Počet virů a červů pro Windows prudce stoupá

Počet nově vznikajících virů a červů namířených proti všudypřítomným operačním systémům Windows podle společnosti Symantec vzrostl od ledna do června o 400 procent oproti stejnému období vloni.

Od začátku roku bylo zdokumentováno téměř 5000 nových virů a červů pro Windows.

Hlavním problémem virů a červů bývá masivní přetěžování počítačů a sítí zprávami, automatické restartování systémů a také někdy jejich znepřístupnění.

Jak Symantec dodává, nastává nový trend, kdy autoři virů a spameři společně spojují své síly a snaží se tak více zneužít a těžit z chyb software. Metody pro šíření virů se stávají stále dokonalejšími a využívají letité zkušenosti spamerů, jejichž jediným úkolem je protlačit často obchodní emailovou zprávu až ke „čtenáři“.

Mezi částečnou spolupráci lze také řadit vzájemné nahrávání si autorů červů se spamery při využívání tisíců napadených počítačů, které následně mohou sloužit například k rozesílání spamu.

Podle odhadů Symantecu lze v budoucnu očekávat také více virů a červů napadajících operační systém Linux a přenosná zařízení, kterých začíná být poměrně velké spektrum a tudíž je v nich potenciální a dosud nevyužitá skrytá síla.

Diskuze (30) Další článek: Letadla v Kalifornii nelétala kvůli opomenutému restartu serveru

Témata článku: Windows, Linux, Win +, Nová metoda, Sto, Skrytá síla, Stejná metoda, Počet, Červ, Windows +, Velké spektrum, Window


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 125

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně