozvaha a Výsledovka. Pokud by ani to někomu nestačilo, je možné pomocí Návrháře sestav (za příplatek) upravovat stávající, nebo tvořit vlastní sestavy, upravovat výpočty, doplňovat sestavy o nové výsledky i grafy.

Za privilegia si připlatíte
Registrací Pohody získá uživatel přístup k bezplatným službám technické podpory, informacím o novinkách a možnost zvýhodněného přechodu na nové verze (upgrade) a aktualizacím programu (update). Náročnější uživatelé si mohou předplatit tzv. Servis 2000 Plus, ve kterém jsou zahrnuty veškeré update a legislativní podpora ve formě právních předpisů na CD.
ekonomický systém
POHODA 4
Zdroj: STORMWARE, s. r. o., Jihlava
Telefon: (066) 730 99 53
Cena: (v Kč bez DPH)
Pohoda 4 Lite
jednoduché účetnictví a související agendy 3 980 Kč
Pohoda 4 Standard
jednoduché účetnictví, sklady, mzdy 5 980 Kč
Pohoda 4 Profi
podvojné účetnictví a související agendy 7 980 Kč
Pohoda 4 Komplet
podvojné účetnictví, jednoduché účetnictví, sklady, mzdy 9 980 Kč
Diskuze (1) Další článek: Typhoon SC 600: Hrající kufr

Témata článku: Sestavy, Čtyřka, Paragon, Příjemný stisk, Potřebná možnost, Komplet, Deník, Jednotlivé položky, Bezplatná varianta


Určitě si přečtěte

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 52

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5