zidle jezdici po podlaze i schodisti pomoci skladacich pasu by davala smysl pro domaci pouziti, bylo by to 100 x jednodussi a neni to.
https://www.czechcrunch.cz/wp-content/uploads/2017/0... ...
Nejsem fanouškem scifi, neviděl jsem ani jeden díl Star Wars a tak nevidím jediný důvod, proč by mi měl doma běhat robotický pes nebo jiná předražená plastová bestie B-] Je to stále hudba budoucnosti a věřím i přes svůj nezájem k robotům, že to jednou bude dávat smysl třeba lidem, kteří jsou tělesně postižení.
A co humanoidní společník?https://www.youtube.com/watch... konverzační software + pohyby (včetně mimiky) + dobře vypadající + zvládne údržbu domácnosti + případné další noční funkce = ideální společník pro osamělé jedince, nějak postižené nebo ty jež soužití s jiným člověkem nebaví. Nevýhody:- s takovýmto partnerem nelze vytvářet lidské potomky.- vyrojí se spousta "moralistů" s argumenty proč je to špatnéProblém nastane až si AI uvědomí, že lepší je žít s robotickým partnerem než člověkem. 😀 (ale to by mohly řešit zákony robotiky)
No zrovna tohle mi přijde jako mnohem lehčí úkol, než třeba autonomní řízení. To nádobí vypadá stále stejně a jeho pozice je předem jasně určená. Problém bude jedině v ceně a kdo bude chtít takovou potvoru, aby mu jezdila po kuchyni.Třeba i takové utírání prachu vidím jako náročnější úkol. Různě položené odlišné věci, které je potřeba otřít, aby se nerozbili a zároveň nadzvednout a utřít pod nimi. To bude výzva. 😉
To by musel byt spis nano robutek jako pavouk, bude lezt a nasavat jednotlive prachove castecky.. A kdyz jich koupite tisic, tak no problem.. Jenom se manzelka nesmi bat pavouku..
ale zase by na to měl 8 hodin každý den, v případě možnosti nadefinovat si plochy o které se má starat bych si už ty krámy po sobě začal schovávat do šuplíku. No ale ano, počítačové vidění a dvě končetiny by to chtělo, plus dosah na 1,8 m vysoké poličky, no stálo by to majlant 🙂
A to nejdůležitější nám Samsung nesdělil, všechny data se budou ukládat na serverech výrobce 😀 Tak to si všichni mooooc přejeme. Až bude zákonná povinnost pro výrobce těchto zařízení, že všechna data musí zůstat na vnitřní síti uživatele, tak to bude dávat smysl.
Hmm to je tak krátké video, ze verim, ze jsou zatim jen u talire a hrnec bude az v pristi verzi za 5 let..
mně tedy hrnce do dřezu nevlezou, mívám je na lince, vyprázdním je případně do nějaké misky a ... strčím do myčky 🙂 Asi by stačilo (v dostatečně velké kuchyni) vymezit prostor (dřez + 40 cm nalevo) pro špinavé hrnce a prostor pro uklízecího robota a po vaření, před zdřímnutím u TV, jen říct "Růženo, umyj nádobí".A samotné uchopení hrnce a pánve snad nebude takový problém.
No - takovy velky hrnec vetsinou beru za obe dve usi, pokud v nem je jeste nejaka tekutina, tak vyprazdnim do drezu (pripadne do zachoda), a vlozim do mycky - pripadne pro nej udelam misto. Kdyz vezmu vahu hrnce, tak mi prijde, ze jednoramenny robot s tim muze mit celkem potize.. I kdyz uprimne, davani do mycky je prubezne, automatizace by se spise hodina na vyndani z mycky a roztrideni.. (v pripade velkeho hrnce - nejprve vyndat male hrnce ze skrinky, vlozit je do velkeho a pak vsechno zase zasunout do skrinky)
ano váha a třídění je problém, ale je to problém se současným nádobím a designem kuchyně. Pokud by existovaly hliníkové hrnce s odolným nezávadným povlakem na povrchu, definované rozměry hrníčku a talířků a k nim vyvinuté zásobníky a karusely ve skříňkách, tak by to šlo. Teď nám to připadá komplikované a divné, ale v případě hromadné výroby by klesla cena a mně by nevadilo brát hrníčky a talířky ze zásobníku ... no uvidíme za 50 let 🙂
Tak dokazu si to p[redstavit v jidelne, ale takto unifikovana domacnost ... no nevim.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.