Paráda, díky za test 🙂 Já si baterie většinou kupuju klasicky s v supermarketu, tak jaksi spoléhám na to, co tam zrovna budou mít, ale určitě se hodí vědět. Teď jsem tužkovky když tak viděla v Penny letáku - https://www.letakomat.cz/penny-market/ - tak pokud nakupujete do zásoby, určitě doporučuju se tam zastavit. 🙂
Kdysi dávno v nějakém časopise, snad Stereo, Hifi nebo cosi takového dělali test způsobem, kdy dali baterie do cd walkmana a režimu repeat zkoušeli, jak dlouho které vydrží. Což samo o sobě až tak zajímavé nebylo. Nejdůležitější parametrem, alespoň pro mě, byla kolonka - kolik stojí minuta hudby. A nejlépe v testu vyšly nejlevnější baterie
Mne by stacil test Duracell, ktera je nejlepsi, predtim jsem pouzival Procell, ted Power Plus s Duralock. Vyhoda je, ze muzu koupit levne baleni 24-48 a zaruku ma 5-10 let (podle typu). Nabijatelne zase Eneloop, jiz nekolik let pouzivam jeden par na sluchatka a druhy mam porad v zaloze. :)
V testu je vidět, že v rámci své třídy je rozhodující zejména cena a že nemá smysl si připlácet za "lepší" značky a varianty s názvem super, extra, longlife a podobně.Také jsem fanda IKEA :)
Nepoužíváte někdo "gadgety" (česky kraviny), které vyšťaví baterku co nejvíc, když už běžně v přístroji přestane fungovat?
Baterie lze do-spotřebovat v zařízeních, jako venkovní teploměr, vánoční LED-blikátka, podružné hodiny (určitě ne budík do práce 😉 ).... Pokud ze zařízení velmi závislých na odběru, tak lze baterie ještě přesunout do dálkových ovladačů, voltmetru ....
Tolik ovladačů a teploměrů nemám 😀
😁 K završení blbnutí. Před 50 roky kralovaly ploché baterie. A protože se šetřilo a často nebyly, tak se paralelně nadrátovaly a tranzistorák Dolly zase hrál. Někdy se postavily na teplý radiátor a vymáčkl se zbytek energie, než se roztekly. Pro odbornou veřejnost - vodný roztok chloridu amonného (NH4Cl, salmiak). 😁
Tak čelovky na jeden článek mají většinou "násobič", takže baterku vycucnou do mrtě.Jinak se můžeš podívat na https://www.youtube.com/watch(joule thief) najdeš to i češtině.
Nie moc dobra skusenost s alkalickymi(!) bateriami Duracell - uz viackrat mi vytiekli. Raz tusim aj GP (tiez alkalicke).
Par rokov nazad sa GP baterie pokazili, zacali vytekat. Odvtedy nekupujem. Teraz beriem z Kauflandu.To vytekanie je riadne svinstvo, hlavne ak ide o hracku. Som radsej ked bateria skape totalne, nez by mala vytiect.Pre nabijatelne baterie treba dobru nabijacku, ktora nabija kazdu bateriu zvlast a ma aj nejaky indikator. Vtedy zistite, ze vam niektory kus uz odchadza.
jé, bateriový všeuměl a expert Avacom 😃 Asi by měl svoji Ultra přejmenovat na Ultrasalát 😃
Podelím sa o moju skúsenosť, batérie z Pepca/Tedi - BattExtra a KODAK - úplne super čo sa týka výdrže. Používam ich už dlho v ovládačoch k XONE so zapnutými vibráciami vydržia kľudne pol roka / rok (môj odhad ešte sa nevybili 🙂 ) Super kvalita za tú cenu a ďakujem za test už dlhšie som sa pozeral po batériách z IKEA a teraz ich určite vyskúšam. Ďakujem
Přiložený alkalický Duracell mi v XONEX s vibracemi vydrželi 2-3 dny. Nedělám si iluze o tom, v jakém stavu byly při prodeji, ale 6-12 měsíců výdrže nevěřím. Koupil jsem nabíjecí Eneloop a jsem na ně zvědavý. Zatím používám nabíjecí šmejdy GP.
nevíte zda je stále pravda že jsou do blesku zrcadlovky pořád nejlepší SANYO 2700 mAh? před pár lety byl v Německu test a tam byly úplně TOP ale nevím zda náhrada PANASONIC je to samé :o :( možná ten test je zde:Best Accumulator for Camera Flash light https://jaknatoo.blogspot.com/2016/07/best-accumulator-...
Ja používam eneloop. Aj keď je kapacita batérií je nižšia, tak mi v kombinácii Canon 6D + blesk Canon Speedlite 430EX II vydržali aj celodenné fotenie. Ale pre istotu som niekedy vymenil v polke dňa, alebo už keď som vedel, že blesk budem využívať často, či režim drive a treba blesk. Takže pri celodennom fotení som použil dve štvorice batérií. Blesk som používal aj pri svietení slnka (nastavenie blesku -1), aby sa vyhol silnému kontrastu, tieňa a jasného miesta, keďže nemám reflexné srandičky. Batérie už majú niektoré par rokov najmladšie sú asi 3ročné a fungujú skoro ako nové. Ale už ich často nenabíjam 3x 4x do roka. Toto sa mi NiMH nikdy nestalo. Po 2-3 rokoch už boli slabé na vyhodenie či GP alebo duracell.
dve balenia po 2ks a v kazdom jedna zla, kym som nekupil nabijacku, ktora nabija kazdu bateriu zvlast, tak som to nevedel
Záleží zda potřebuješ rychlé nabíjení nebo víc blesknutí. Mám nějaké baterky 1300 mAh zelené barvy, ani název na nic snad není, ale doba nabití blesku je snad poloviční proti Eneloopům.
Všetkým hlupákom, ktorí tu hovoria niečo o zlom testovaní, pretože výpovedná hodnota je do napätia 1.1V .. Máte tam grafy s priebehom napätia v čase, stačí si to zoradiť podľa toho, kriste..
A kdo bude prohlížet 50 grafů? To má být už v té tabulce
Samozřejmě to jsem si prohlédl. Ale moji myšlenkou je, že tam měli uvést čas do toho určitého napětí. Takhle mají sice pěknou metodu a zařízení na změření, ale výsledný parametr je zpochybnitelný.
Z prosteho pohledu to grafu to moc poznat neni. Spravne by bylo potreba provest numerickou integraci od casu 0 az do casu poklesu treba na 1,1 V a z toho by pak vysla realne vyuzitelna kapacita. Idealni by bylo, kdyby autor tohle udelal pro ruzna napeti.
Celý test je špatně. Nelze vyhodnocovat kapacitu do vybití na 0.0 V. Většina zařízení se vypne, pokud má baterie napětí někde mezi 1.1 až 1.0 V, a to i pokud je třeba na 2 až 4 baterie. Takže bych vyhodnocoval čas do vybití na 1.1 V (pro zařízení na 1 baterii) nebo pro 1.0 V (pro zařízení na 2-4 baterie). A ještě si všimněte, že zrovna v tomto rozpětí napětí mají některé baterie křivku vybíjení prohnutou spíše dolů (horší) a některé spíše nahoru (lepší).
Ano. Odborne se tomu rika, ze lithiove baterie maji plochou vybijeci krivku, zatimco ostatni baterie maji linearne klesajici krivku. Proto lithiove baterie vydrzi tak dlouho - papirove sice maji podobnou kapacitu, ale protoze dele udrzi napeti, tak z te kapacity dokazete realne vice vyuzit.
Ak by si trocha rozmýšľal, pozrieš si grafy. Máš tam priebeh napätia v čase..aj podľa toho sa dá určite pre Teba vhodný akumulátor, nakoľko, logicky, aspoň pri tomto type článkov s klesajúcim napätím klesá aj kapacita, nie je to NiCd.
Popravdě, pro mne není ani tak důležitá cena, ale to, za jak dlouho budu muset kupovat novou. ☣️
Všude používám už jen nabíjecí LSD (low self discharge). Zase tak drahý nejsou (kus za cca 50-55Kč) Pro ty zařízení s opravdu malým odběrem, kde čekám že to vydrží 3+let dávám Lithiové nenabíjecí. S alkalickýma mám špatný zkušenosti - spousta jich vyteklo a zkorodovalo kontakty. Značkové, neznačkové...
Hm, nabíjecí baterie mají nižší voltage a nikdy nevydrží deklarovaných 1000 nabití. Když vydrží několik desítek nabití, tak je to často úspěch. 🕯
Ty eneloopy vydrží DOST. Postupně přikupuju od roku 2011, mám je očíslované a i ty z roku 2011 pořád v pohodě fungují, kapacita kolem 90% původní...a používají se všude možně v domácnosti. Opravdu super články.
Eneloop, od doby co je přebral Panasonic (kdysi vlastník Sanyo), na kvalitních nabíječkách jsou často vyhodnoceny jako 'odcházející'. Dokonce v našich obchodech už snad 10 let doprodávají v blastr-baleních jako Sanyo (to je síla!). Proto jsem trval přešel na zatím bezproblémové Panasonic Evolta.
Tak s tímhle jsem se teda nesetkal, všechny eneloopy byly v pohodě i z hlediska vnitřního odporu (moje nabíječka si to taky testuje) a hlavně fungují všude.
Já zase jo, používal jsem v GPS Garmin eTrex Vista, recykloval vždy tak tři páry a každý rok jedna nebo dvě odešly. Vyhodnotila je tak jak nabíječka od GP tak jedna z levnějších Voltcraft s LCD displayem, co předpokládám používá dost lidí. Nicméně jedna z těch defektních baterek je pár měsíců v budíku. A týká se to všech Sanyo/Panasonic/Fujitsu za posledních 10 let. Zase nemám zkušenosti s jinými značkami, jen 4ks GP 2700 měly životnost nižší.
Nějak mi tam chybí baterie TINKO, se kterými mám dlouhodobě nejlepší zkušenosti
Opět zavádějící titulek. Pochopitelně se tužkové články liší mezi sebou, když porovnáváte klasické zinko-uhlíkové s kyselým elektolytem, alkalické se zásaditým elektrolytem a baterie lithiové.--- ... test výdrže tužkových baterií AA. Opravdu se liší jedna od druhé ...... vyzkoušel alkalické, zinkové a lithiové baterie ...---Že ty válečky mají stejné rozměry, ještě neznamená, že mají stejné vlastnosti.Prostě zákazník musí číst, jaký druh baterky kupuje - což se asi už dnes nepředpokládá ... jenom, že chce AA.
Zavadejici je vas prispevek. V tom testu jsou odlisne typy baterii od sebe jasne oddeleny a kdybyste nebyl wůl, vsiml byste i velmi vyraznych rozdilu v ramci dane kategorie. Ale to byste si musel kliknout, co?
Vždyť to nepopírám. Zavádějící je titulek článku - na tom trvám. Nejsem vůl ani s dvojitým w, takže jsem oba články četl.
Mňa by zaujímalo. Snažil som sa kupovať digifoto na AA batérie, kvoli možnosti použiť NiMH a v prípade núdze alkalické.Okrem toho, že sa mi niekoľkokrát ukázalo, že "lacné" Lidl NiMH sú šmejdy. V každom balení bola aspoň 1 vadná (kúpených cez 30 balení), a veľmi rýchlo boli nepoužiteľné (používaná automatická nabíjačka s 300mA prúdom),ako je možné, že v digifoto od Panasonic i Canon na tužkové batérie, kde keď boli nové, v záruke, na jednu dvojicu accu sa dalo vyfotiť stovky fotiek, ich prezeranie a pod. že po cca 3 rokoch v nich aj nové accu nevydržia viac ako pár desiatok foto (ani to nie, zahlásia vyb. batéria a vypnú sa) a zrazu fungujú len s alkalickými?To niekde som mal poznačený test nahrávania videa, predtým cez hodinu, potom pár minút. Avšak alkalické fungujú +- rovnako. Týmto moja ekológia skončila.Ku alkalickým, dajú sa nabíjať. To väčšina ľudí zistila už za sociku, keď batérie boli nedostupné, boli návody ako z tužkovej lacnej nabiť nedostupnú hodinkovú malú. Sranda pozerať staré zdedené časáky pred vyhodením.Mne keď prestane foťák fotiť, že slabá batéria, dám ich do obyč. nabíjača 2.8V 55mA. Nechám 10 hodín (najprv som dával hodinu, dve, viac ako 10 som nedával, nemeral som koľko znesú, začal som to používať ako núdzovku, keď sa vybili všetky batérie a nové som nemal) a foťák zas fotí. Takto jeden pár otočím 5-6 krát.NIMH som prestal používať i v bezdrôtovej klávesnici/myši. Alkalické vydržia dlhšie ako NIMH a ak si prepočítate cenu alkalickej batérie a cenu NIMH, tak za 1AA NiMH pri lacnom Lidl môžte mať 4 alkalické. Nemusíte to nabíjať, nepoužívané to vydrží roky.Kde sa dá, uprednostňujem LiIon. V bežných voltmetroch pre zmenu mám 9V NiMH. Neviem koľko teraz stoja, ale svojho času 9V alkalické boli veľmi drahé a nie všade dostupné. Ale inak, s NIMH, z počiatočného ekologického nadšenia, som skôr ich odporca. Buď LiIon alebo alkalické.To ako reakcia na názory v diskusií, že lepšie sú NiMH ako jednorázové alkalické. Nie sú, okrem výnimky, kedy ich dokážete veľmi rýchlo opotrebovať v nejakej vysokoodberovej mašine. Ale i tam by som šiel do LiIon.Posledná vec. Na nejakom webe bol nedávno článok o špec. týmoch, o nočnom videní. Na AA batérie. Vojaci pred každou akciou dávajú novú sadu alkalických AA batérií. Ak armáda neverí NiMH, prečo by som mal ja?Alkalické batérie sú lacné, všade dostupné a spoľahlivé. Preto ich ľudia neustále používajú. Názor, že niekto kúpil nefunkčné alkalické. Pokiaľ viem, na všetkých je vyrazený dátum spotreby. Nemal som za celý život ani jednu nefunkčnú alkalickú batériu. Tie čo kupujem, majú zväčša dátum spotreby cca 5 rokov od kúpy. Možno i viac, teraz tu mám batérie s dátumom. dec 2022. Všetky sú ok.
Tak logicky alkalicke casto vydrzi vice nez NIMH. Protoze alkalicke jedou na 1,5 V, NIMH maji 1,2V. Tj. obvykle jim rychleji klesne napeti pod miru, kdy si zarizeni mysli, ze baterie je vybita.
No jasne. Idete na to logicky a výsledok je blbosť. Odporúčam namiesto logicky ísť na to vedomostne. Najprv si zistiť vybíjaciu charakteristiky alkalických, potom NiMH. Porovnať kapacitu, potom bežné pracovné napätie prístrojov a zistíte, že to na čo ste išli logicky, sa vám sice logicky strašne páči, ale je to blbosť.
ano, alkalické vydrží vždy více, než NiMH. Ale do svítilny si beru z 90% nabíjecí, protože během hodinky je mrtvá (běžky, kolo ...). Do batohu si přidám další 2, klidně alkalické, čistě pro jistotu. Prostě je to o využití a rychlosti vybíjení, každý si to umí spočítat.
:-/ Tak určite.AEROCELL (Lidl) Napięcie początkowe to ok 3.2V, czas rozładowywania to ok 5 godzin i 10 minut.Akumulatorki GP Recyko+2700mAhNapięcie początkowe wynosiło prawie 2.7V. Akumulatorki były ładowane ok 3 dni wcześniej. Czas rozładowywania to aż 7 godzin i 35 minut. Napięcie po odłączeniu obciążenia 2,2V. https://techtron.pl/blog/test-baterii-r6-aa-k... Canon foták SX160Shooting Capacity AA Alkaline: Approx. 140 shotsAA NiMH: Approx. 380 shotsPlayback Time AA Alkaline Batteries: Approx. 7 hoursAA NiMH Batteries (NB-3AH): Approx. 10 hourshttps://shop.usa.canon.com/shop/en/catalog/powershot... Je s podivom, že reagujú takmer vždy len ľudia, ktorí nemajú ani základné vedomosti v danej problematike, ale idú na to logicky.
Pouzivam celovku Zebra na jednu AA a NiMH cca hodina, alkalika cca 1,5 hod. Mozne duvody? NiMH stara pres rok, nejmene 60 cyklu, alkalika pochopitelne vzdy nova. Zebra obsahuje nasobic napeti, takze v case svit neslabne a do posledni chvile sviti min na 50% vykonu, tzn hodne. Tohle zdimani baterky muze kazda technologie zvladat jinak.
S tím, že každá technologie má ždímání baterky jinak souhlasím, třeba ve staré GPS na dvě AA baterie je v menu dokonce přepínač a NiMH to vždy vybije asi na 1.15V. Nicméně pokud to má nějaké zařízení tak, že předpokladá provoz na NiMH a vypne se při tomto napětí nebo prostě potřebuje víc než třeba 2,3V/3,5V a neumí si napětí zvýšit, tak tu alkalickou baterku vybije tak z půlky. Navíc není čelovka jako čelovka, teď mám ZL H53c a starou Petzl Tikkina, která prostě pomalu přestává svítit a vydržela mi na 3xAAA vždy docela dlouho - aspoň mám pocit.
ale ono to je stejně jedno, i kdyby to bylo s tou výdrží naopak, reagoval jsem spíše na Hromba a jeho zatracování NiMH. Jde o náklady. NiMH za 60 Kč nebo 60 x 6,5 Kč za za alkaliku jsou jasné počty. Ale to že mu přestaly NiMH fungovat ve foťáku je samozřejmě zase jasné mínus pro tuhle technologii 🙂
Skús používať Eneloop ako tu už bolo spomenuté viac komentároch. Ja už iné nepoužívam. Niektoré čo používam majú aj cez 5 rokov a idú super. Samozrejme ich nabíjam teraz už len 3x 4x do roka. Niekedy to bolo častejšie. Používam ich do blesku. A kedy som ich využíval do ultrazoomu. NiMH sa mohli schovať aj s kapacitou 2800mAh. Eneloop s kapacitou 2000mAh vydržali oveľa dlhšie aj keď mali 3-4 roky. Tie NiMH sa dali pri takom veku použiť až keď som ich nabil alebo ich zahodiť. A tie eneloop stáli aj pol roka a išli v pohode, to som považoval za zázrak. 😀
IKEA LADDA sú vraj preznačené Eneloopy.
S jednou věcí autor nepočítá. Vybitá baterie znamená pokles pod 1,1V (některé zařízení si poradí i s 1V). Takže IKEA přestane fungovat už v půlce naměřeného času 500mA.
Vies ktora este bateria okrem IKEAckej klesla pod 1,1V zhruba v polke nameraneho casu?VSETKY OSTATNE 🙂
Tím se ale kapacita všech sníží na půlku a lithiové baterie se už nebudou zdát tak šíleně drahé, jak to nyní vypadá :)
Ale ja som reagoval na tvoju poznamku k bateriam IKEA, kedze ide o vseobecnu vlastnost VSETKYCH alkalickych baterii, co bol tak trochu point.
