Podívejte se, jak to vypadá v tajemném sídle Applu

Hlavní sídlo Applu je obestřeno mnoha tajemstvími. Zatímco Google se rád ukazuje, Apple drží vše v tajnostech. Během doby ale uniklo spousty fotografií z různých částí budov.

V roce 1992 začal Apple stavět své nové sídlo na adrese 1 Infinite Loop, které je rozděleno na šest samostatných sekcí s číselným označením. Apple ale v rámci Cupertina vlastní či si pronajímá další třicítku budov, které jsou určeny pro jeho zaměstnance.

Když se Steve Jobs po dlouhém odloučení vrátil zpátky do Applu, kromě překopání a zjednodušení produktového portfolia včetně směru společnosti se zaměřil i na maličkosti, které ocenili určitě všichni zaměstnanci – povolení psů a mnohem lepší a větší výběr jídla a pití.

Klepněte pro větší obrázek
Letecký snímek Apple HQ (Infinite Loop, Zdroj: Google Maps)

A právě v této době asi začneme se staršími interními fotografiemi uvnitř sídla Applu, které částečně ukázal například server AppleGazette.

Klepněte pro větší obrázek 
Apple kampus One Infinite Loop (Zdroj: Wikipedia)

Fotografie jsou kvůli omezené dostupnosti staré i nové, podrobnější informace o nich často nejsou dostupné. My se však pokusíme sesbírat ještě další a možná i zajímavější.

Vstup, atrium i vlastní Apple Store

Jako hlavní vstup slouží „první“ budova s označením IL1, hned při vstupu se samozřejmě nachází recepce.

Klepněte pro větší obrázek 
1 Infinte Loop (Zdroj: Wikipedia)

Na fotografiích je vidět atrium a chodby mezi budovami. Nafotit se je podařilo v roce 2003.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Uvnitř sídla Applu je prostorné atrium (Zdroj: AppleGazette)
 

Jediná veřejně dostupná část je tamní Apple Store, kde jsou v prodeji i předměty s logem Applu. Zaměstnanci mají na výrobky pochopitelně slevy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Veřejně dostupný Apple Store s unikátními věcmi s logem společnosti
 

Chodby a zábava

Tak trochu nudné jsou fotografie chodeb, doplněny jsou ale o místa pro zábavu, kde nechybí stolní fotbálek, ping pong nebo venkovní basketbalové hřiště. V nabídce je i fitness centrum.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Fotografie z různých částí komplexu (Zdroj: AppleGazette)
 

Jíst se musí

Pro zaměstnance je k dispozici velký výběr jídel a občerstvení. Pokud by se to dalo označit za zajímavost, na fotografiích s černým trojúhelníkem a kruhem můžete vidět označení na dveřích toalet.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zajímavá je tato fotografie, kterou můžete nalézt na serveru Sourcesanddesign a prezentuje systém MechoShade:

Klepněte pro větší obrázek 


Apple Town Hall a mítinky

Pokud chce Apple novináře pozvat do menších a intimnějších prostor s prezentací, obvykle při nějaké menší události, uskuteční setkání v takzvané Town Hall. Pro uvedení nových produktů ale využívá většího sálu v San Francisku, tedy mimo sídlo Applu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Na další fotografii je vidět jeden z mítinků v sídle Applu. Takových místnosti je samozřejmě mnoho, dle používaných MacBooků můžete poznat, že fotky jsou staré několik let.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Na unikátní fotografii, pravděpodobně ještě z doby před iOS revolucí, můžete vidět pravděpodobně místnost pro mítinky vysoce postavených zaměstnanců, mezi kterými je kromě Steva Jobse i Jonathan Ive nebo Philip Schiller.

Klepněte pro větší obrázek
Starší fotografie pravděpodobně z laboratoří, na snímku je Steve Jobs a další hlavní zaměstnanci (Zdroj)

Testování a design prototypů

Při aféře s anténou u iPhonu 4 Apple poprvé blíže ukázal i obrovské testovací místnosti, kde se měří a optimalizují právě bezdrátové technologie. Cena těchto speciálních „komor“ je kolem jednoho milionu dolarů. Apple tak může testovat antény iPhonů, MacBooků a dalších zařízení přímo v jeho sídle.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Testovací komory pro bezdrátové signály (Zdroj: Apple)
 

V záběrech videa o konstrukci Apple zařízení a jejich efektivní výrobě (například vyřezaná část hliníku z šasi displeje se použije pro výrobu klávesnice a podobně), se ukázal i dvorní designér Jonathan Ive. V pozadí jsou vidět univerzální stroje, Apple má tak k dispozici většinu klíčových strojů a robotů pro tvorbu prototypů přímo v sídle. Microsoft má podobné stroje a 3D tiskárny ve svém vývojovém centru.

Klepněte pro větší obrázek 
Designové a prototypové centrum je pravděpodobně umístěno v podzemní části s přísnou kontrolou vstupu (Zdroj: Youtube)

Apple si na bezpečnosti a ochraně proti předčasnému úniku informací či prototypů dává záležet, do těchto míst mohou pouze vybraní zaměstnanci, vše je s přísnou kontrolou vstupu.

Nové „mimozemské“ sídlo již v přípravě

Druhé velké sídlo Applu, které nabídne přibližně 260 000 m2, by mělo být hotové do roku 2015 a nabídne kruhový tvar, na kterém bude ale nově záviset tvar celé budovy i oken.

Výzkumné části budou mít kolem 28 000 m2 a uprostřed nebude chybět atrium. Podobně jako u současného sídla, i zde lze očekávat podzemní systém speciálních místností.

Klepněte pro větší obrázek 

 

Diskuze (29) Další článek: Microsoft koupil od AOL patenty za miliardu dolarů

Témata článku: Apple, Výrobky z 3D tiskárny, APP, Univerzální stroj, Nové detaily, Hlavní vstup, Stolní fotbálek, Infinite, Ping Pong, Taj, Výpad, Jak, Jonathan, Clear, Schiller, Fitness centrum, Testovací záběr, Infinite Loop, Loop, Hall, Kruhové sídlo, Speciální anténa, Atrium, Mimozemské sídlo, Apple macbook pro na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači