Testy | Hewlett Packard (HP) | All-in-one

Počítače „vše v jednom“ mohou dávat smysl. Test HP ProOne 440 G5

  • Někdy jsou důležitější věci, než co nejvyšší výkon
  • Matný dotykový displej a dobré možnosti nastavení
  • Snadná rozšiřitelnost základní konfigurace

Plusy

  • Polohovatelný stojan
  • Matný dotykový displej
  • Možnosti rozšíření

Minusy

  • Výkon jen pro kancelář
  • Laciná drátová myš a klávesnice
7/10
Hodnocení

Ani přenosné, ani výkonné. Počítače typu vše v jednom žijí tak trochu na okraji zájmu. Když se potom jednou za čas podíváte, jestli se tam něco změnilo, často opět vidíte jen pomalé podivné designové kreace, které nestojí za doporučení. Ale čest výjimkám!

Časopis Computer v aktuálním dubnovém čísle připravil srovnávací test All-in-one počítačů v ceně mírně nad dvacet tisíc. Když jsem se díval, co se Tondovi Trčálkovi na jeho testovacím stole sešlo, zaujal mne jeden na první pohled zcela obyčejný kousek. HP ProOne 440 G5 se totiž nesnaží vyniknout designem, nezkouší zaujmout divně zkrouceným stojanem nebo blyštivou povrchovou úpravou, nabízí v dobrém smyslu obyčejný nenápadný základ pro kancelářský nebo nenáročný domácí počítač.

HP ProOne 440 G5

Core i3-9100T ● UHD Graphics 630 ● 8 GB DDR4 ● 23,8" 1920×1080 IPS matný (jas 245 nits, dE 4,94) ● 256 GB SSD ● 4× USB 3.0, USB-C, HDMI, DisplayPort, Gb LAN, audio, čtečka SD, SIM ● 802.11ac 2×2, Bluetooth 4.2 ● ● 54 × 39,3 × 1,5 cm ● Windows 10 Pro

Cena: 21 490 Kč
model 8VR68ES

Rovnou si je třeba říci, že od all-in-one počítačů nečekejte kdovíjak vysoký výkon. Na hry je nemůžeme doporučit, při požadavcích na hry nebo stříhání videa budete spokojenější s nabídkou tradičních stolních počítačů případně i výkonnějších notebooků. 

All-in-one počítače také obvykle staví na komponentách pro notebooky, aby se počítač schovaný v těle monitoru zvládnul uchladit. 

Výhodou pomalého počítače v monitoru je především ergonomie. Nemusíte se krčit u malého displeje notebooku, stejně tak klávesnici a myš neomezí rozměry notebooku a můžete jít cestou vyššího pohodlí. 

Nenápadný design, který časem oceníte

Bohužel výrobci často ve snaze zaujmout a odlišit se volí v případě All-in-one počítačů podivné designové kreace s horšími možnostmi nastavení monitoru a funkcemi, které vypadají lépe v letáku než pak na stole při používání.

To právě není případ HP ProOne 440 G5. Tvarem a provedením odpovídá standardnímu 24" monitoru. Nechybí nastavení výšky a sklonu monitoru, stejně tak můžete natáčet monitor do stran bez posouvání stojanu. Matný FullHD displej navíc můžete mít v dotykové verzi. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na nenápadném počítači oceníte především dobře nastavitelný monitor

Dotyková varianta s procesorem Core i3-9100T stojí stejně jako nedotyková varianta s procesorem Core i5. A popravdě mnohem raději občas využiji dotyky displeje, než mírně vyšší výkon. Na výpočetně náročnou práci není ideální ani jedna verze, ale dotykový displej dává větší smysl, zvlášť když jej získáte bez lesklého povrchu.

Cílová skupina - firemní administrativa

Tento počítač od HP míří primárně do firemního nasazení, například nainstalovaný systém Windows 10 Pro v domácích podmínkách nevyužijete, přesto pro něj existuje výborná cílová skupina starších uživatelů, kteří chtějí velký čitelný displej a pohodlné používání.

Ano, na hry to nebude, ale na internet, sledování videa a domácí administrativu poslouží skvěle. Myš i klávesnice tu jsou jen drátové a upřímně zejména v případě myši působí hodně laciným dojmem. Nic vám ale nebrání je časem vyměnit za lepší třeba bezdrátovou verzi. S drátovým provedením alespoň odpadá průběžná starost o výměnu baterií.

Naměřili jsme

  HP ProOne 440 G5 Acer Swift 3 Thinkbook 13s
procesor Core i3-9100T Core i5-1035G1 Core i5-8265U
grafika UHD Graphics 630 UHD Graphics UHD Graphics 620
paměť 8 GB DDR4 16 GB LPDDR4X 8 GB DDR3
3DMark
Cloud Gate 7 143 9 363 8 068
Sky Diver 4 222 6 025 4 328
Fire Strike 980 1 676 1 005
Time Spy 417 536 412
PCMark 10
Celkem 3 239 4 102 3 771
Essentials 6 744 8 744 8 070
Productivity 5 222 7 025 6 015
Creation 2 620 3 051 2 999
Unigine
Heaven Extreme [FPS] 5,6 10,1 5,5
Valley Extreme HD [FPS] 4,3 7,7 3,8
Další
v-ray benchmark 3441/18 3742/18  
Cinebench R20 1 221 1 164 1 302
Crystal Disk Mark
sekv. čtení [MB/s] 2 631,1 1 639,7 1 732,4
sekv. zápis [MB/s] 1 102,0 1 033,5 557,9
4KB čtení [MB/s] 642,2 912,6 672,8
4KB zápis [MB/s] 511,9 822,5 356,9

Hardware srdce nerozplesá, ale stačí

Hardwarová konfigurace počítače působí velmi základním dojmem. Naštěstí  použité SSD se řadí k těm rychlejším a především nepřijdete o rozšiřitelnost systému. Po snadném otevření krytu počítače se dostanete k dvojici paměťových slotů (obsazený je jen jeden), SSD, síťové kartě a nechybí ani volná pozice pro 2,5" disk. Navíc použitý procesor není pevně napájený k desce a používá běžnou patici. Je tedy případně možná i jeho pozdější výměna. Kvůli drobnému chladiči ale nepočítejte s ničím výkonným.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dovnitř počítače se dá snadno dostat
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Můžete přidat 2,5" disk, vyměnit SSD, paměť nebo i vyměnit procesor

DisplayPort a HDMI na zadní straně využijete pro připojená dalších monitorů, pokud by vám ten základní už nestačil. Díky vestavěné rychlé bezdrátové síťové kartě bude většinou stačit jen napájení, ale LAN konektor samozřejmě nechybí. Zadní a boční konektory jsou ale přece jen hůře dostupné a hlavní vypínač bude chvíli hledat - je na spodní hraně v pravém dolním rohu monitoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Boční konektory jsou docela zanořené, můžete připojit další monitor a rozšířit si plochu

Nahoře na monitoru najdete vyskakovací 1080p kameru s mikrofony pro základní videohovory. Navzdory velkým rozměrům nepodporuje přihlašování obličejem do Windows, v této cenové kategorii to je ale bohužel pravidlem. Reproduktory na spodní straně monitoru zvukovým projevem neohromí, dokáží ale hrát nahlas a jejich zaměření na střední a vyšší frekvence oceníte při poslechu dialogů. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyskakovací kamera nemá nejhorší obraz, ale obličejem se nepřihlásíte. Klávesnice a myš odpovídá těm nejobyčejnějším

Možná ne pro vás, ale víte pro koho

Pokud žijete světem počítačů a patříte mezi naše každodenní čtenáře, nemyslím si, že HP ProOne 440 G5 je pro vás ten pravý ideální počítač. Přesto bych řekl, že ve svém okolí najdete dost kandidátů, kteří by takový počítač s radostí využili. Nepotřebují pod stolem velkou hučící krabici nebo notebook s mizernou klávesnicí.

Tento počítač na stole zabere stejně místa jako 24" monitor a stejně tak i vypadá. A protože na vás bude nejspíš i průběžný servis takového počítače, uvítáte drátovou klávesnici a myš a také snadno přístupné vnitřnosti pro případné úpravy.

Diskuze (29) Další článek: Speciální verze GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition se objevila v aukci. Cena rychle stoupá

Témata článku: Windows, Testy, Video, Internet, Hewlett Packard (HP), SSD, Klávesnice, All-in-one, DisplayPort, HDMI, Leták, Monitor, Crystal disk Mark, Creation, Gb LAN, Procesor, Notebook, Essentials, Fire strike, Uhd graphics, Computer, Displej, Unigine, HP ProOne, Počítač, Pevné disky SSD na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
„Malá Amiga“. Recenze retro herní konzole The A500 Mini

„Malá Amiga“. Recenze retro herní konzole The A500 Mini

Plným jménem The A500 Mini a jakkoli slovo Amiga neustále visí ve vzduchu, oficiálně má konzole licenci jen na amigácké hry, název Amiga tedy oficiálně používat nesmí.

Jakub Michlovský
AmigaHerní konzoleTesty
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Systém souborů EROFS. Každý nový telefon s Androidem 13 bude mít na sobě stopu od Huawei

Systém souborů EROFS. Každý nový telefon s Androidem 13 bude mít na sobě stopu od Huawei

** Telefony, které na trh přijdou s Androidem 13 čeká velká změna ** Povinně musí nabídnout souborový systém EROFS ** Oproti EXT4 čekejte větší rychlost načítání i více místa pro data

Martin Chroust
PaměťAndroid
Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

Zní to až neskutečně. Huawei zřejmě našel způsob, jak telefonům dodatečně přidat podporu 5G

** Huawei už třetím rokem trpí pod americkými sankcemi ** Značka sice může používat americké procesory, ale bez podpory 5G ** Jak obejít sankce? Co třeba doplňkovým krytem s 5G modemem?

Martin Chroust
5GObaly a pouzdra
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows