Noctua

Po počítačích bude chladit i lidi. Legendární Noctua vyrábí domácí ventilátory

Rakouská Noctua uvádí novou produktovou řadu Home. Už téměř 20 let firma chladí domácí počítače a servery, teď bude ovívat i jejich uživatele. Na trh totiž zamířily první ventilátory a další příslušenství pro umístění na stůl.

Šéf Noctuy Roland Mossig říká, že průmysloví klienti i někteří domácí kutilové už počítačové větráky modifikovali tak, aby se jimi sami osvěžovali. Teď jim Noctua vyjde vstříc a nabídne oficiální „stolní“ příslušenství pro 40- až 200mm ventilátory.

Vedle toho firma prodává i celou sadu Noctua NV-FS1. Sestává z běžného 120mm ventilátoru NF-A12x25 PWM chromax.black s rámečkem, mřížkou, stojanem, regulátorem otáček, napájením a násadou usměrňující proud vzduchu. Na německém Amazonu ji můžete koupit za 102 eur (2550 Kč), výrobce poskytuje šestiletou záruku.

Poměr cena/výkon je ve srovnání s běžnými stolními či stojanovými ventilátory žalostný. Industriální design také nemusí být všemi po chuti. Noctua cílí hlavně na oddané fanoušky.

Za nákup, který na Amazonu uskutečníte prostřednictvím odkazu v článku, může Živě dostat provizi.

Diskuze (5) Další článek: Velká „padající hvězda“. Noční oblohu nad Španělskem a Portugalskem modře prozářil úlomek komety

Témata článku: , ,