Google | Virtuální realita

Po virtuální realitě končí i ta papírová. Google ruší brýle Cardboard, projekt bude open source

Google nedávno ukončil své prostředí pro virtuální realitu Daydream, které bylo dostupné v rámci Androidu. nyní se přidává i Cardboard – jednoduché papírové brýle, do kterých se vkládal telefon. Softwarové nástroje ale Google uvolní komunitě jako open source.

Princip fungování Cardboardu byl jednoduchý – Google vytvořil základní kit, který mohli využít jednotlivý výrobci pro to, aby pro své zákazníky vyrobili jednoduché papírové brýle. Do nich přitom stačilo vložit telefon se zapnutou aplikací podporující právě Cardboard. Jednalo se hlavně o YouTube či nejrůznější hry, přičemž displej telefonu se rozdělil na dvě poloviny, pro každé oko zvlášť.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Takto vypadaly brýle Cardboard pro virtuální realitu.

Jednotlivých setů se údajně prodalo na 15 milionů, v průběhu času je ale lidé přestali používat a Google sám přestal aktivně vyvíjet SDK pro vývojáře aplikací. Za roky totiž nepřibylo příliš obsahu, který by udržel uživatele u aktivního používání a tak spíše zůstalo jen u ukázek povedených videí či jednoduchých aplikací.

Dokumentace pro vývojáře je dostupná zde, zdrojové kódy poté na GitHubu.

Takto fungovaly brýle Cardboard:

Zdroj: The Next Web

Diskuze (8) Další článek: Potvrzeno: „Cybertruck“ od Tesly bude představen veřejnosti ještě tento měsíc

Témata článku: Hardware, Google, YouTube, Android, Open source, Virtuální realita, Rozšířená realita, Brýle, GitHub, Aplikace, Source, Realita, Cardboard, Daydream, Telefon


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor