Edge | Microsoft Build 2020

Podívejte se, jak vypadá Edge na Linuxu. Microsoft se pochlubil na Build 2020

Podívejte se, jak vypadá Edge na Linuxu.   Microsoft se pochlubil na Build 2020

Microsoft včera odstartoval svoji digitální 48hodinovou verzi výroční vývojářské konference Build 2020, která se protáhne ještě na celý dnešní den. Novinek pro programátory je hodně, přičemž mnoho z nich se točí okolo prohlížeče Edge.

Toho nového Edge, který je už založený na jádře Chromium. Má to zajímavé konsekvence, nad tímto jádrem je totiž postavená i nová komponenta WebView2, kterou mohou na Windows používat aplikace k zobrazení HTML/XML obsahu – to nejsou jen webové stránky. Chromium tak bude pravděpodobně postupně hrát klíčovou roli i v samotných Desítkách.

V každém případě, během přenosu se na obrazovce krátce objevil i snímek, který byste naposledy mohli vidět už v hodně dávné minulosti. Byl to snímek prohlížeče od Microsoftu, který běží na linuxovém desktopu. Jen připomeneme, že Microsoft krátce vyvíjel Internet Explorer pro Linuxu příbuzný Unix.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft Edge na Ubuntu

Tentokrát to už byl Edge, jehož verzi pro Linux Microsoft oznámil loni, zatím ji ale ještě neuvolnil. Nutno podotknout, že uvést nový Edge pro Linux, není žádná kvantová fyzika, jeho jádro Chromium je totiž multiplatformní už od počátku. Inženýři z Redmondu tedy museli přepsat pro Linux jen své vlastní zásahy do finálního programu.

V každém případě, Edge pro Linux funguje – podle snímku přinejmenším na Ubuntu, a byť o něj asi v linuxové komunitě nebude nikterak závratný zájem, jde o jistý symbol otevřenosti firmy, která stále více svých projektů publikuje na GitHubu a open-source už pro ní není cizí slovo.

Diskuze (9) Další článek: Bioložka náhodou objevila nový druh parazitické houby. Na Twitteru!

Témata článku: Microsoft, Prohlížeče, Windows, Edge, Linux, Internet Explorer, Ubuntu, Microsoft Build 2020, GitHub, Redmond, Unix, Prohlížeč, Microsoft EDGE, Build, Snímek, Desítka, Jádro, Chrom, Linux Microsoft


Určitě si přečtěte

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč