Podnikejte více SMART!(phonem)

Mobilní telefony prošly ohromným evolučním vývojem od pouhé hlasové komunikace až po sofistikované chytré telefony a kompaktní multimediálni počítače.
Podnikejte více SMART!(phonem)

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství aplikací pro tyto telefony, obvykle ke stažení zdarma, a jsou cíleny horizontálně - pro široké spektrum uživatelů. Potenciál smartphonů však takto není zdaleka plně využit.

S vývojem a vylepšováním technologií (Android, iPhone, WindowsMobile, BlackBerry), začínají mobilní aplikace být více „smart“, cílit vertikálně, orientovat se na konkrétní byznys a jeho potřeby. Příležitost pro skutečné využití smartphonů pro Váš byznys je zde.

Klepněte pro větší obrázek

Dnes jsou smartphony cenově čím dál dostupnější, zejména ty, které využívají platformu Android. Proč tedy mobilní technologii nevyužít a nedělat byznys chytřeji – „be more smart“ -než doposud? Proč nezískat konkurenční výhodu a náskok? Akcelerujte svůj byznys, profitujte z aplikací, které mají smysl a přinášejí užitek.

„Smart“ aplikace mají potenciál být silným marketingovým nástrojem společností směrem k zákazníkům – zákaznické a komunitní portály, rezervace, objednávání i placení služeb mobilem a podobně. Takové aplikace musí mít přidanou hodnotu pro koncového uživatele. Mohou být cenným zdrojem informací o chování zákazníků a díky tomu výrazně zlepšit kvalitu poskytovaných služeb. Zákazníci se budou rádi Vaší aplikací chlubit, což posílí image Vaší společnosti.

Lze také vytvářet aplikace, které mají velkou přidanou hodnotu pro daný typ podnikání, jejichž přínos a benefity jsou měřitelné. Firmy mají možnost využít mobilní technologii pro procesy, kde je nutná integrace informací v reálném čase (například centrála vs. pracovníci v terénu) a tak dramaticky ovlivnit kvalitu těchto procesů. Využití této technologie umožňuje pracovníkům (například obchodním zástupcům, servisním technikům a jiným) dělat lepší rozhodnutí, mají-li důležité informace včas. Především však lze udělat tato rozhodnutí rychle, zajistit rychlou odezvu na klíčové procesy, ale i jejich zkrácení a optimalizaci. Vedlejším efektem využití mobilní aplikace může být účelnější využití lidských zdrojů.

Na mobilní platformu lze například vysunout část business logiky velkých enterprise systémů, aplikace mohou sloužit ke sběru dat, zobrazování real-time manažerských přehledů, grafů, KPI analýz, CRM informací, k potvrzování či schvalování důležitých procesů v rámci logiky podnikání.

Klepněte pro větší obrázek

Zlínská společnost Edhouse s.r.o., dodávající inovativní řešení na klíč, vyvinula vlastní mobilní platformu iPFaces, která díky své univerzálnosti (iPhone, iPad, Android, WindowsMobile, BlackBerry, J2EE), možnosti čtení čarového kódu a podpory lokace GPS, má velký potenciál pro vytváření „smart“ aplikací. Příkladem mohou být aplikace pro mobilní bankovnictví, pojišťovnictví – cestovní pojištění, poštovní služby, mobilní platby, široké využití mobilními operátory, mobilní nadstavba ERP systémů, rozsáhlý sektor služeb obecně a mnoho dalších. K dispozici je i nástroj pro vytváření prototypů – jednoduchých uživatelských interface a workflow přímo na Vašem smartphonu bez nutnosti programování – velmi „smart“ pro rychlou vizualizaci a prezentaci idejí Vašich řešení zákazníkovi.

Více na www.edhouse.eu, www.ipfaces.org.

Monika Semančíková

Další článek: Acer Iconia Tab W500: tablet netbookem

Témata článku: Lidský pracovník, GPS Centrum, Velký potenciál, Mobilní objednávání, Servisní technik, Cenný zdroj, Smart, Vedlejší efekt, Široké využití, Reálné využití, Více, Využití, Velký byznys, Podnik, Mobilní bankovnictví, Objednávání, Skutečné využití, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 157

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 75

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11