Mapy.cz | Seznam.cz

Po třech letech nové letecké snímky. Mapy.cz aktualizovaly západ Česka

Mapová služba Seznamu konečně nasadila nejnovější letecké snímky. Pokrývají Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Liberecký a Plzeňský kraj plus Prahu. Většina fotografií pochází z podzimu 2019, ale část Prahy je z letošního jara.

Při snímkování letadlo pořídilo přes 100 000 obrazů s celkovým rozlišením 2059 Gpx. Jeden pixel zachycuje detaily, které mají ve skutečnosti rozměr 12,5 cm. Nová letecká mapa je již k vidění na mapy.cz, v mobilních aplikacích i prostřednictvím API v aplikacích partnerů.

Letecké snímky tradičně dodává brněnský TopGis, v němž má Seznam 30% podíl. Sám dodavatel provozuje i vlastní chytrémapy.cz, které již aktualizovaná ortofota mají od minulého měsíce.

PS: V levém dolním rohu na mapy.cz je vidět den pořízení snímku, tím si můžete v Praze ověřit, ze kterého období fotky jsou. Stromy v Havlíčkových sadech už jsou zbarvené dožluta, zatímco o kus dál na Olšanských hřbitovech jsou ještě sytě zelené. Letos v dubnu se fotilo také Václavské nebo Staroměstské náměstí, které jsou kvůli covidu výjimečně prakticky bez lidí.

Váš názor Další článek: Cloudflare spolupracuje s Wayback Machine. Společně vytvoří archiv webu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,