Počet doma připojených obyvatel v USA překročil 50 procent

My si na podobné zprávy budeme muset ještě počkat.
Země Internetu zaslíbená, levnými počítači a bezplatným Internetem oplývající – tak si představujeme Ameriku a ono je to navíc pravda. Podle posledního průzkumu Nielsen//NetRatings vzrostl počet doma připojených uživatelů jen za poslední rok o 35 procent a překročil tak 50 procent na výsledných 52 procent. To je bezesporu mimořádná událost, po které již bude oslovení prostřednictvím Internetu možností, jak oslovit většinu. Spolu s rostoucím množstvím obyvatel Internetu se také pochopitelně zprůměrovává uživatelský profil, již to není ten mladší technicky orientovaný mužský obyvatel většího města. Spolu s jednoduššími počítači vzrůstá počet laiků a stejně tak se výrazně zlevnily počítače, které dostačují na příjemné surfování.

V této souvislosti je zajímavá vize Billa Gatese, který při uvádění Windows 98 (tedy v červnu 1998) vyslovil myšlenku, že do roku 2001 bude mít 60 procent domácností počítač a 51 procent domácností bude připojeno na Internet. Tento jeho nadnesený předpoklad se tedy splnil o rok dříve. Zatímco Bill Gates spolu s touto tezí vyslovil myšlenku, že se na tom budou velkou měrou podílet Windows 98, nelze zapomenout na Apple iMac, který způsobil v oblasti internetových počítačů revoluci a získal si spoustu nových, právě velmi často domácích uživatelů. Kupodivu jedním z uváděných argumentů, proč mají americké maminky rády Internet, je to, že tím dokáží zabavit děti doma a nechodí pak ven. Řekl bych, že u nás je spolehlivě přesně opačný názor.

Růst se přitom v Americe nezastavuje, stabilně vykazuje meziměsíční nárůst 2 procenta. Bude zajímavé, zda počet připojených překročí 75 procent, podle jiného průzkumu totiž 25 procent lidí vůbec necítí potřebu, aby byli připojeni na Internet, i kdyby to měli zcela zadarmo.

Diskuze (3) Další článek: Prohlížeč ProductView Express pro internet

Témata článku: Windows, Internet, USA, Obyvatelé, Amerika, Počet, Výsledný nárůst, Myšlenka, Nielsen, Mimořádná událost, Laika

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů