Počítače | Virtuální realita | Zotac

Počítač na záda s úžasným výkonem: Zotac VR Go 2.0 umožní hrát ve virtuální realitě bez kabelů, ale s batohem

Zotac představil novou generaci speciálního hardwaru v podobě batohu na záda, který ukrývá počítač pro zpracování virtuální reality v plné kvalitě. Díky batohu nebudete mít od přilby kabely, které by vás omezovaly v pohybu, ale na druhou stranu musíte nosit něco těžšího na zádech.

Zotac VR Go 2.0 má kromě vylepšeného designu s RGB prvky hlavně nové komponenty, konkrétně šestijádrový procesor Intel Core i7-8700T (Coffee Lake), který má TDP jen 35 W, frekvenci 2,4 GHz až 4 GHz a k tomu všemu zvládá i HyperThreading. Uvnitř je také 16 GB operační paměti DDR4 a výkonná grafická karta GeForce GTX 1070, která má vlastních 8 GB paměti GDDR5. Grafika nabízí výstupy v podobě dvou HDMI 2.0 a jednoho Displayportu 1.4.

Systém má SSD s kapacitou 240 GB, pokud ale budete potřebovat více, lze využít místo pro další 2,5palcový pevný disk nebo SSD. Mezi porty je USB-C, šest USB 3.0, gigabitový ethernet a nechybí rychlá Wi-Fi 802.11ac (včetně antény), nejnovější Bluetooth 5.0 a výstup na sluchátka se vstupem na mikrofon.

Součástí batohu je pochopitelně baterie, která vše napájí. V šasi jsou celkem dvě typu Li-Ion, každá má kapacitu 6 000 mAh a dostanete k nim dokonce i rychlou dokovací nabíječku. Vše je aktivně chlazené a rozměry jsou 34,75 × 28,04 × 8,71 cm, přičemž hmotnost je 4,5 kg.

Koncová cena je stanovena na 2 tisíce dolarů (přibližně 56 tisíc korun).

Diskuze (2) Další článek: Skutečný pohyb a fotografie skutečné exoplanety u hvězdy Beta Pictoris b

Témata článku: Počítače, Intel, Virtuální realita, SSD, Zotac, Úžasný výkon, Druhá strana, Plná kvalita, Záda, Počítač, Dolar, Koncová cena, Rychlá Wi-Fi, RGB, Gigabitový ethernet, Operační paměť, Coffee Lake, Realita, Nová generace, Batoh, Vylepšený design, Speciální hardware, Hyperthreading, Kabel, GeForce GTX


Určitě si přečtěte

Huawei představil ohebný Mate X. Působí ještě lépe, než Galaxy Fold od Samsungu

Huawei představil ohebný Mate X. Působí ještě lépe, než Galaxy Fold od Samsungu

Jan Láska, Martin Chroust, Vladislav Kluska, Martin Miksa | 57

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 78

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 44

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

Jak jsme je mohli používat? V těchto věcech Windows 10 předčí staré Sedmičky

** Windows 10 nejsou jen moderní aplikace, ale i spousta vychytávek a funkcí navíc. ** U většiny z nich si ani neuvědomujeme, že byly někdy jinak. ** Některé věci jsou zcela nové, jiné zase pocházejí už z Windows 8.

Vladislav Kluska | 226

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 26