Podzimní aktualizaci Windows 10 už má skoro 14 % uživatelů. Vede jarní verze

October 2020 Update najdeme již na 13,6 % počítačů s Windows 10, tvrdí reklamní agentura AdDuplex. Rychlejšímu nasazení brání nejen opatrnost uživatelů, ale také samotného Microsoftu. Aktualizace totiž ještě stále nemusí být pro všechny počítače dostupná.

Ze stejných statistik také vyplývá, že jarní edice May 2020 Update je na 40,4 % počítačů. Letošní verze tak najdeme na více než polovině všech PC. Dvě loňské verze Desítek mají celkově 40,3% podíl, ty starší už jsou v naprosté minoritě. Do vývojového programu Insider spadá 0,3 % počítačů. Teoreticky tak mluvíme až o třech milionech testerů, neboť podle Microsoftu již Windows 10 najdeme na miliardě zařízení.

Také příští rok nás čekají dvě velké aktualizace systému. Ta jarní bude menší, k větším změnám dojde až na podzim. Mluví se o rozsáhlém redesignu nebo podpoře aplikací pro Android.

Diskuze (14) Další článek: Intel si pod tlakem AMD pospíšil, desktopové procesory Core 11. generace začne vyrábět už v lednu

Témata článku: Software, Microsoft, Windows 10, Android, Operační systémy, Aktualizace, Windows Update, Update, Verze, Uživatelé, AdDuplex, May, Počítač

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest herních monitorů

Jak zabezpečit mobil v rukou dítěte

Radíme s nákupem grafické karty