Apple | Apple Watch | Hodinky

Podívejte se, co je uvnitř Apple Watch Series 6

Web iFixit se dostal k podrobnému prozkoumání a rozebrání nové generace chytrých hodinek Apple Watch Series 6, která přináší několik technologických novinek.

Použitý displej LTPO OLED má sice stejný maximální jas, oproti minulé generaci už ale není vybaven funkcí Force Touch, takže Apple pokračuje ve zrušení „přitlačení“ prstu na displej pro další funkce, podobně jako to přestal používat u iPhonu (3D Touch). Zůstává pouze rozpoznání delšího podržení prstu na displeji s haptickou odezvou.

I když jsou hodinky vybavené novým typem senzoru pro měření okysličení krve, i ostatní senzory pro měření tepu a ECG byly aktualizované. Kromě kompasu a GPS mají hodinky také neustálé měření tlaku, a tím pádem i výšky.

Integrovaná baterie u 44mm modelu má kapacitu 1,17 Wh, což je o trochu více (+3,5 %) než v předchozí generaci, menší 40mm verze má baterii s kapacitou 1,024 Wh (+8,5 % oproti páté generaci). Taptic engine je mezigeneračně rovněž o trochu větší. Jak už jsme informovali dříve, uvnitř je také nový čip U1 (UWB), nechybí Bluetooth 5, rychlejší Wi-Fi s frekvencí 5 GHz ani NFC.

Hodinky Apple Watch Series 6 dostaly od iFixit hodnocení opravitelnosti 6 z 10, hlavně kvůli tomu, že některé velmi tenké kabely jsou přímo spojené s hlavním SoC čipem Apple S6, což komplikuje případnou opravu ve spojení s nutným pájením.

Diskuze (7) Další článek: Vysvětlete dětem, co je to umělá inteligence. Klidně se před tím na code.org podívejte sami

Témata článku: Hardware, Apple, Apple Watch, iPhone, Nositelnosti, Wi-Fi, Baterie, Hodinky, GPS, NFC, UWB, IFixit, Force Touch, SoC, Čip, ECG, Měření, Generace, Displej, Senzor, Apple Watch Series


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 32

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 93

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk