Cloud | Dropbox | OneDrive

Po zavedení limitů pro bezplatné účty utíkají uživatelé z Dropboxu k OneDrive

Po zavedení limitů pro bezplatné účty utíkají uživatelé z Dropboxu k OneDrive

V polovině března tohoto roku přišel provozovatel cloudového úložiště Dropbox se zásadním omezením bezplatných účtů. Zatímco do té doby bylo možné s cloudem synchronizovat prakticky neomezený počet zařízení, nové pravidlo přineslo limit maximálně tří připojených počítačů, notebooků, tabletů a telefonů. Po mnoha letech naprosté volnosti v tomto směru se jednalo o poměrně radikální krok.

Dropbox provedl omezení počtu připojených zařízení v tichosti – změny si všimli uživatelé, kteří hluboko na stránkách podpory objevili dokument, v němž je tato skutečnost zmíněna. Opatření se pochopitelně netýká platících zákazníků s programy Plus, Professional a Business.

Banalita, nebo zásadní omezení?

Pro mnohé uživatele, kteří například používají dva počítače a jeden mobilní telefon, není omezení na tři zařízení zásadním problémem. Řada uživatelů však využívala Dropbox pro synchronizaci souborů mezi více stroji a zatímco relativně malá velikost bezplatného úložiště pro ně nebyla limitujícím faktorem, nové pravidlo jim hodilo pod nohy pomyslný klacek.

V principu to funguje tak, že dokud jsou k účtu Dropbox připojena tři zařízení, běží synchronizace jako dřív. Jakmile se však pokusíte připojit čtvrté, dostanete na výběr: buď přejdete na placený tarif, nebo odeberete jedno z připojených zařízení (a přijdete tím na něm o synchronizaci souborů).

Není divu, že se mnozí uživatelé na Dropox naštvali. Kromě možná až nesmyslně nízkého limitu jim vadila především skutečnost, že o tomto opatření oficiálně neinformoval. Většina tvrdí, že o omezení nebyli ze strany provozovatele informováni, jen několik uživatelů údajně obdrželo e-mail s informací o změně.

Pryč ke konkurenci

Server WindowsReport sledoval další dění a došel k závěru, že řada uživatelů utekla od Dropboxu k úložišti OneDrive. Odkazuje se přitom na vlákno na serveru Reddit, kde řada diskutujících vyzdvihuje výhody cloudového disku od Microsoftu.

Na mysl se pochopitelně dere otázka, zda je lepší Dropbox, nebo OneDrive. Některým například vadí absence šifrování nebo samotná představa, že by k jejich datům měl přístup Microsoft. To však již nějaký ten pátek není pravda – soubory uložené na OneDrive jsou již ukládány v šifrované podobě.

Pokud ale mělo omezení připojených zařízení přispět ke zvýšení počtu platících zákazníků, pak se tento záměr přinejmenším do určité míry povedl. Mnozí diskutující zmiňují, že přešli na placený tarif, neboť jim vyhovuje dobře fungující synchronizace, která je silnou stránkou Dropboxu.

Diskuze (83) Další článek: Týden Živě: FaceApp, problémy Galilea a Muskovo laserové vrtání do hlavy

Témata článku: Microsoft, Cloud, Dropbox, Úložiště, Reddit, OneDrive, Bezplatný účet, Omezení, Připojené zařízení, Synchronizace, Plus, Zavedení limitů, Uživatelé, Zařízení, Limit, WindowsReport, Účet


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF