Apple | MacBook | Tipy

Počítače Apple z druhé ruky. Jak na nákup bazarového jablka

Ať už vybíráte první Mac, nebo chcete starší nahradit novějším, pak bude bazarový nákup lákavou variantou. Problémem ale bude především nedostatek kusů ve vhodných konfiguracích.

Dlouhověkost systémů, odolnost hardwaru a pomalejší ztráta hodnoty patří mezi důležité trumfy počítačů, tabletů a telefonů od Applu. Proto jsou žádané i na inzertních webech. My se budeme věnovat počítačům, část rad ale můžete využít i při nákupu iPhonu nebo iPadu.

Že zařízení od Applu ztrácí svoji hodnotu pomaleji než v případě dalších značek, oceníte v okamžiku, kdy se budete chtít počítače, telefonu či tabletu zbavit. Oproti tomu při jeho bazarovém nákupu vás čeká dlouhé procházení internetu a hledání výhodného stroje s vyhovující konfigurací.

Zapomeňte na Aukro

České bazary včetně aukčního Aukra jsou inzerátů s počítači od Applu plné, opravdu zajímavých nabídek na nich ale najdete jen poskrovnu. Primárním problémem je vedle vysokých cen také mizerná dostupnost nestandardních konfigurací, které však představují v mnoha produktových řadách jedinou šanci na vyhovující parametry. Výhodou tak zůstává toliko možnost osobního předání, které je u drahých notebooků i desktopů od Applu žádoucí.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Určitě chcete Mac? Musíte mít procesor od Applu?

Jak z počítače vytáhnout užitečné informace. Kolik toho má za sebou?

Konkrétní rady pro MacBook Air, Mac Mini a iPad Pro.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Diskuze (2) Další článek: Evropa sní o vlastní kosmické lodi. Jmenuje se Susie a vypadá jako zmenšená Starship

Témata článku: Apple, Windows, Internet, Intel, SSD, iPhone, Úložiště, MacBook, eBay, Velká Británie, Evropská unie, Tipy, Články z Computeru, Aukro, iPad, ARM, Mac mini, Thunderbolt, iPad Pro, Jablka, Procesor, Počítač, Konfigurace, Mac, MacBook Air, Apple Mac Mini na Heureka.cz