Pohled na mobilitu práce tak trochu jinak

(inzerce) Mobilní uživatelé firemní interní sítě. Vymoženost, která umožňuje uzavírat smlouvy krátce po prvním setkání obou stran. Díky tomu se partneři setkávat prakticky nemusí.
Pohled na mobilitu práce tak trochu jinak

Klepněte pro větší obrázekKaždý luxus má ale své mouchy.A obzvláště při práci s firemními daty byste si jich měli být dobře vědomi. Pokud svoji komunikaci nezabezpečíte, nabízíte ji komukoliv, kdo ji „odposlechne“ k nahlédnutí. A věřte, že takových příležitostí je velká spousta – libovolná veřejná wi-fi síť či internetová kavárna, dokonce i síť Vašeho obchodního partnera. A samozřejmě, pokud se přímo stanete cílem hackera, nebude pro něj těžké Vás najít. Dá se tedy říci, že internet jako takový je obrovskou hrozbou.

Jak se tedy bránit proti „odposlechu“? První věcí je samozřejmě „izolace Vaší interní komunikace od internetu“, a to pomocí VPN (Virtual Private Network). Ovšem i VPN síť je napadnutelná a odposlechnutelná. Vyplatí se proto VPN komunikaci šifrovat. Většina zařízení pro zabezpečené VPN sítě často nabízí také přidanou hodnotu formou podpůrných a doplňkových služeb.

Dell SonicWALL SRA

Klepněte pro větší obrázekSonicWALL (nyní již DELL SonicWALL s ohledem na nedávnou akvizici), firma zabývající se výrobou bezpečnostních appliancí už mnoho let, nabízí (nejen) zařízení pro zabezpečené VPN, ale i hardwarové firewally a řešení pro automatizované zálohování. Její portfolio pokrývá potřeby nejmenších firem i největších korporací. Analytickou firmou Gartner je již několik let považována za vizionáře pro své unikátní technologie a služby.

Dnes již takřka neoddělitelnou součástí hardwarových VPN bran bývá šifrovaná (SSL) VPN. DELL SonicWALL se však nespokojil pouze se strohou zabezpečenou sítí. Jejich SRA (Secure Remote Access) řešení nabízejí také například funkci Advanced End Point Control, která Vám umožní prosadit konkrétní firemní politiky v určitých oblastech sítě, případně pro konkrétní stanice (uživatele). Není tak problém například specifikovat práva a podmínky pro zákaznický kiosek ve vzdálené prodejně či umožnit Vašemu obchodnímu partnerovi přístup pouze k materiálům, které potřebuje.

Klíčové vlastnosti

Jednoduchá integrace řešení prakticky za jakýkoliv firewall bez nutnosti zásahu do stávající infrastruktury.

SonicWall klient zajišťuje přístup k firemním zdrojům, službám a aplikacím.

Customizovatelný webový portál zajišťuje přístup uživatelů k firemním zdrojům dle nastavené politiky.

SonicWALL Virtual Assist dovoluje technikům poskytování vzdáleného supportu při využití stávající infrastruktury.

SonicWALL Virtual Appliance možnost nasazení virtuálního stroje, běžícím na VMWare ESX (verze 4.0 a vyšší).

Možnost využití dvoufaktorové autentizace s jednorázovými hesly generovanými appliancí a zaslanými prostřednictvím emailu.

Podpora mobilních zařízení zajišťuje uživatelům větší flexibilitu (Windows Mobile, Android a iOS).

Load Balancing je možné využít pro rozložení zátěže mezi více webových serverů.

Pro zajištění vysoké dostupnosti je možné nasazení řešení v HA clusteru.

Multiplatformní podpora Windows, MAC, Linux, Android, iOS a Windows Mobile.
 

V případě, že by nastala neočekávaná situace, například ve formě živelné pohromy, a bylo by nutné okamžitě navýšit počet možných připojení, nabízí DELL SonicWALL takzvaný Spike License Pack. Díky němu mohou Vaši zaměstnanci pracovat z pohodlí domova, z libovolného operačního systému a produktivita firmy tak neupadá. Navíc administrátor má možnost kdykoli navýšený počet uživatelů zapnout/vypnout nebo nastavit systém tak, aby při překročení maximálního počtu uživatelů aktivoval Spike License automaticky.

Pro firmy např. s e-shopem bude zajímavý Webový Aplikační Firewall, odolávající útokům OWASP Top 10 a splňující standard PCI DSS. Nabízí inspekci šifrovaného provozu, Data Loss Prevention, kontrolu přístupu, možnost redundance a zvýšené dostupnosti. Samozřejmostí je detailní administrace, logování a reporting.

Velice zajímavou funkcí je také Secure Virtual Assist/Access/Meeting. Secure Virtual Assist umožní Vašim technikům poskytnout vzdálenou podporu i v případě, že k Vašemu počítači nemají přístup. Secure Virtual Access zajišťuje zabezpečený vzdálený přístup k Vašemu počítači odkudkoli. Secure Virtual Meeting pak nabízí možnost virtuální schůzky. Všechny služby Secure Virtual Assist/Access/Meeting ke svému fungování využívají sdílení/ovládání plochy společně s hlasovou či textovou komunikací.

Samozřejmostí je i vzdálená správa, a to včetně reportingu, analýz a statistik s hierarchickým uspořádáním. Odkudkoli tak můžete sledovat a spravovat vytížení Vaší VPN sítě.

Portfolio produktů společnosti DELL SonicWALL pro oblast bezpečného vzdáleného přístupu tvoří několik modelových řad hardwarových SSL VPN bran, k dispozici je i řešení v podobě virtuálního stroje. Dostupná je i možnost dvoufaktorové autentizace s jednorázovými hesly, zasílanými prostřednictvím emailu. Všechna řešení pak podporují multiplatformní přístup (Windows, MAC, Linux, Windows Mobile, Android a iOS).

VAD distributorem produktů DELL SonicWALL pro ČR a Slovensko je společnost COMGUARD a.s. www.comguard.cz

Ondřej Panáček, Inside Sales, COMGUARD a.s. 

 Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Microsoft k post-PC éře: Myslíme si, že se Apple plete

Témata článku: Internetová kavárna, Pohodlí domova, Reporting, Kiosek, Jednoduché uspořádání, Automatizovaná funkce, Detailní analýza, SonicWall, Assist, Access, Meeting, Virtual Private Network, Firemní zdroj, Firemní komunikace, Unikátní technologie, Práce, Linux a IOS, Windows Mobile, Nejmenší plocha, První věc, Možné řešení, Navýšený počet, Remote Access, Zajímavý web, Webový portál


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF