Pod dohledem správce vazeb pro Solid Edge Version 7

Již jsme několikrát informovali, že strojírenská nadstavba MechSoft-PROFI děčínské firmy CAdis se stala nezávislou na platformě CAD systému. Zajímá vás, s čím CAdis přichází na platformě Solid Edge Version 7?
Již jsme několikrát informovali, že strojírenská nadstavba MechSoft-PROFI děčínské firmy CAdis se stala nezávislou na platformě CAD systému. Zajímá vás, s čím CAdis přichází na platformě Solid Edge Version 7?

Řešení postavené na UniTools
Podívejme se nejprve na základní filozofii řešení MechSoft-PROFI. To přináší asociativitu mezi modelem v CAD systému a konstrukčním modelem. CAD systém zobrazuje informace o konstruovaném zařízení – tedy odpověď na otázku CO je vytvořeno. V MechSoft–PROFI nalezne uživatel odpověď na otázku PROČ to bylo vytvořeno, na základě jakých výpočtů, jakého vstupního zatížení, jakých vnitřních funkčních vazeb a dalších parametrů. Základním kamenem MechSoft–PROFI je UniTools, který je opravdovým strojírenským motorem. Ten obsahuje vedle databáze normalizovaných součástek a výpočtů také Správce vazeb. Vazba je jednoduše řečeno matematické vyjádření; lze například navázat vazbu pro délku šroubu, která musí být větší nebo rovna součtu šířek spojených součástí. Nejde jen o geometrické/rozměrové vazby, ale i o vazby funkční. Prakticky můžete cokoli definovat – uživatelskou součást, standardní součást, výpočet, výsledek výpočtu – model.

Jak pracuje Správce vazeb?
Správce vazeb zobrazuje objekty UniTools a jejich vzájemné vazby. Umožňuje vyhodnocování vazeb a tím řešení celých konstrukčních skupin. Při práci s výpočty je ideálním prostředím pro sestavení komplikovaných modelů a jejich přehledné řešení. Správce vazeb umožňuje navazovat a vyhodnocovat vazby a vztahy (i negrafického typu) mezi objekty obecného grafického systému. Umožňuje tak v rámci CAD systému vytvořit a vyhodnocovat model funkčnosti navrhovaného systému. Do vazeb mohou vstupovat i výpočty; výsledky jednoho výpočtu jsou vstupními hodnotami pro jiný výpočet. Do jednoho funkčního celku můžete spojit například části převodovky (ozubení, hřídel, ložiska a spojení perem), přičemž objekty si mezi sebou dokážou inteligentně předávat informace. Pouhou změnou vstupních podmínek (například jiný přenášený výkon a jiné výstupní otáčky) vznikne zcela jiný strojírensky správný model. Takto definované skupiny součástí tvořící funkční celek je možné vkládat do výkresu najednou a najednou je můžete i měnit. Je tedy možné připravit celou řadu konstrukčních řešení, která lze bez problémů kdykoliv snadno použít, modifikovat a optimalizovat. Autoři připravili několik velmi užitečných řešení. Jde většinou o klasické případy, kde najde Správce vazeb uplatnění: šroubový spoj, čelní ozubení, hřídel a podobně. Načtením připravené knihovny řešení, která nejlépe vyhovuje vašemu problému, se další editací velmi rychle přiblížíte svému zadání.

Každá cesta vede k cíli
Jsou dva možné přístupy k používání Správce vazeb. První přístup je možné charakterizovat tak, že nejprve něco vymodelujeme a pak navážeme vazby. Druhý je opačný – postupujeme od idey k modelu. Nejprve si v prostředí Správce vazeb koncepčně naskládáme části, ze kterých se model bude skládat (např. převodovka – ozubená kola, hřídel, ložiska, pera a drážky, příslušné výpočty atd.) Pak mezi nimi navážeme vazby, které jsou potřebné, a to jak funkční (síla, otáčky atd.), tak rozměrové. Takový návrh poté analyzujeme, měníme hodnoty a provádíme ladění a optimalizaci z funkčního hlediska. V okamžiku, když máme strojírensky správný model a je popsaná funkčnost, pošleme celý výsledek do CAD systému. Oba uvedené přístupy vedou k cíli; důležité je, že je můžete aplikovat podle vlastní potřeby.

Vyhodnocení vazeb
Vyhodnocením vazeb se rozumí řešení jednotlivých výrazů popisujících vazby. Pořadí vyhodnocení je stanoveno tak, že se zjistí všechny vazby od vybraného objektu a setřídí se podle čísel. V náhledu lze sledovat, jak se budou vazby postupně řešit. Pomocí ikony jste upozorněni, u jaké vazby bude zobrazen dialog UniTools nebo odpovídající výpočet. V menu můžete také rozhodnout, zda budou vazby vyhodnocovány automaticky nebo cyklicky. Vyhodnocování probíhá tak dlouho, dokud se nevyhodnotí všechny vazby, aniž by došlo ke změně.

Základní požadavky:

  • Solid Edge Version 7
  • Minimálně Pentium, 64 MB RAM, CD–ROM, rozlišení 1024x768 65K color Windows 98/NT, Windows 2000
Živě komentuje: MechSoft–PROFI pro Solid Edge je vedle MechSoft–PROFI pro Unigraphics a MechSoft–PROFI pro Solid Works jednou z posledních verzí, kterou CAdis letos uvolnil na trh. Aplikace MechSoft–PROFI je velmi dobře zaimplementována do Solid Edge a nabízí všechny možnosti, které jsou známé z platformy pro Autodesk. Uživatelé pracující dnes s MechSoft–PROFI produkty na platformě Autodesku se mohou těšit na všechny uvedené novinky, které se objeví i zde. CAdis opět dokázal svou nezávislost na platformě. Pro uživatele Solid Edge je alternativa použití MechSoft–PROFI velmi příjemným doplněním dnes již velmi pokročilých nástrojů. Obě aplikace nabízejí velice výkonné nástroje pro návrhový proces a kráčí správným směrem. Více podrobností se můžete dočíst v časopise Computer Design 6/99, který vychází v prosinci.
Název: SOLID EDGE Version 7

MechSoft–PROFI for Solid Edge 7

Výrobce: Unigraphics Solutions

CAdis, a.s.

Další informace: http://www.mechsoft.com

http://www.solid–edge.com

http://www.ugsolutions.com

Cena:
Solid Edge Version 7: Advanced Part, Assembly a Sheet Metal 77.200,– Kč jednotlivý modul
Solid Edge Version 7 Classic Bundle 195.000,– Kč
Solid Edge Version 7 Box Set Bundle 226.200,– Kč
MechSoft–PROFI for Solid Edge 7 47.900,– Kč (promo cena do konce roku 1999)

95.800,– Kč

Váš názor Další článek: Jaká je situace rok po bojkotu Telecomu?

Témata článku: Windows, Navrhované řešení, Vstupní hodnota, Možné řešení, Funkční celek, Vaz, Sol, Správce, Dohled, Metal, Přehledné prostředíMusk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

Musk v e-mailu varuje před bankrotem SpaceX. Ohroženy mohou být starty raket i Starlink

** Elon Musk popsal v e-mailu kritickou situaci kolem motorů Raptor ** Pokud se potíže nevyřeší, může firmě hrozit bankrot ** Sám Musk zrušil dovolenou a šel pracovat na výrobní linku

Karel Kilián
StarshipSpaceXElon Musk
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy