Bastlení | Maker Faire | DIY

Po pandemické přestávce se opět vrací pražský Maker Faire. Ukažte svůj DIY projekt

Po pandemické přestávce se v půlce září opět chystá pražský Maker Faire, který už zná i první vystavovatele. A ti další z řad nadšenců do DIY a kutilství všeho druhu se mohou se svými projekty ještě rychle přihlásit, ať už je chtějí jen ukázat všem ostatním, nebo si troufnou i na přednášku a workshop.

Stačí vyplnit formulář, který je podle organizátorů určen i po naprosté začátečníky,. Těm se pak ozvou a pomohou jim s přípravou.

Pražský Maker Faire je už tradičním festivalem všech bastlířů a kutilů, ať už umějí s pájkou a elektronikou, nebo se dřevem, 3D tiskem i šicím strojem. Na své si přijdou i ti nejmenší, Maker Faire je totiž každoročně ve znamení bohatého programu pro děti.

Letos se koná o víkendu 11. a 12. září a zúčastní se třeba Prototýpci, budou se vyrábět loutky na 3D tiskárně, dorazí roboti z FEL ČVUT nebo nezávislé herní vývojářské studio UFOHRY.

Další vystavovatele z řad české DIY scény najdete v postupně se rozrůstající galerii přímo na webu akce.

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Váš názor Další článek: Bipedální robot Cassie „uběhl“ 5 kilometrů. Trvalo mu to necelou hodinu

Témata článku: Bastlení, Stavebnice, Programování pro děti, Maker Faire, Vzdělávání, DIY, Výuka, Elektronika, Přestávka, Vystavovatel, Přednáška, Festival, Projekta, Pájka, Dřevo, Makro FaireDůkaz proti nepoctivým poskytovatelům internetu. ČTÚ spouští vlastní měřič rychlosti
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Připojení k internetuInternet
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy