Podzimní novinky pro hráče i kancelář od Logitechu

Speciální klávesnice a myš pro hráče, zajímavá otočná kamera, sledující váš pohyb, bezdrátové reproduktory, bezdrátová sada pro spojení vaší hi-fi sestavy s počítačem. To jsou jen některé z podzimních novinek firmy Logitech, které si představíme v tomto malém preview.
Podzimní novinky pro hráče i kancelář od Logitechu

Související odkazy

Slovník
Bluetooth
dpi
LCD
SDK
USB

Tento přehled novinek firmy Logitech neberte v žádném případě jako recenzi. Na tiskové konferenci minulý týden bylo k vidění mnoho zajímavých produktů, s těmi nejzajímavějšími bych vás rád seznámil v tomto malém "preview". I když bylo možné si výrobky z blízka prohlédnout a osahat, na nějaké detailnější hodnocení je třeba důkladnější recenze. Popisované modely by se měly dostávat na náš trh právě v tento okamžik a nebo během příštího měsíce. Ceny, které jsou uvedené, jsou doporučené maloobchodní ceny včetně DPH.

Klávesnice pro hráče - G15

Pokud patříte mezi opravdové hráčské nadšence, možná vás osloví nová klávesnice G15. Ta na první pohled upoutá výklopným LCD displejem a blokem tlačítek po levé straně, ale má i řadu dalších "vychytávek.

Klepněte pro větší obrázek

G15 - spousta funkcí pro hráče

Zmíněný LCD displej je samozřejmě podsvícený a může zobrazovat rozličné užitečné informace. Nejen čistě technické záležitosti jako je třeba zatížení procesoru, ale i údaje z jiných aplikací (např. upozorňování na nové e-maily), takže můžete nerušeně hrát a přitom být stále informováni. Pro hráče je ale daleko důležitější další možnost - displej může zobrazovat informace přímo ze hry jako je třeba počet nábojů a podobně. Tato vlastnost není součástí ovladačů klávesnice, ale musí být podporována přímo hrou. Některé nejnověji vyvíjené hry, na kterých se právě pracuje, již mají údajně tuto podporu obsahovat. Na instalačním CD ke klávesnici navíc naleznete i SDK, díky čemuž (pokud se vyznáte v programování) si můžete napsat i vlastní aplikace pro ovládání displeje.

Na řadě jsou zmiňovaná tlačítka po levé straně klávesnice. Slouží k ukládání klávesových maker. Představte si, že u nějaké 3D akční hry máte například oblíbenou kombinaci zbraní a vybavení pro určitou herní situaci. Jejich aktivování si obvykle vyžádá stisk několika kláves po sobě. Tuto sekvenci si nyní můžete uložit jako makro. Stačí stisknout velké tlačítko MR, poté zadat sekvenci kláves a znovu stisknout MR a dále vybrat konkrétní klávesu G1 až G18, pod kterou se makro uloží. Navíc lze přepínat mezi 3 módy tlačítky M1 až M3, takže máte k dispozici celkem 54 pozic pro uložení makra. To už je opravdu ohromný počet, těžko soudit, zda jej nějaký profesionální hráč využije, ale osobně by mi dalo práci zapamatovat si i deset kláves a jaká makra se pod nimi ukrývají. Možná je to tedy trošku zbytečný počet kláves, nicméně funkce jako taková mi přijde hodně zajímavá.

Pro hráče stojí za zmínku ještě jedna drobnost. Posuvný přepínač nad klávesami F2 a F3. Ten má dvě polohy - pracovní a herní mód. V pracovním módu funguje klávesnice jak jsme zvyklí, po přepnutí do režimu herního dojde k odpojení "nebezpečných" kláves jako je kupříkladu Start. Pokud ji tedy v zápalu herního boje omylem stisknete, nic se neděje a žádný skok ze hry do Windows nehrozí.

Klávesnice má rovněž podsvícení kláves, přičemž nesvítí celá klávesa či její pozadí, ale přímo konkrétní znak. Hodit se mohou i dva integrované USB porty. Na trh by se měla klávesnice dostat začátkem října a pokud vás zaujala, připravte si zhruba 2300 korun.

Myš se závažím

I další produkty jsou určeny pro hráče a jedná se o myši G5 a G7. Myš G7 je bezdrátová a umožňuje snadnou výměnu akumulátoru. S myší dostanete dva 18 gramové akumulátory. Zatímco se jeden může nabíjet, druhý je v provozu a celková hmotnost je nižší než u dvou AA baterií. Výměna je pak snadná. Tlačítkem vysunete pouzdro s baterií z myši a rychle prohodíte s nově dobitou.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení úrovně dpi přímo za běhu

Druhá myš, G5, sice není bezdrátová, ale nabízí možnost vyladit si zatížení resp. vyvážení myši pomocí speciálních závaží, umístěných v plastovém rámečku, který se zasune do základny myši.

Klepněte pro větší obrázek        Klepněte pro větší obrázek

G5 - i vzhled je velmi elegantní

 

Závažíčka v akci

Nejsem samozřejmě profesionální hráč, takže nedokážu posoudit, do jaké míry je tato novinka pro hráče užitečná, ale v každém případě je zajímavá.

Obě myši, které jsou laserové, pak disponují vysokým rozlišením až 2000 dpi. Díky tlačítkům na myši je však možné toto rozlišení dynamicky měnit a snížit až na 400 dpi. Novým trendem u bezdrátových myší Logitech je také něco, co si vyžádali sami uživatelé a sice indikátor stavu baterie. Ovládací software lze navíc nastavit tak, aby upozornil uživatele pokud klesne kapacita do rozsahu 30 až 5 procent.

Cena obou výrobků je však na můj vkus poněkud vyšší, 2990 Kč za model G7, 2290 Kč za G5.

Kamera, klapka, akce

Mezi řadou webových kamer mě zaujal zejména model QuickCam Sphere MP s rozlišením 1.3 megapixelu. Kamerka má jednak poměrně elegantní vzhled a má motorem poháněné otáčení. Může tak zabírat prostor horizontálně v úhlu 189 stupňů, vertikálně pak 102 stupňů. Je dodávána se stojánkem, takže ji lze na stole zvednout do výšky očí.

Klepněte pro větší obrázek

Otočná kamera

Dodávaný software umožňuje zajímavou "vychytávku". Umí se zaměřit na zvolený obličej ve výhledu a pozorovat jej - tedy sledovat jej při pohybu. Můžete se tak při online komunikaci daleko více pohybovat nebo dokonce chodit po místnosti a nevypadnete ze záběru. Každá legrace něco stojí, v tomto případě se má cena pohybovat okolo 4500 korun.

Myš pro kancelář a prcek na cesty

I další myš v našem přehledu je zajímavým kouskem, tentokrát je cílena spíše do kanceláře či domácnosti než na hraní. Jedná se o model MX 610 a jde o bezdrátovou laserovou myš. V čem je unikátní? Komunikuje s počítačem obousměrně, takže nejen že posílá počítači informace o pohybu, ale zároveň dokáže také mnoho informací získat. Jednak pozná, kdy je počítač vypnutý a vypne se také, aby šetřila baterie.

Klepněte pro větší obrázek

MX 610 - obousměrná komunikace

To ale není všechno. Na obrázku vidíte, že má myš dvě nová svítící tlačítka. První indikuje svým rozsvícením novou poštu, druhé pak zprávu z IM klienta. Můžete si i softwarově filtrovat, na které zprávy chcete být upozorňováni a na které ne. Pravdou je, že při práci s myší se jen výjimečně dívám na samotnou myš, většinou mám oči přilepené k obrazovce, takže bych si asi těžko nějakého upozornění všiml. Díky tomu, že je však myš bezdrátová, můžete se pohybovat po celé kanceláři, například se přesunout k jinému stolu, přičemž myš si položíte na dohled. Při příchodu důležité zprávy pak budete upozorněni. Asi není třeba říkat, že stiskem příslušného tlačítka si novou zprávu hned otevřete.

Myš také umí detekovat interference a přeladit se sama na příhodnější kanál, takže by případné rušení mělo být omezeno na minimum. U nás by se měla prodávat za cenu 1790 korun.

I pro uživatele notebooků je připravena zajímavá myš. Jedná se o model V270 a opět je to myš bezdrátová. Tentokrát je však použita technologie Bluetooth. Vaše mobilní zařízení však již musí toto rozhraní mít, s myší není dodáván žádný přijímač.

Klepněte pro větší obrázek

Hlodavec s modrým zubem

Opět se umí přelaďovat na jiné kmitočty pro omezení rušení od jiných přístrojů, má rozlišení 1000 dpi a při typickém provozu vám baterie vydrží až 3 měsíce. Tento mobilní hlodavec se bude prodávat za cenu 1490 korun.

Na závěr trochu hudby

Řada zajímavých výrobků byla i v segmentu audio. Reproduktory V20 jsou určeny opět pro mobilní zařízení, tedy notebooky. Připojují se pouze přes USB port, kterým je přenášen nejen zvuk, ale reproduktory jsou i přes tento port napájeny. Horní hrana jednoho z reproduktorů navíc obsahuje tlačítka pro ovládání multimédií - hlasitost, přehrávání, pohyb mezi skladbami apod. K dostání budou za cenu přibližně 2000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

K připojení stačí jen USB port

Druhá sestava už je určena pro domácnost. Jde o model Z-5450 Digital a jedná se o první 5.1 kanálový systém, který má zadní reproduktory připojeny bezdrátově, přičemž má sestava certifikaci THX.

Klepněte pro větší obrázek

Kompletní sada reproduktorů pro domácí kino

Docela by mě zajímalo, jak se certifikace THX projeví na celkové ceně reproduktorů. V tomto případě se vyšplhala na přibližně 15000 korun.

Poslední produkt, který si v krátkosti představíme, je zaměřen na spojení světa PC a běžné domácí audiotechniky. Jelikož má dnes stále více lidí svou hudbu v digitální podobě na disku svého počítače, často nastává problém, jak tuto hudbu dostat snadno i do své hi-fi soupravy nebo kamkoliv po bytě bez nutnosti tahat dráty a přitom mít odkukoliv pohodlí při ovládání. V tom může pomoct Logitech Wireless Music System for PC.

Klepněte pro větší obrázek

Vysílač, přijímač a dálkové ovládání - jednoduché

Jedná se o jednoduchý vysílač, který je napojen přes USB do počítače. Dále o přijímač, který je spojen s vaší domácí hi-fi sestavou pomocí konektorů cinch či stereo jacku a nechybí ani dálkové ovládání. Dosah tohoto bezdrátového systému je údajně až 100 metrů a dálkovým ovládáním můžete řídit nejběžnější multimediální aplikace jako je Windows Media Player, Winamp, Real Player a podobně. Opět si neodpustím poznámku o ceně, která mi přijde poněkud vysoká - 4500 korun. To může řadu zkušenějších uživatelů odradit a raději zvolí podomácku vyrobené "drátové" řešení. Výhoda tohoto systému je i v tom, že si můžete pořídit více koncových bezdrátových modulů a velmi snadno tak z jednoho zdroje (počítače) "krmit" více audiopřístrojů současně.

Tolik tedy tento letmý přehled chystaných a nebo již prodávaných nových výrobků Logitech. Hodnotit pochopitelně nelze na základě několika minut předvádění, každopádně se jedná o zajímavé nápady a o kvalitě či provedení se snad přesvědčíme v budoucnu v nějaké podrobné recenzi.

Diskuze (28) Další článek: Ke stažení: nové verze prohlížečů

Témata článku: Bezdrátové nabíjení, Sestavy, Herní řada, Herní model, Zajímavý případ, Kancelář, Ohromný počet, Klávesnice bluetooth, Herní počítač, Logitech klávesnice, Bezdrátová klávesnice s myší, Herní klávesnice a myš, Poslední produkt, Bluetooth reproduktor, Výměna klávesnice u notebooku, Hráč, Sphere, Podzim, Klávesnice herní, Multimediální centra recenze, Dálkové ovládání, Domácí audio, Ohromná obrazovka, Log, Přepnutí klávesnice


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF