Video | Notebooky | Lenovo

Podívejte se na nové Thinkpady od Lenova pro rok 2018

  • Lenovo přechází kompletně na napájení přes USB-C
  • Nové dokovací stanice využijí netradičně tvarovaný USB-C konektor
  • V řadě X1 se objeví HDR displeje

Lenovo na tiskové konferenci představilo omlazené modelové řady Thinkpadů pro rok 2018. Zásadní změnou, kterou už známe z dříve představeného modelu E580, je kompletní přechod na USB-C včetně napájení.

Prohlédněte si novinky na videu:

Nejlevnější řada E, trochu lepší L, manažerská T nebo prémiová X a X1 přechází kompletně na USB-C napájení a dlouhá léta používaný hranatý napájecí konektor zmizí. U všech modelů lze USB-C použít pro výstup na monitor, takže notebook můžete připojit k monitoru jediným kabelem a přes tento kabel notebook i napájet.

Klepněte pro větší obrázek
Nový kombinovaný konektor USB-C + Ethernet pro dokovací stanice

Vyšší řady T a X1 navíc dostanou druhý USB-C konektor s podporou Thunderbolt 3 a s nezvyklým rozšířením. Nový typ dokovací stanice se totiž přicvakne na boční konektory včetně toho nového netradičního, který kromě USB-C nese bokem i klasický Ethernet.

Samozřejmě můžete k notebooku připojit běžné dokovací stanice pro USB-C a standardní USB-C kabel připojíte připojíte i do tohoto nového konektoru. Originální dokovací stanice má výhodu v pevném uchycení notebooku, kdy můžete notebook pevně uzamknout, běžný USB-C adaptér by mohl kdokoli odpojit a s notebookem odejít.

Nová generace Thinkpadu X1 Carbon a překlápěcího Thinkpadu X1 Yoga dostane nově HDR displej s maximálním jasem až 500 nitů (běžné notebooky se pohybují kolem 300 nitů).

V - tak levný, že to není Thinkpad

Velmi specifickým notebookem bude Lenovo V330. Dle názvu nepatří do rodiny Thinkpadů, ale má s nimi společný vzhled a například způsob přístupu do útrob notebooku.

Lenovo V330 ale bude extrémně levný stroj, prodávat se bude za cenu od 11 190 Kč, ale pro běžné zákazníky jej moc nedoporučíme. Měkká konstrukce nebudí důvěru, na kterou jsme si u notebooků Lenovo zvykli. Ostatně chybějící označení Thinkpad naznačuje sníženou odolnost.

Spíš bude V330 představovat nejlevnější notebook pro firmy, které v rámci IT zvolí jednotnou platformu Lenova. V330 tak nebude vyžadovat jiný přístup IT oddělení než tradiční Thinkpady, ale opravdu nejde o nějak odolné notebooky pro časté přenášení.

E - vstupenka do světa Thinkpadu

Thinkpady začnou na řadě E - E480 a E580 s 14 a 15,6" displejem. I když půjde o základní modely startující na ceně 19 590 Kč, nepůjde o nějaké nemotorné stroje. Nová generace je o půl centimetru tenčí a o 200 gramů lehčí než ta loňská.

Nově bude v řadě E existovat také podsvícená klávesnice. Samozřejmě obsahuje Core osmé generace, čtečku otisků, jedno USB-C pro nabíjení i DisplayPort a hliníkový kryt displeje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nové modely řady E

L - Lepší a stále levné

O kousek výš bude stát řada L - L380, L480, L580 a L380 Yoga. Tedy v úhlopříčkách 13,3, 14 a 15,6 palců. Půjde stále o levnější Thinkpady, kde L480 začne na 24 990 Kč, L380 i L380 Yoga začnou na 27 490 Kč.

V této ceně dostanete procesory Core i osmé generace, IPS displej, USB-C napájení a rozumnou výdrž a odolnost. Oproti E dostanete druhý USB-C konektor, volitelně infrakameru pro přihlašování a ve 13,3" verzi celý notebook váží pod 1,5 kg. Překlápěcí varianta Yoga s dotykovým displejem se tloušťkou vejde pod 19 mm a mírně překročí 1,5 kg.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ThinkPad řady L

T - tradiční kvalita

Etalonem třídy podnikových notebooků zůstává modelová řada T - T480, T480s a T580. Tenčí varianta T480s je ještě tenčí a lehčí než předchozí T470s a nově můžete mít větší T580 s dotykovým WQHD displejem.

Standardní kameru nad displejem nyní můžete zakrýt mechanickým šoupátkem pro větší pocit bezpečí a čtečka otisků prstů dokáže zaznamenávat průběžné změny vašich otisků, aby ji záškodník neošálil nějakým starším dříve získaným otiskem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Téčka, to jsou pravověrné profesionální ThinkPady

Řada T už obsahuje dva konektory USB-C s podporou Thunderbolt 3 včetně nového bočního konektoru pro dokovací stanice. Základní T480 bude startovat na 34 990 Kč, ztenčený T480s na 41 490 Kč a velký T580 na 33 590 Kč.

X pro extrémní nároky

Nejlehčí a nejmenší řada X se také dočká vylepšení. X380 Yoga s překlápěcím displejem s podporou ovládání perem dostane infrakameru pro přihlašování do Windows a X280 s 12" displejem je 20% lehčí a o 15% tenčí než předchozí generace. X280 začne na 42 290 Kč a X380 Yoga na 31 790 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ThinkPady X - to nejlepší z techniky zabaleno do moderního designu

Thinkpady X1 Carbon a X1 Yoga pak tradičně představují to nejlepší (a nejdražší) co dokáže Lenovo v řadě Thinkpad nabídnout. Oproti ostatním modelům se tady už neztečovalo a neodlehčovalo, tyto modely jsou opravdu na hranici možného.

Thinkpad X1 Carbon 6. generace nabídne infrakameru pro přihlašování tváří, čtečku otisků prstů, 14" HDR displej s WQHD rozlišením to vše v hmotnosti 1,13 kg a 16 mm tloušťky. Překlápěcí X1 Yoga přidá dotykový displej ovladatelný perem v celkové hmotnosti 1,4 kg. X1 Carbon startuje na 50 790 Kč, X1 Yoga na 76 790 Kč.

Diskuze (34) Další článek: Toyota vyvinula lepší neodymový magnet. Zlevní tím motory elektromobilů

Témata článku: Video, Notebooky, Windows, Lenovo, DisplayPort, Dotykový displej, Etalon, Nová generace, Celková hmotnost, Modelová řada, Nový model, Hliníkový kryt, WQHD, Usb-c napájení, Moderní design, Představený model, Běžný zákazník, Předchozí generace, Levný stroj, Osmá generace, Boční konektor, Časté přenášení, Carbon, Společný vzhled, ThinkPad x


Určitě si přečtěte

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 66

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

** Policisty poblíž San Franciska zaujala Tesla se spícím řidičem ** Donutili vozidlo zpomalit a následně probudili překvapeného řidiče ** Vozidlo podle dostupných informací jelo v režimu autopilota

Karel Kilián | 70

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

Užitečné funkce ve Windows 10, o kterých možná ani nevíte

** Operační systém Windows 10 nabízí spoustu užitečných drobností ** O některých funkcích mnoho uživatelů není ** Ukážeme vám některé užitečné vychytávky

Vladislav Kluska | 86