Microsoft | Windows 11 | Windows Insider

Podzimní Windows 11 jsou prakticky hotové. Teď je správná doba, abyste je vyzkoušeli i vy

Oživeno 8. června | Žádné další sestavení od minule nevyšlo. Nyní již můžeme s jistotou říct, že Windows 11 build 22621 je tzv. finální vydání. Právě ono bude na podzim distribuováno jako verze 22H2, byť to té doby pro něj vyjde pár opravných balíčků.

Microsoft to potvrdil také tím, že ho uvolnil do testovacího kanálu Release Preview. Na Windows 11 verze 22H2 ale nepřejdou všechna zařízení automaticky, v tomto kanále je aktualizace volitelná. To znamená, že ji uvidíte ve službě Windows Update, instalaci ale musíte vyvolat klepnutím.

Pakliže verzi 22H2 nevidíte, vaše zařízení není plně kompatibilní. Širší testování nadcházejícího vydání Jedenáctek se týká rovněž organizací využívajících Windows Insider Program for Business, Windows Server Update Service nebo Azure Marketplace.

Zdroje: Windows Insider Blog


Původní článek z 19. května | Blížící se zakončení vývoje velkého podzimního vydání svého operačního systému už Microsoft předznamenal. V posledních sestaveních už na ploše chyběl vodoznak, funkčních novinek bylo minimum, došlo k vyřazení některých experimentů z oběhu. Dále se vývojový tým soustředil na opravování chyb.

Koncem března Windows 11 verze 22H2 vstoupily do kanálu Beta. Pár sestavení se objevilo jak v něm, tak v kanále Dev. I to už přestalo platit, protože 11. května došlo k rozdělení vývoje. V kanále Beta zůstává verze 22H2, konkrétně sestavení 22621. V kanále Dev naopak došlo k posunu, protože se v něm objevilo sestavení 25115 včetně několika novinek.

Cílová rovina na dohled

Před pár dny známý leakerský účet WalkingCat napsal, že k formálnímu dokončení vývoje Windows 11 verze 22H2 by mohlo dojít 24. května. Na tomto datu nakonec příliš nezáleží, protože fáze opravování chyb následně potrvá až do ukončení životnosti daného vydání.

Navíc široké veřejnosti budou nové Jedenáctky distribuovány až od podzimu. S tím, že Microsoft následně hodlá doplňovat další funkce i během životnosti Jedenáctek, jak to vidíme na aktuálním stabilním vydání, pojem dokončení vývoje nemá stejný význam jako v minulosti. Dne 24. května začíná konference Build, kde bychom se mohli dočkat konkrétnějších informací.

Zac Bowden, redaktor magazínu Windows Central, tvrdí, že sestavení 22621 Redmondští považují za konečné. Respektive je to kandidát, který by se jím mohl stát. Pokud se v něm neobjeví nějaká závažná chyba, bude právě ono tím posledním, které bude dále opečováváno standardními servisními aktualizacemi.

Aktuálně Microsoft v souvislosti se sestavením 22621 uvádí jen dva známé problémy, které se navíc týkají živého titulkování. Neznamená to, že se během testování nenajdou další chyby. Všechno nicméně ukazuje na to, že verze 22H2 se připravuje na nepříliš vzdálenou premiéru před širokou veřejností. Pokud ovšem chcete, můžete si ji vyzkoušet už dnes v programu Windows Insider.

Přihlaste se k programu Windows Insider

Pokud jste Windows ještě netestovali, začít můžete na webu Microsoftu. Svůj online účet musíte prvně zaregistrovat do testovacího programu. Posléze se tímto účtem přihlaste k odběru testovacích verzí Windows v Nastavení. Jeho podoba se od Desítek lehce proměnila, ale logika a struktura jsou stejné. Verzi 22H2 najdete v kanále Beta.

Zdroje: WalkingCat / Twitter | Windows Insider Blog (1, 2) | Zac Bowden / Twitter

Diskuze (85) Další článek: Tesla pracuje na humanoidním robotovi. Podle Elona Muska již brzy představí funkční prototyp

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Windows 11, Operační systémy, Windows Update, Windows Insider, Zac Bowden, Kanál, Windows Insider Blog, Správná doba, Vydání, Verze, WalkingCat, Azur Marketplace, DEVA, Build, Windows Central, Prak, Sestavení, Jedenáctka, Beta, Release Preview, Software na Heureka.cz