Podruhé zkrachoval SyQuest

Může se zkrachovat jednou? Jistě ano. A může se zkrachovat dvakrát a ještě se pokoušet dál existovat? Zeptejte se u SyQuestu.
Kdysi velice známá firma produkující výměnné disky a jejich mechaniky zkrachovala - pozoruhodné je, že se tak stalo už podruhé v její historii. SyQuest byl kdysi jedničkou ve výměnných discích, mnohem významnější firmou než Iomega (ZIP, Jaz atd.), ale "podařilo" se mu přinést na trh několik modelů, které fungovaly v průměru několik minut a už se pak z potíží nedostal. Přitom je schopen pravidelně přicházet s velice zajímavými a nadějnými technologiemi - jenomže je zadlužený až po ušil a neumí je uvést na trh. SyQuest ohlásil bankrot už jednou a po "očištění" pokračoval dál; nyní ovšem propouští prakticky všechny zaměstnance (měl jich skoro dva tisíce!), takže jeho další činnost je sporná. Firma sice uvádí, že se pokusí o "reorganizaci podle zákona o konkursu", ale naštvané reakce tisíců uživatelů, kteří tak budou pár měsíců bez podpory (opravy, nové cartridge), mu to rozhodně nezjednoduší.
Váš názor Další článek: Virus přímo v HTML? Ano, už i to je dnes možné

Témata článku: Zajímavý pár, Bankrot, Cartridge


Určitě si přečtěte

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

PortraitPro: Vyzkoušeli jsme program, který prý udělá z každé „žáby“ krasavici

** V digitálním světě nemůžete věřit všemu ** Nová generace 3D fotoeditorů zvládne divy ** Vyzkoušeli jsme PortraitPro, který vám změní i kontaktní čočky

Jakub Čížek | 10

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

Google má nové telefony, počítač a domácí displej. Česko je stále mimo

** Google dnes představil novinky ** Dočkali jsme se nového telefonu Pixel 3, tabletopočítače a domácího displeje ** Rozšíření Google Assistenta do dalších zemí se bohužel nekoná

David Polesný | 45

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku