Cloud | Dropbox | OneDrive

Po zavedení limitů pro bezplatné účty utíkají uživatelé z Dropboxu k OneDrive

Po zavedení limitů pro bezplatné účty utíkají uživatelé z Dropboxu k OneDrive

V polovině března tohoto roku přišel provozovatel cloudového úložiště Dropbox se zásadním omezením bezplatných účtů. Zatímco do té doby bylo možné s cloudem synchronizovat prakticky neomezený počet zařízení, nové pravidlo přineslo limit maximálně tří připojených počítačů, notebooků, tabletů a telefonů. Po mnoha letech naprosté volnosti v tomto směru se jednalo o poměrně radikální krok.

Dropbox provedl omezení počtu připojených zařízení v tichosti – změny si všimli uživatelé, kteří hluboko na stránkách podpory objevili dokument, v němž je tato skutečnost zmíněna. Opatření se pochopitelně netýká platících zákazníků s programy Plus, Professional a Business.

Banalita, nebo zásadní omezení?

Pro mnohé uživatele, kteří například používají dva počítače a jeden mobilní telefon, není omezení na tři zařízení zásadním problémem. Řada uživatelů však využívala Dropbox pro synchronizaci souborů mezi více stroji a zatímco relativně malá velikost bezplatného úložiště pro ně nebyla limitujícím faktorem, nové pravidlo jim hodilo pod nohy pomyslný klacek.

V principu to funguje tak, že dokud jsou k účtu Dropbox připojena tři zařízení, běží synchronizace jako dřív. Jakmile se však pokusíte připojit čtvrté, dostanete na výběr: buď přejdete na placený tarif, nebo odeberete jedno z připojených zařízení (a přijdete tím na něm o synchronizaci souborů).

Není divu, že se mnozí uživatelé na Dropox naštvali. Kromě možná až nesmyslně nízkého limitu jim vadila především skutečnost, že o tomto opatření oficiálně neinformoval. Většina tvrdí, že o omezení nebyli ze strany provozovatele informováni, jen několik uživatelů údajně obdrželo e-mail s informací o změně.

Pryč ke konkurenci

Server WindowsReport sledoval další dění a došel k závěru, že řada uživatelů utekla od Dropboxu k úložišti OneDrive. Odkazuje se přitom na vlákno na serveru Reddit, kde řada diskutujících vyzdvihuje výhody cloudového disku od Microsoftu.

Na mysl se pochopitelně dere otázka, zda je lepší Dropbox, nebo OneDrive. Některým například vadí absence šifrování nebo samotná představa, že by k jejich datům měl přístup Microsoft. To však již nějaký ten pátek není pravda – soubory uložené na OneDrive jsou již ukládány v šifrované podobě.

Pokud ale mělo omezení připojených zařízení přispět ke zvýšení počtu platících zákazníků, pak se tento záměr přinejmenším do určité míry povedl. Mnozí diskutující zmiňují, že přešli na placený tarif, neboť jim vyhovuje dobře fungující synchronizace, která je silnou stránkou Dropboxu.

Diskuze (83) Další článek: Týden Živě: FaceApp, problémy Galilea a Muskovo laserové vrtání do hlavy

Témata článku: Microsoft, Cloud, Dropbox, OneDrive, Úložiště, Reddit, Bezplatný účet, Zařízení, Plus, Uživatelé, Synchronizace, Zavedení limitů, WindowsReport, Účet, Připojené zařízení, Omezení, Limit


Určitě si přečtěte

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

Nejlevnější router s Wi-Fi 6 v testu: vážně ještě chcete kupovat routery jen pro 802.11ac?

** Otestovali jsme TP-Link Archer AX10, nejdostupnější router s Wi-Fi 6 ** Šetřilo se, ale zatím ty ústupky tolik nebolí ** Pro domácí síťování pohodlná volba, do firmy ale chcete něco lepšího

Tomáš Holčík | 43

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky