Huawei | Mobilní telefon | Ohebný displej

Po Samsungu odkládá uvedení telefonu s ohebným displejem i Huawei. Důvodem ale není displej

Smartphony s ohebným displejem zatím rozhodně nemají na růžích ustláno. Od února, kdy Samsung a Huawei představili svůj skládací telefon, zatím ani jeden z nich jej nedokázal dostat do komerčního prodeje. Samsung má chybu v konstrukci a její odstranění mu zabere čas nejméně do půlky prázdnin (více zde), Huawei neřeší problém technický, ale spíše politický a nyní zčásti i díky zdržení Samsungu volí taktiku vyčkávání.

Podle informací, které mluvčí Huawei sdělil americké televizní stanici NBC, se uvedení modelu Huawei Mate X odsouvá z původního červnového termínu na září. Firma tak jednak vyčká na to, jak se vyvine jednání mezi politickými špičkami USA a Číny, které proběhne právě na konci června, a také se ujistí dalšími testy, že v konstrukci Mate X je opravdu všechno v pořádku, aby telefon nestihl stejný osud jako problémový Samsung Galaxy Fold.

Postup Huawei je v této situaci celkem pochopitelný. Pokud by se čínská strana s americkou vládou nedokázala dohodnout na zrušení sankcí, byl by prodej zařízení v hodnotě 60 tisíc korun na globálních trzích problematický (ačkoli Mate X stihl získat licenci na Android před uvalením embarga) a výrobce by ho nakonec možná uvedl jen doma.

Komplikace s uvedením ohebných telefonů zároveň ukazují, jak byla jejich únorová premiéra ze strany Samsungu i Huawei uspěchaná a jak se technologické předhánění nemusí za každou cenu vyplatit.

Diskuze (2) Další článek: Gigabyte RTX 2070 Gaming Box vyrobí z pracovního notebooku herní mašinu

Témata článku: Android, USA, Mobility, Čína, Huawei, Mobilní telefon, Samsung, Ohebný displej, Telefon, Samsung Galaxy Fold, Uvedení, Mást X, NBC, Displej, Huawei Mást X


Určitě si přečtěte

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 22

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch