Podcast Živě | Facebook | Meta

Podcast Živě: Facebook si koleduje o rozdělení a Zuckerberg o vyhazov

Založen byl sice před ani ne dvaceti roky, přesto se Facebook stal celosvětovým fenoménem a vydělává desítky miliard dolarů ročně. Problémů se kolem něj už objevila celá řada, kauza Facebook Papers nás přesto překvapila. Ukázala, že firma si je dobře vědomá toho, jaký negativní dopad má na společnost a na jedince.

Současně problémy systematicky ignoruje. Ví například, že třetina dívek se v důsledku používání Instagramu cítí hůře ohledně svého těla. Facebook některé lidi zvýhodňuje, takže mohou porušovat jeho pravidla. Společnost nedokáže reagovat na dezinformace a konspirace, což vyúsťuje nejen v rozdělenou společnost, ale také v násilí.

Poslechněte si naše shrnutí kauzy a diskuzi nad jejími možnými dopady v novém dílu Podcastu Živě:

Odebírejte podcast kdekoli

Podcast Živě najdete také na Spotify, kde si ho můžete přihlásit k odběru, stejně tak ve službách Apple PodcastsGoogle Podcasty. Pořad lze odebírat rovněž prostřednictvím RSS. Budeme rádi za zpětnou vazbu. Pokud se vám pořad líbí, sdílejte jej se svými kamarády a blízkými.

Zdroje: V tomto pořadu se objevuje bezplatná hudba od Nihilora. Použita byla také část rozhovoru z pořadu 60 Minutes vysílaného na CBS.

Diskuze (33) Další článek: Trollí farma skrytá v tropickém ráji: Vláda Nikaragui provozovala přes 1000 falešných účtů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,