zitra to bude prirozenim, akorat co budou delat muslimove, kteri sou obrezany, to netusim, nbo japoncici (napr poslanec OOookamuuura) protoze to bude muset mit snimac extra velky zoom a stovky megapixelu aby na neco tak malyho umel zaostrit
Snad to zvýší prodeje Lumií 1020
Podobný systém ověřování má zásadní chyby.1) Spojuje přihlašovací jméno a heslo spojuje v jedno, přitom oddělení a zejména utajení hesla je zásadní2) Člověk nikdy nevyslovuj jedno slovo naprosto identicky, navíc při nemoci nebo po úraze může dojít k výrazným změnám a hrozí zablokování přístupu právoplatnému uživateli.3) Kvůli ústupkům v předchozím bodě je možné (a někdy i snadné) získat přístup napodobením původního uživatele.4) Takové "heslo" nelze použít k přímému zašifrování dat (například). Musí existovat software, který řekne, zda heslo bylo zadáno správně nebo špatně a pokud je nezávislý, tak hrozí, že ho útočník prostě obejde, záleží na implementaci.Z principu je to špatný způsob zabezpečení. Dokonce pochybuji o tom, že je pohodlnější než heslo.
4) Heslo lze použít k přímému zašifrování dat úplně stejně jako heslo psané. Vždyť přeci k rozšifrování stačí řetězec jedniček a nul. Zda je vstup tvořen psaným textem, nebo odezíráním ze rtu je v podstatě jedno.
Jenže vstup je pokaždé jiný, zatímco heslo je pokaždé stejné. Takže v prvním kroku je třeba převést miliony různých "správných" vstupů na stejný řetězec, který jde použít k šifrování. U hesla je to podstatně jednodušší, tam každé heslo může mít vlastní a unikátní klíč.
Ano, u písemného hesla je to jednodušší. Mluvené heslo si také aplikace ověřuje podle nějakého vzoru a dopředu se počítá s určitou tolerancí chyb. Navíc nepotřebujeme Bůh ví jak dlouhé heslo, ale pouze určitý počet bitů, který získáme kompresí získaných dat z mluveného hesla a tím pádem dosáhneme lepšího odstranění chyb. Samozřejmě heslo nebude tak silné jako to původní zadávané mluvené, ale dostaneme se na sílu hesla psaného a to pro podobné mobilní šifrování bohatě stačí.
Na úrovni přihlašování do telefonu proč ne? Do homebankingu bych se s tím asi nepřihlašoval.Co se mi na případné aplikaci této technologie líbí mnohem více, je možnost hlasového ovládání telefonu - s pomocí Siri/Cortany/Čehosi bez ženského jména od Google.
Myslím, že tak jednoduché to nebude. Ono totiž odečítání ze rtů není nic extra jednoznačného, slova je nutné v podstatě domýšlet podle kontextu, a k tomu je třeba lidská inteligence.P.S. Určitá míra domýšlení je potřeba i při analýze řeči, při analýze rtů však IMO bude o řád vyšší. Odezírání je dost netriviální způsob dorozumívání i pro ty, pro které zbylo jako jediná možnost z důvodu jejich sluchového handicapu.
rty jsou z pohledu bezpečnosti prakticky to samé jako obličej, jinými slovy, pokud lze místo obličeje podvrhnout obrázek, lze místo pohybu rtů podvrhnout video; získat jej bude jen o něco drobně těžší než samotnou fotku, principiálně však jde o špatné zabezpečení;má-li jinak rozeznávání fungovat slušně spolehlivě, budou se individuální rozdíly při vyslovování muset do značné míry (ne-li úplně) ignorovat (jde o pohyb rtů, nikoli o jejich tvar!, a pohyb musí být u dvou různých lidí tak jako tak velmi podobný, má-li stejné slovo zůstat srozumitelné), pokud tedy někdo heslo bude znát, velmi pravděpodobně jej bude schopen zadat, aniž by byl vlastníkem
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.