Podnikejte více SMART!(phonem)

Mobilní telefony prošly ohromným evolučním vývojem od pouhé hlasové komunikace až po sofistikované chytré telefony a kompaktní multimediálni počítače.
Podnikejte více SMART!(phonem)

Na trhu je k dispozici nepřeberné množství aplikací pro tyto telefony, obvykle ke stažení zdarma, a jsou cíleny horizontálně - pro široké spektrum uživatelů. Potenciál smartphonů však takto není zdaleka plně využit.

S vývojem a vylepšováním technologií (Android, iPhone, WindowsMobile, BlackBerry), začínají mobilní aplikace být více „smart“, cílit vertikálně, orientovat se na konkrétní byznys a jeho potřeby. Příležitost pro skutečné využití smartphonů pro Váš byznys je zde.

Klepněte pro větší obrázek

Dnes jsou smartphony cenově čím dál dostupnější, zejména ty, které využívají platformu Android. Proč tedy mobilní technologii nevyužít a nedělat byznys chytřeji – „be more smart“ -než doposud? Proč nezískat konkurenční výhodu a náskok? Akcelerujte svůj byznys, profitujte z aplikací, které mají smysl a přinášejí užitek.

„Smart“ aplikace mají potenciál být silným marketingovým nástrojem společností směrem k zákazníkům – zákaznické a komunitní portály, rezervace, objednávání i placení služeb mobilem a podobně. Takové aplikace musí mít přidanou hodnotu pro koncového uživatele. Mohou být cenným zdrojem informací o chování zákazníků a díky tomu výrazně zlepšit kvalitu poskytovaných služeb. Zákazníci se budou rádi Vaší aplikací chlubit, což posílí image Vaší společnosti.

Lze také vytvářet aplikace, které mají velkou přidanou hodnotu pro daný typ podnikání, jejichž přínos a benefity jsou měřitelné. Firmy mají možnost využít mobilní technologii pro procesy, kde je nutná integrace informací v reálném čase (například centrála vs. pracovníci v terénu) a tak dramaticky ovlivnit kvalitu těchto procesů. Využití této technologie umožňuje pracovníkům (například obchodním zástupcům, servisním technikům a jiným) dělat lepší rozhodnutí, mají-li důležité informace včas. Především však lze udělat tato rozhodnutí rychle, zajistit rychlou odezvu na klíčové procesy, ale i jejich zkrácení a optimalizaci. Vedlejším efektem využití mobilní aplikace může být účelnější využití lidských zdrojů.

Na mobilní platformu lze například vysunout část business logiky velkých enterprise systémů, aplikace mohou sloužit ke sběru dat, zobrazování real-time manažerských přehledů, grafů, KPI analýz, CRM informací, k potvrzování či schvalování důležitých procesů v rámci logiky podnikání.

Klepněte pro větší obrázek

Zlínská společnost Edhouse s.r.o., dodávající inovativní řešení na klíč, vyvinula vlastní mobilní platformu iPFaces, která díky své univerzálnosti (iPhone, iPad, Android, WindowsMobile, BlackBerry, J2EE), možnosti čtení čarového kódu a podpory lokace GPS, má velký potenciál pro vytváření „smart“ aplikací. Příkladem mohou být aplikace pro mobilní bankovnictví, pojišťovnictví – cestovní pojištění, poštovní služby, mobilní platby, široké využití mobilními operátory, mobilní nadstavba ERP systémů, rozsáhlý sektor služeb obecně a mnoho dalších. K dispozici je i nástroj pro vytváření prototypů – jednoduchých uživatelských interface a workflow přímo na Vašem smartphonu bez nutnosti programování – velmi „smart“ pro rychlou vizualizaci a prezentaci idejí Vašich řešení zákazníkovi.

Více na www.edhouse.eu, www.ipfaces.org.

Monika Semančíková

Další článek: Acer Iconia Tab W500: tablet netbookem

Témata článku: Skutečné využití, Velký byznys, Podnik, Cenný zdroj, Lidský pracovník, Servisní technik, Široké využití, Vedlejší efekt, Využití, Velký potenciál, Mobilní bankovnictví, Objednávání, Reálné využití, Mobilní objednávání, GPS Centrum, Smart, Více, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

Vybrali jsme 16 programovatelných hraček a stavebnic pro děti. A vlastně i pro vás

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 16 stavebnic pro nejmenší caparty i vás samotné

Jakub Čížek | 17

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch