Bastlení | Maker Faire | DIY

Po pandemické přestávce se opět vrací pražský Maker Faire. Ukažte svůj DIY projekt

Po pandemické přestávce se v půlce září opět chystá pražský Maker Faire, který už zná i první vystavovatele. A ti další z řad nadšenců do DIY a kutilství všeho druhu se mohou se svými projekty ještě rychle přihlásit, ať už je chtějí jen ukázat všem ostatním, nebo si troufnou i na přednášku a workshop.

Stačí vyplnit formulář, který je podle organizátorů určen i po naprosté začátečníky,. Těm se pak ozvou a pomohou jim s přípravou.

Pražský Maker Faire je už tradičním festivalem všech bastlířů a kutilů, ať už umějí s pájkou a elektronikou, nebo se dřevem, 3D tiskem i šicím strojem. Na své si přijdou i ti nejmenší, Maker Faire je totiž každoročně ve znamení bohatého programu pro děti.

Letos se koná o víkendu 11. a 12. září a zúčastní se třeba Prototýpci, budou se vyrábět loutky na 3D tiskárně, dorazí roboti z FEL ČVUT nebo nezávislé herní vývojářské studio UFOHRY.

Další vystavovatele z řad české DIY scény najdete v postupně se rozrůstající galerii přímo na webu akce.

Téma: Programování pro děti

programovaniprodeti.jpgAlgoritmické myšlení, logické uvažování, dovednost analyzovat problém a najít jeho řešení… to se hodí už dnes a do budoucna budou tyto schopnosti čím dál důležitější. Zábavnou formou se k nim vyplatí vést i děti. Sledujeme pro vás dostupné nástroje, stavebnice, služby a postupy.

Doporučujeme speciál Computeru Programování pro děti. Za 99 Kč si ho můžete objednat online a během několika dnů vám dorazí do poštovní schránky.

Váš názor Další článek: Bipedální robot Cassie „uběhl“ 5 kilometrů. Trvalo mu to necelou hodinu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,