Počtení na neděli

Co takhle přečíst si něco o životě Seana Conneryho, Madonny nebo Mela Gibsona? Zajímají vás tajemná úmrtí známého klanu Kennedyových? Tyto a desítky dalších zajímavých článků najdete v novém elektronickém časopise New English Digest z řady LangMaster.
Tento článek vyšel v časopise Computer 20/00 dne 26. října 2000

Martina Dračková: Co takhle přečíst si něco o životě Seana Conneryho, Madonny nebo Mela Gibsona? Zajímají vás tajemná úmrtí známého klanu Kennedyových? Tyto a desítky dalších zajímavých článků najdete v novém elektronickém časopise New English Digest z řady LangMaster.

Ke kávě

Svým obsahem se cédéčko podobá tištěným magazínům. Vedle kratších textů nejrůznějších tvarů i obsahů (portréty podnikatelů, jazykovědné sloupky, recepty, horoskopy ad.) zde najdete i články určené k poslechu (o jídle, filmech, krátké povídky aj.).

Časopis je psán v angličtině. Svou obtížností se hodí spíše pro středně pokročilé až pokročilé. Učitelé pak mohou zajásat – za každým článkem je totiž návod, jak s textem při výuce pracovat. Obsahuje otázky, které mohou pokládat nejen učitelé, ale mohou se jimi inspirovat i samoukové.

Něco se i přiučíte

Součástí každého nového čísla je i ozvučená lekce kurzu angličtiny The Stranger. Na rozdíl od předchozího časopisu lze tento kurz doporučit už mírně pokročilým angličtinářům.

Texty jednotlivých lekcí odpovídají kapitolám ze stejnojmenné knihy Normana Whitneye. V poslechových cvičeních si ověřujete, jestli jste správně pochopili děj, učíte se nová slovíčka a pilujete výslovnost.

Několik stran v pracovním sešitě, ale i na Internetu, je věnováno kurzu obchodní angličtiny. Objevíte tu články s firemní tématikou (např. o telefonování a faxování, rozhovory s podnikateli), nebo se naučíte důležité fráze a zkratky z obchodní korespondence.

Probrouzdání k vědomostem

Studijní materiály najdete i v přiložených papírových pracovních sešitech New English Workbook. Kromě příjemného čtení a jazykového kurzu obsahují množství zajímavých internetových adres.

Část Shakespeares’ Choice poskytuje základní informace o britských školách a univerzitách nabízejících zahraničním studentům kurzy angličtiny. Kromě specializace jednotlivých kurzů se dozvíte i takové podrobnosti, jako je možnost ubytování studentů nebo jejich počet ve skupinách.

S každým novým číslem New English Digest si můžete navíc otestovat své znalosti v ukázce jednoho z testů mezinárodní zkoušky z angličtiny TOEFL. V samostatném oddíle najdete reklamní ukázky nejnovějších titulů LangMaster.

Pokaždé jinak

LangMaster New English je směsicí všeho, co má něco společného s angličtinou. Pestrobarevnou výuku obohacenou o obrázky a video doplňuje i možnost poslechu samostatného CD v běžném přehrávači.

Společným jmenovatelem celého programu je pochopení smyslu souvislého textu. Jeho autoři předpokládají, že jste již základy angličtiny zvládli a že se ve svých znalostech hodláte zdokonalovat. Nehledejte tedy žádné gramatické poučky ani anglicko-český slovník, jen zajímavé počtení v současné angličtině.

elektronický výukový časopis
LangMaster New English Digest
Zdroj: Dr. LANG group, Praha
Telefon: (02) 44 46 08 07
Cena: 1 545 vč. DPH (předplatné na 1 rok – 6 čísel)
Doporučená konfigurace: Windows 9x/NT/2000, Pentium, 32 MB RAM, CD-ROM, zvuková karta nebo přehrávač CD, grafická karta SVGA (800 × 600, 256 barev), připojení k Internetu
Diskuze (2) Další článek: Cambridge SoundWorks Digital: detailní záběr

Témata článku: Video, Horoskopy, Samostatný článek, Gibson, Běžný poslech, English, Předchozí čas, Zajímavý obsah, Poslech, Zajímavé číslo, Společný jmenovatel, Ozvučené video, Norman, Nejrůznější tvar, Madonna


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky