Pocket PC 2002 oficiálně ohlášeno

Nové vlastnosti se zaměřují na přiblížení Windows XP a lepší spolupráci s počítači používajícími PalmOS.

Pocket PC 2002 bude oficiálně uveden počátkem října, už nyní ale byly vyspecifikovány jeho nové vlastnosti a firmy představily nové počítače s podporou tohoto operačního systému. Pocket PC 2002 je bližší systému Windows XP, to ale neznamená, že by se vrátilo neúspěšné uživatelské rozhraní imitující Windows. Přiblížení Windows XP znamená především upravené ikonky, vyžehlené prostředí a také podporu změny vzhledu pomocí skinů. Do systému byl integrován Windows Media Player 8.0 s podporou kodeků stejné verze. Také program pro čtení elektronických knih Microsoft Reader se dočkal nové verze 2.0.

Klepněte pro větší obrázek

Podnikoví zákazníci jistě ocení integrovanou podporu Terminal Services pro vzdálený přístup na server s prostředím Windows, je tu podpora také pro připojování prostřednictvím VPN. V rámci podnikové sítě bude přínosem bezdrátová komunikace přes standard 802.11b, je tu i podpora pro Bluetooth, GSM a GPRS. Tato podpora je pochopitelně integrovaná pouze do systému, v hardwaru ji budou muset implementovat až výrobci.

Nový ActiveSync 3.5 umožní synchronizaci i podadresářů elektronické pošty a vylepší tak cestovní používání e-mailu.

Podporu Pocket PC 2002 již přislíbili Compaq, Hewlett-Packard, Casio, Sagem, Toshiba a několik dalších výrobců. Stávající uživatelé Pocket PC budou moci upgradovat svůj systém, pokud je ve Flash ROM a výrobce počítače tento upgrade připraví.

Hewlett-Packard představil současně s tímto oznámením i své dvě nové Jornady s Pocket PC 2002. Nejvýznamnější změnou u HP je přechod na procesor StrongARM 206 MHz, tedy na stejnou výkonnostní úroveň jakou používá oblíbený iPaq od Compaqu, navíc přibyl i křížový kurzorový ovladač. Jornada 565 bude mít 32 MB paměti a Jornada 568 pak 64 MB paměti. Displej je barevný 16bitový, rozměry jsou 13,2×7,65×1,72 cm a váha 173 gramů. Zajímavostí je Li-Pol baterie, která je vyjímatelná, většinou totiž bývá vestavěná. Očekávané ceny (mohou se lišit) jsou 28 700 Kč za Jornadu 565 a 32 800 Kč za Jornadu 568.

Témata článku: Windows, Neúspěšný počítač, Přiblížení, Casio, Podpora, Pocket

Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 45

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

Jak tankují bombardéry: Z létající benzinky šest kilometrů nad Českem

** Bombardéry tankují z létající benzinky Boeing KC-135 Stratotanker ** Tu americké letectvo pro doplňování paliva jiných letounů ve vzduchu využívá už více jak půlstoletí ** Tankování probíhá přes speciální výsuvné čerpací rameno na zádi

17.  9.  2017 | Natoaktual.cz

Hledáte účinný lék na nespavost? Pořiďte si psa!

Hledáte účinný lék na nespavost? Pořiďte si psa!

** „Živý lék“ proti nespavosti předepisují lékaři z věhlasné Mayo Clinic ** Lidé, kteří sdílejí ložnici se psem, spí kvalitněji ** Studie však varuje: Neberte si psa do postele!

18.  9.  2017 | Jaroslav Petr | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky