Edge | Microsoft Build 2020

Podívejte se, jak vypadá Edge na Linuxu. Microsoft se pochlubil na Build 2020

Podívejte se, jak vypadá Edge na Linuxu.   Microsoft se pochlubil na Build 2020

Microsoft včera odstartoval svoji digitální 48hodinovou verzi výroční vývojářské konference Build 2020, která se protáhne ještě na celý dnešní den. Novinek pro programátory je hodně, přičemž mnoho z nich se točí okolo prohlížeče Edge.

Toho nového Edge, který je už založený na jádře Chromium. Má to zajímavé konsekvence, nad tímto jádrem je totiž postavená i nová komponenta WebView2, kterou mohou na Windows používat aplikace k zobrazení HTML/XML obsahu – to nejsou jen webové stránky. Chromium tak bude pravděpodobně postupně hrát klíčovou roli i v samotných Desítkách.

V každém případě, během přenosu se na obrazovce krátce objevil i snímek, který byste naposledy mohli vidět už v hodně dávné minulosti. Byl to snímek prohlížeče od Microsoftu, který běží na linuxovém desktopu. Jen připomeneme, že Microsoft krátce vyvíjel Internet Explorer pro Linuxu příbuzný Unix.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft Edge na Ubuntu

Tentokrát to už byl Edge, jehož verzi pro Linux Microsoft oznámil loni, zatím ji ale ještě neuvolnil. Nutno podotknout, že uvést nový Edge pro Linux, není žádná kvantová fyzika, jeho jádro Chromium je totiž multiplatformní už od počátku. Inženýři z Redmondu tedy museli přepsat pro Linux jen své vlastní zásahy do finálního programu.

V každém případě, Edge pro Linux funguje – podle snímku přinejmenším na Ubuntu, a byť o něj asi v linuxové komunitě nebude nikterak závratný zájem, jde o jistý symbol otevřenosti firmy, která stále více svých projektů publikuje na GitHubu a open-source už pro ní není cizí slovo.

Diskuze (9) Další článek: Bioložka náhodou objevila nový druh parazitické houby. Na Twitteru!

Témata článku: Microsoft, Windows, Prohlížeče, Linux, Edge, Internet Explorer, GitHub, Ubuntu, Redmond, Unix, Microsoft Build 2020, Chrom, Jak, Linux Microsoft, Snímek, Desítka, Microsoft EDGE, Jádro, Build, Prohlížeč

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu