Hrdlodus
Hrdlodus
10. 10. 2011 • 20:47

Odstavec "Sirotci" je skvělý.
Apple bude stále ta stejná firma s ovocem.
Ale všude, kde doteď byl Steve Jobs, bude nyní takové vzduchoprázdno.Po smrti Steva Jobse se jeví v úplně jiném světle zpráva o plánech vystavět nové sídlo Apple. Nyní to vypadá jako svatostánek pro uctění Steva Jobse, kterému bude po dokončení věnován.A teď něco humoru:10 years ago we had Steve Jobs, Bob Hope, Johnny Cash. Now we have no jobs, no hope and no cash.
Steve Jobs died at age 56 from Pancreatic Cancer... hm... Pancreatic Cancer,,, ahh... PC!

Whill
10. 10. 2011 • 17:46

Je vidět, že netřeba popsat 10 stran, abyste sdělili více než internetoví pisatelé "zaručeně pravdivých románů". Velice děkuji panu Hlavenkovi za článek, který jednoznačně je tím nejlepším, co na toto téma u nás bylo napsáno. Je osvobozen těch tzv. obecně "platných" žvástů a je v něm vidět vlastní vklad autora, který zde je bohužel možná některými nepochopen. Vždycky jsem měl rád texty pana Hlavenky a tady se mi jen opět potvrzuje, proč tomu tak je.

Yarda
Yarda
10. 10. 2011 • 12:38

Dá se stanovit (nebo alespoň hrubě odhadnout) poměr kolik počítačů Apple a IBM PC kompatibilních běhá po světě?

malcolmX
10. 10. 2011 • 11:34

I kdyby se o jablecnem hw, OSX/iOS vedly nekonecne polemiky, tak dohoda s major vydavatelstvimi a studii (poskytovateli digi obsahu) a iTunes Store jsou bez debat bezkonkurencnim produktem, kteremu se ani po letech nikdo byt jen nepriblizil.

hlavenka
10. 10. 2011 • 10:24

Zareaguji hned na názory, protože jsou podnětné:- "záchana Apple Jobsem": souhlasím naprosto, že Spindler tam udělal děsivou škodu (respektive jeho strategie zaplavení trhu levnými klony Maců se ukázala jako naprosto špatná, nepochopení situace). Gil Amelio tam byl pozván jako krizový manažer, řezník, v situaci, kdy Apple byl kousíček od krachu, a provedl standardní řezničinu, tj. ořezal, co se dalo a dokázal zajistit dluhové refinancování. Ale o moc víc než toto neudělal, ostatně to ani nebyl jeho úkol. Co se týká produktů, tak v podstatě situaci vrátil "před Spindlera", tj. zarazil klony, zaplavování trhu atd. Určitě udělal dost práce, ale i za jeho působení firma trpěla ztrátami.
- otázka NeXTu: NeXT byl bohužel v podstatě taky v krachu, či spíše to byla společnost, která setrvale prodělávala, nepodařilo se jí umístit úspěšně "kostky" na trh, a další investoři (Ross Perot atd.) byli samozřejmě nevrlí. Máte pravdu, že Apple nový OS potřeboval, ale měl více možností (Be, Solaris, Linux atd.) a Amelio s Jobsem jednal už v podstatě od svého nástupu o tom, aby se vrátil či aspoň nějak zapojil. Nemělo cenu kupovat "Jobse bez Nextu", to by bylo sezení na dvou židlích.
Aspoň takto to bylo publikováno - samozřejmě co se stalo přesně, zřejmě nikdo neví, jednání mezi klíčovými lidmi nebyla veřejná.Otázka "žádného tlačítka": byla to maličká nadsázka, ale jen opravdu maličká. Dovedu si představit hned několik velmi snadných způsobů, jak to udělat: například udělat prstem kolečko nebo použít tří/čtyřprstý gesture (jako když zvedáte ze stolu kapesník). (Víceprsté gestures použitý hardware podporuje a ve vývojářské verzi toto dokonce funguje přesně jak jsem popsal). Máte samozřejmě pravdu, že pro člověka, kdo dostane zařízení poprvé v životě do ruky, by bylo těžké na to přijít.Články o Jobsovi: myslím, že Jobs byl celkem bezkonkurenčně nejvlivnější člověk v digitálních technologiích v uplynulé dekádě, jím způsobené nebo odstartované změny jsou a teprve budou přelomové pro způsob, jakým lidé s digitální technikou pracují a už proto stojí o něm psát.

vitajaros
vitajaros
10. 10. 2011 • 8:01

Já vím, že by se o něm dalo psát donekonečna, ale nemyslíte, že už těch článků bylo až až? To se nic jiného neděje.
A to píšu jako jeho fanoušek😉

Lukas Pokorny
10. 10. 2011 • 7:17

"Myslím, že kdyby bylo Jobsovi dovoleno mezi námi být déle, příští verze iPadu by neměla vůbec žádné tlačítko, což by znamenalo, že se ovládá ještě přirozeněji. "To asi tezko. To nijak nesouvisi s Jobsem, ale s jednim prostym faktem - jake gesto chcete napriklad pouzit pro navrat na home, aniz by to bylo v kolizi s gesky pouzivanymi v jinych aplikacich a soucasne dostatecne jednoduche na pouziti? Navic pouziti gesta PRIROZENE INTUITIVNI - dejte takove zarizeni nekomu poprve do ruky a verte, ze nebude schopen odejit z aplikace.

Názor byl 1× upraven, naposled 10. 10. 2011 07:17

jozef remen
10. 10. 2011 • 7:10

Treba si precitat knihu „ Ako myslí S. Jobs” . Vysla aj v cestine. Myslim si, ze je tam pekne zhrnutie celej jeho osobnosti, tvorcieho ducha a toho preco S. Jobs bol takym akym bol a kopec ludom da odpoved na ich otazky.
Samozrejme, netrpezlivo ocakavame knihu o jeho zivote v novembri.

Pavel Průcha
10. 10. 2011 • 1:07

Více méně souhlasím až na část o záchraně Applu. Ta je vyloženě špatně. Firmu zachránil Gil Amelio (spousta práce po vyloženě zpackaným "vládnutí" M. Spindlera) a to tak, že jí pročístil (=povyhazoval spoustu lidí a zastavil zbytečný a nevýnosný projekty), sehnal peníze na chod firmy (jinak by běhe, pár měsíců zkrachovala), značně zredukoval nesmyslně naskladněné zásoby a dal firmě směr, který si firma drží dodnes (ne, s tím Jobs nepřišel): menší výběr, zato z kvalitních výrobků = nejjednodušší pro uživatele.A co se týče donucení k akvizici NeXTu Jobsem je taky nesmysl, Jobs nikoho nedonutil, Apple potřeboval OS, tak jim ho nabídl, jelikož HW stál zaprd a akvizice je nejjednodušší řešení. Tím se dostal jako poradce právě Amelia zpět do Applu a jemu pak poradil vzití a dosazení do funkcí jeho lidí. Takhle to myslím fungovalo rok no a pak ho správní rada v 97. odvolala a Jobse jmenovala prozatimním CEO a ten firmu přivedl tam, kde je dnes.

martysek13
10. 10. 2011 • 0:16

Určitě si přečtěte

Články odjinud