Presne. A druha vec je vnitrni impedance baterii pri castecnem vybiti. Zvlastne bezdratove kramy jsou na tohle hodne citlive, protoze behem vysilani jejich odber kratkodobe vyskoci nahoru. Ja uz do fotaku a podobnych kravin kupuju vyhradne lithiove, protoze tam realne vydrzi tak 4x dele, nez alkalicke. Na ostatni aplikace pouzivam akumulatory.
Presne. Tohle je debilni test.Jsou baterie vhodny do chladu, nebo pro velikou jednorazovou zatez. Tam ty bezny kolabuji.Ja treba do mysi k ntb pouzivam ty cerny GPcka, dam jednu baterii do mysi a mam pokoj zatimco srajd od Ikea bych nosil s ntb asi 10.
Super test. Potvrdila se mi Ikea. Zajimava je Lidl.
- Baterie se liší i podle šarže výroby (jako u léků, je to chemie). Koupíte ty samé za delší dobu a v jiném obchodě a mohou se chovat zcela jinak. Nebo z jednoho balíku dáte 3 do série v zařízení a náhle jedna ze tří zcela odejde.- V době nástupu nabíjecích baterií s nízkým samovybíjením klasické baterie neužívám. Zrovna v mé myši u kompu mám Panasonic Evolta a bez vypínání je potřeba dobít jednou za 3/4 roku.- V diskusi jsou zastánci lithiových baterií. I já se musím zastat přes vysokou cenu. Jsou neocenitelné za 'mrazivých' podmínek například na čelovkách, nouzová osvětlení, baterky 'pro všechny případy' v autě a podobně. NiMH ztrácí za mrazu kapacitu a LED-světlo či jiné přestane svítit.
Názor byl 2× upraven, naposled 8. 1. 2019 23:01
Davať aku do zariadenia kde má byť 3/4 roku je blbosť. To sa skôr samovybije. Ekonomika nabíjacích batérii je práve tam kde sa rýchlo vybijú, lampy , RC modely...
A proč by nemohly být tam, kde se vybíjí pomalu? A jak jste přišel na to, že se samovybijí? Právě naopak, takový režim akumulátorům v pohodě vyhovuje.
NiCd se vybíjely 20-30 % / měsíc, NiMH 30-40 % / měsíc a trpěly na náhlou smrt pokud zůstaly delší dobu vybité.Eneloop apod. již tímto netrpí.
lebo to nedáva ekonomický zmysel
TO: Luooo - technologie se změnily. Například:...EnergyLock zaručující nízké samovybíjení Více na: https://avmania.e15.cz/nova-generace-nabijecich-... https://avmania.e15.cz/nova-generace-nabijecich-... Nebo právě v mé myši Panasonic Evolta HHR-3XXEZůstávají nabité: po 1 roce mají bez nabíjení stále až 80% původní kapacityhttps://www.mall.cz/elektro-nabijeci-baterie/...
ok, smeroval som hlavne k tomu, že ekonomika je inde. Návratnosť ceny dobíjacej batérie v takomto zariadení kľudne môže byť dlhšia ako životnosť takého zariadenia. Rovnako neverím tomu, že všetky predávané dobíjacie batérie majú tieto uvádzané parametre. Tie Panasonic čo uvádzaš na Slovensku stoja 4 kusy 18 euro, čo sa mi zdá dávať do myši ako blbosť lebo za 4,5 EUR za 1 takúto batériu máš 10 alkalických napr GP, čo pri tebou uvádzanej životnosti 1 a viac rokov znamená viac ako 10 ročná návratnosť. Takže tak.
😐 U mne zpravidla využiji nové při sportu (čelovka při běhu a lyžování, osvětlení kola, radiostanice při turistice ...) a potom je nechávám dožít v zařízeních, kde nejde 'o život' jako digi-teploměr, kuchyňské hodiny, myš, ... Zrovna u myši jsou asi 7 let staré a dávno se zaplatily. Přesto 7 let staré Panasonic vydrží 3/4 roku v myši (samozřejmě je v ní nějaká hybernace).
no vida, myslel jsem si jak to mám skvěle vymyšlené (baterky GP v mega packu za 6,5 Kč) a nakonec abych běhal do IKEY 🙂 Fajn test.
no podle toho testu spíš vycházej líp ty z Lidlu a Alberta...
V pomere cena/vykon praveze nevychadzaju.
Už nějakou dobu používám alkalické minimálně (lithiové nenabíjecí jsou drahé, škoda peněz, foťáky, kamery mají své Li-Ion packy, které vyjdou cenově lépe, jsou nabíjecí), pro myšku, klávesnici a další zařízení primárně dobíjecí NiMH akumulátory. Nicméně co si pamatuji, tak jsem kupoval především dle toho, co bylo na krámě (objednávka se vyplatí jen pro někoho, kdo plánovaně potřebuje více kusů a může čekat, u NiMH sám objednávám, tam takový postup chápu, kamenný obchod může mít mizerný výběr) a pro různá mobilní zařízení (MP3, svítilny, hračky) byl dobrý Duracell, ovšem vždy šlo o dražší variantu. Dnes je třeba dobrá a vydrží i běžná alk. VARTA (Longlife, Longlife power). Změny jsou pouze v tom, jak je baterie uzpůsobena k odběru (vyšší, nižší), limity dané velikostí a základní technologií jsou jasně dány. Zbytek je pouze obchodní strategie - reklama. Na dnešní dobu se mi zdá dost neekologické, stálé protěžování alkalických baterií, když akumulátorové mohu nabíjet opakovaně mnohokrát (dobré jsou třeba Panasonic / Eneloop) a poskytují dostatečnou kapacitu pro chod většiny zařízení. Nedávno jsem četl článek, kolik se jen v Česku vytřídí k další recyklaci AA a AAA alkalických / zinkových baterií, zajímavé je, že Edisonky EU vadily a tato záležitost nevadí nikomu.
Zalezi na tom, do jakeho zarizeni ty baterky davate. Jsou ucely, pro ktere jsou alkalicke baterie vylozene nesmyslnou volbou.
ja mam v myske zabudovany Li-Ion aku a co som mysku kupil v TSBohemce v Brne 2005 doteraz myska v pracovnom nasedeni Pon-Pia drzi! denne 8 hodin fici. Logitech tam dal tu spravnu cinsku baterku 😀
Dávat do hodin něco jiného, než primární články je nerozumné. Zastrčí se článek, pověsí (někdy ze štaflí) na zeď a na rok je vystaráno. Akumulátory v hodinách strašně trpí, vybíjejí se do mrtě a zkracuje se životnost.Stejně je to zajímavé, nejdelší životnost měly vždy originály přiložené k výrobku bez ohledu na exotickou značku 🙂
A on někdo opravdu očekává, že "značkové" (drahé) baterie jsou kdo ví kolikrát lepší, jak se nám snaží bubnující králíček v drahé reklamě nakecat? Hlavní problém je spíš ve stáří a skladování. Občas se mi povede koupit něco, co je mrtvé hned po rozbalení nezávisle na tom, kdo to vyrobil.
to je tak u vsetkeho.
Nejlepší jsou baterie z IKEA. Žádná mi nikdy nevydržela tak, jako ty.
Mě sice některý vydržely dýl, ale poměr cena/výkon je vynikající.
Nj, taky maji AA dlouhodobe vyprodane (Zlicin). Resp. alespon v rijnu a prosinci kdy jsem tam byl. Meli jen AAA, 9V a 2032.
s IKEA bateriami mam aspon ja negativnu skusenost - zo vsetkych, AAA aj AA po dlhsom pobyte v zariadeni vytecie elektrolyt. To som pritom od dob ceskoslovenskych baterii Slany nevidel.
ikeacke pouzivam a nikdy sa mi to nestalo ani u AA ani AAA ani 2032. takze problem musel byt v zlej serii.
je to mozne, tusim som ich kupil len raz a po tejto skusenosti isli aj tie nespotrebovane do kosa
Do koše. Ale fuj!! 😀
do kosa na baterie 😉
jasne, bol to kos na ktory si nalepil "baterie"... 😉
Taky se mi stalo ale jen s těmi žlutými jednorázovkami. Na mé překvapení byla IKEA ochotna mě odškodnit když jim poškozený přístroj s baterkami a účtem přinesu. Tak za mě palec nahoru i tak 🙂
A jak dlouho trvá sestavit takovou baterku z Ikei?
AA batérie IKEA už riešite zbytočne, IKEA už ich nemá v ponuke, namiesto nich ponúka nabíjacie batérie. Keď som bol pred týždňom v IKEA, už mali len AAA a reklamu na nabíjacie AA batérie. Škoda, mal som dobré skúsenosti.
To se mi nezdá: https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50... Ve všech obchodech je mají v počtu v řádu tisíců.
Keby som tam nebol, nebudem písať. IKEA v BA.A je tam plexisklová krabica s 500ks AA batériami IKEA a nápis v zmysle, že 1 nabíjatelná batéria nahradí 500ks klasických alkalických. Ešte som sa pre istotu spýtal predavača, kde nájdem AA batérie, lebo je tam len regál s AAA batériami. Vraj už nikde.
Ikea v Bratislavě má právě skladem 2 739 balení.
Tak mi teraz napadlo, či práve vtedy nerobili nejakú zvrátenú akciu na predaj nabíjatelných batérií, všetky alkalické odniesli do skladu, a testovali aký je záujem o tie nabíjatelné.
Online ukazatel je sice hezký, ale byl jsem 2x pro AA baterky, vždy měli na webu skladem, ale na daném místě bylo 0. Ještě kolem chodili další lidi a smáli se, že je to pořád vyprodané.
Nebavil si sa nahodou s nejakym brigadnikom alebo sbskarom?:)https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/availabilit...
ta dostupnost je fakt funkcna?! lebo pred vianocami to neukazovalo ani makovy tr*! a to som skusal hocijake vyrobky.
Tak pred Vianocami sa na to asi vykaslali, kedze bol nakupny osial a tam nieco predpokladat ci uvadzat presne pocty je zbytocny nezmysel.
Taky nabíjecí baterie z Ikei jsou přebrandované Panasonic Eneloop takže ty jsou velmi dobrá volba.
Nabíjecí baterie má 1,2V. Alkalická i zinková má 1,5V. Při sérii např. čtyřech článků máte v nabíjecí sérii jen 4,8V místo doporučených 6V! A to třeba v případě bateriového blesku je 4,8V - nedostačující...
Ale no tak :)https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50...
Suhlas. Nevim jak to delaji. Jinak jak taz se jim vyrovnaji uz je ty z LIDLu.
Ja nedám dopustiť na D batérie z Tesca. V koši s otváracím deklommi bežali 13 mesiacov, zatiaľ čo Varty len 4.
A koukal jste na ten test? Dokazuje, že IKEA baterie jsou velmi dobré, avšak podle testu jsou druhé nejlepší. :P
Někde jsem četl, že pro IKEA dělá baterie Varta.Jinak mám s nimi jen tu nejlepší zkušenost. Např. ty z Lidlu mi v nástěnných hodinách vydržely podstatně (asi o 1/3) kratší dobu, než ty z IKEA. Že by mi vytekly alkalické baterie si už tak 15 let nepamatuji od žádné firmy.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.