Počet doma připojených obyvatel v USA překročil 50 procent

My si na podobné zprávy budeme muset ještě počkat.
Země Internetu zaslíbená, levnými počítači a bezplatným Internetem oplývající – tak si představujeme Ameriku a ono je to navíc pravda. Podle posledního průzkumu Nielsen//NetRatings vzrostl počet doma připojených uživatelů jen za poslední rok o 35 procent a překročil tak 50 procent na výsledných 52 procent. To je bezesporu mimořádná událost, po které již bude oslovení prostřednictvím Internetu možností, jak oslovit většinu. Spolu s rostoucím množstvím obyvatel Internetu se také pochopitelně zprůměrovává uživatelský profil, již to není ten mladší technicky orientovaný mužský obyvatel většího města. Spolu s jednoduššími počítači vzrůstá počet laiků a stejně tak se výrazně zlevnily počítače, které dostačují na příjemné surfování.

V této souvislosti je zajímavá vize Billa Gatese, který při uvádění Windows 98 (tedy v červnu 1998) vyslovil myšlenku, že do roku 2001 bude mít 60 procent domácností počítač a 51 procent domácností bude připojeno na Internet. Tento jeho nadnesený předpoklad se tedy splnil o rok dříve. Zatímco Bill Gates spolu s touto tezí vyslovil myšlenku, že se na tom budou velkou měrou podílet Windows 98, nelze zapomenout na Apple iMac, který způsobil v oblasti internetových počítačů revoluci a získal si spoustu nových, právě velmi často domácích uživatelů. Kupodivu jedním z uváděných argumentů, proč mají americké maminky rády Internet, je to, že tím dokáží zabavit děti doma a nechodí pak ven. Řekl bych, že u nás je spolehlivě přesně opačný názor.

Růst se přitom v Americe nezastavuje, stabilně vykazuje meziměsíční nárůst 2 procenta. Bude zajímavé, zda počet připojených překročí 75 procent, podle jiného průzkumu totiž 25 procent lidí vůbec necítí potřebu, aby byli připojeni na Internet, i kdyby to měli zcela zadarmo.

Diskuze (3) Další článek: Prohlížeč ProductView Express pro internet

Témata článku: Windows, Internet, USA, Počet, Amerika, Mimořádná událost, Nielsen, Výsledný nárůst, Laika, Myšlenka, Obyvatelé


Určitě si přečtěte

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

15 míst, kde můžete legálně sledovat filmy na internetu

** Legálních služeb pro sledování filmů je celá řada, využít můžete předplatné či platbu za film ** Ceny jsou u mnohých velmi rozumné, limitem je pouze nabídka titulů ** České služby mají i dabované filmy, u zahraničních často chybí i české titulky

Vladislav Kluska | 32

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85