Edge | Microsoft Build 2020

Podívejte se, jak vypadá Edge na Linuxu. Microsoft se pochlubil na Build 2020

Podívejte se, jak vypadá Edge na Linuxu.   Microsoft se pochlubil na Build 2020

Microsoft včera odstartoval svoji digitální 48hodinovou verzi výroční vývojářské konference Build 2020, která se protáhne ještě na celý dnešní den. Novinek pro programátory je hodně, přičemž mnoho z nich se točí okolo prohlížeče Edge.

Toho nového Edge, který je už založený na jádře Chromium. Má to zajímavé konsekvence, nad tímto jádrem je totiž postavená i nová komponenta WebView2, kterou mohou na Windows používat aplikace k zobrazení HTML/XML obsahu – to nejsou jen webové stránky. Chromium tak bude pravděpodobně postupně hrát klíčovou roli i v samotných Desítkách.

V každém případě, během přenosu se na obrazovce krátce objevil i snímek, který byste naposledy mohli vidět už v hodně dávné minulosti. Byl to snímek prohlížeče od Microsoftu, který běží na linuxovém desktopu. Jen připomeneme, že Microsoft krátce vyvíjel Internet Explorer pro Linuxu příbuzný Unix.

Klepněte pro větší obrázek
Microsoft Edge na Ubuntu

Tentokrát to už byl Edge, jehož verzi pro Linux Microsoft oznámil loni, zatím ji ale ještě neuvolnil. Nutno podotknout, že uvést nový Edge pro Linux, není žádná kvantová fyzika, jeho jádro Chromium je totiž multiplatformní už od počátku. Inženýři z Redmondu tedy museli přepsat pro Linux jen své vlastní zásahy do finálního programu.

V každém případě, Edge pro Linux funguje – podle snímku přinejmenším na Ubuntu, a byť o něj asi v linuxové komunitě nebude nikterak závratný zájem, jde o jistý symbol otevřenosti firmy, která stále více svých projektů publikuje na GitHubu a open-source už pro ní není cizí slovo.

Diskuze (9) Další článek: Bioložka náhodou objevila nový druh parazitické houby. Na Twitteru!

Témata článku: Microsoft, Windows, Linux, Prohlížeče, Edge, Internet Explorer, Ubuntu, Unix, GitHub, Redmond, Microsoft Build 2020, Snímek, Desítka, Prohlížeč, Chrom, Microsoft EDGE, Edge pro Linux, Build, Jádro, Linux Microsoft, JakSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Pozor, letí raketa. Google na Ukrajině začne varovat uživatele Androidu před nálety
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayAktualizace softwaru
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra