Počítač na splátky

Pokud si chcete odvézt počítač domů co nejdřív, a nechcete za něj vydat všechny peníze v hotovosti (nebo je nemáte), budete chtít využít možnosti nákupu na splátky či leasingu.
Pokud si chcete odvézt počítač domů co nejdřív, a nechcete za něj vydat všechny peníze v hotovosti (nebo je nemáte), budete chtít využít možnosti nákupu na splátky či leasingu. Každý solidní prodejce vám doporučí minimálně jednu leasingovou společnost, se kterou spolupracuje, a která poskytuje svoje služby soukromým osobám.

Při leasingu fyzickým a právnickým osobám spolupracují prodejci s lokálními leasingovými společnostmi. Plošná bývá spolupráce s firmou Corfina Trade (např. Comfor, Compaq), naprostá většina výrobců a distributorů ovšem při leasingu soukromým osobám (ale i podnikatelům) spolupracuje s firmou Multiservis.

U Multiservisu nejde o leasing v pravém slova smyslu, ale o nákup na splátky. Multiservis vyžaduje na koupi počítače a podobného zboží (tiskárna, monitor) 30 procent ceny s DPH předem, ale rozhodnout se můžete i pro 40, 50, 60 nebo 70 procent. Na výši předem zaplacené částky a délce leasingu, která může být buď 10, nebo 20 měsíců, závisí velikost měsíční splátky. Např. při poloviční platbě předem zaplatíte dvacet měsíčních splátkek, které budou činit pokaždé 3,54 % z výsledné ceny počítače; celkem tedy vydáte o 20,8 procenta víc. U leasingu počítače za 35 000 včetně DPH by to znamenalo, že celkem zaplatíte 42 280 Kč.

Formality nutné pro uzavření leasingu soukromou osobou jsou takové, jaké byste čekali: občanství ČR a adresa trvalého bydliště na našem území, věk min. 18 let, občanský průkaz a jeden z dokladů: pas, řidičský průkaz, rodný list, zbrojní průkaz. A především potvrzení o trvalém zdroji příjmu, jímž může být doklad vystavený mzdovou účtárnou nebo dva výpisy z bankovního účtu. Tyhle podmínky se mezi jednotlivými leasingovými společnostmi liší pouze minimálně.

U společnosti Corfina Trade je nutné zaplatit min. čtvrtinu předem. Lákavou nabídku má leasingová společnost CCB, která na německé zboží vyžaduje pouze 10procentní platbu předem – týká se to značky počítačů Siemens–Nixdorf. Zajímavé také je, že počítače ABM jsou u společnosti Triangl spláceny bez navýšení.

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: Počítač je zboží spotřební

Témata článku: Triangl, Leasing, Poloviční velikost, Německá značka, Podobné zboží, Trade, Trvalé bydliště


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 96

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně