Podle ředitele Hewlett-Packard jsou pécéčka „pěkně nešikovná“

Když si ředitel jedné z vedoucích firem vyrábějící osobní počítače, že by to chtělo změnu, co to asi může znamenat?
Na konferenci časopisu Business Week měl jednu z hlavních řečí Lewis Platt, šéf Hewlett-Packardu, a z jeho úst jsme zaslechli skutečně překvapující slova – kritiku osobních počítačů. Platt sice tvrdil, že nepředpokládá brzký ústup osobních počítačů, ale tvrdil o nich, že jsou „pěkně nešikovné, těžko se s nimi pracuje, a jsou tak ´univerzální´, že málokdo je schopen využívat více než pět procent jejich kapacity.“. Platt dále dodal, že spousta věcí by se mnohem lépe řešila s využitím speciálních, menších a levnějších zařízení.

Živě komentuje: pokud podobný názor zveřejní šéf velké firmy, není to jen jeho osobní pocit, ale něco tím sleduje – často to bývá první vypuštěný balónek, za kterým má už firma samozřejmě připravenou rozsáhlou produkci a marketingovou mašinérii. Lze se tedy nadít od Hewlett-Packardu ve velice krátké době uvedení či alespoň oznámení řady zařízení, o kterých Platt mluvil: malých, levných a zřejmě úzce účelově zaměřených. HP má v těchto programech ostatně nejdelší historii ze všech velkých firem z oblasti výpočetní techniky – vždyť kdo přišel se slavnými programovatelnými kalkulačkami, které vlastně založily legendu této firmy? Nyní ale má HP jen stále zmenšované a zdokonalované Omnibooky a pak své organizéry; postupnou inteligenci ale získávají například laserové tiskárny, které se vlastně modelu jednoúčelových „inteligentních“ zařízení začínají blížit.

Zajímavé je, že i další velcí výrobci osobních počítačů – například Compaq nebo Dell – se začínají stále více zmiňovat o těchto zařízeních, a rovněž to vypadá, jako kdyby si vytvářely půdu pro započetí vlastní produkce malých, mobilních zařízení.

Váš názor Další článek: Tweak UI: výtečná nastavení pro Internet Explorer (VI.)

Témata článku: Hewlett Packard (HP), Lewis, Velká naděje, Week, Levné zařízení, Pack, Levné tiskárny k počítači, Slavný počítač

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost